U10 futbolisti izcīna 4.vietu Saldus sporta skolas kausa izcīņā telpu futbolā

U10 futbolisti izcīna 4.vietu Saldus sporta skolas kausa izcīņā telpu futbolā

IMG_4219 

Talsu NSS U10 vecuma grupas futbolisti 8. martā devās ceļā uz Saldu, lai piedalīties Saldus sporta skolas futbola trenera Gata Bērza rīkotajā futbola turnīrā. Šāds turnīrs Saldū notika pirmo reizi, bet turpmāk tiks rīkots katru gadu.

    Mūsējie sacentās ar Saldus SS-1, Saldus SS-2, Žiogeliai (Lietuva), Klaipedos FM (Lietuva) un Mažeikiai SM (Lietuva) komandām.

    Pirmā spēle pret Žiogeliai (Lietuva) komandu. Pretinieks nebija zināms, tādēļ bija grūti spriest par komandas spējām. Spēles sākums padevās mūsējiem labāks, jo Deniss Kristiāns Jaunkalns, lieliski apspēlēja divus pretiniekus un no asa leņķa guva vārtus. Spēles turpinājumā sekoja viena kļūda pēc otras un komanda beigās zaudēja ar rezultātu 1:5. Šī spēle bija pati sliktākā, kas šosezon aizvadīta. Komanda izskatījās aizmigusi un nepārliecinoša. Nebijām gaidījuši arī tik daudz spēcīgus un precīzus tālsitienus pa vārtiem. Komanda pēc zaudējuma bija apmulsusi, bet ģērbtuvēs tika izanalizētas kļūdas un gatavojāmies nākamajai spēlei.

    Nākāmā spēle bija jāaizvada pret labi zināmo Saldus SS-1,ar kuru regulāri sacenšamies Kurzemes jaunatnes čempionātā. Parasti spēles ir līdzīgas un tā tas bija arī šoreiz. Sākums padevās labāks mūsu futbolistiem, bet nepratām gūt vārtus. Divas lieliskas iespējas atkal bija Denisam, bet diemžēl neviena no tām netika realizēta. Spēles vidū pēc mūsu aizsargu kļūdām tika zaudēti pirmie vārti, bet otrie tika zaudēti spēles pēdējā minūtē, kad komanda riskēja un centās rezultātu izlīdzināt. Spēlē noslēdzās 0:2 Saldus SS-1 labā.

    Trešā spēle bija jāaizvada pret Saldus SS-2, kura tika pārliecinoši uzvarēta ar 4:1.Šoreiz spēlēja vairāk spēlētāji, kuriem pirmajās divās spēlēs bija mazāks spēles laiks un atpūtās vadošie spēlētāji. Komandas labā vārtus guva Valters Čuhnojs, Deniss Kristiāns Jaunkalns, un divus Kārlis Krampe.

    Pēc tam atkal bija jāspēlē pret Lietuvas komandu Mažeikiai SM. Nezinājām ko gaidīt no pretinieka, bet komanda tika papētīta turnīra laikā un iegūta informācija par komandas stiprajām īpašībām un vājajām. Spēle risinājās ļoti spraigi, abas komandas spēlēja labi aizsardzībā. Noslēguma fāzē lieliski nospēlēja Edvards Neilands, kurš guva, iespējams, skaistākos vārtus turnīrā. Vārti tika gūti pēc mūsu vārtsarga Jurģa Lozbera tālas piespēles, Edvardam bumbu apturot uz krūtīm un ar griezienu sitot pa bumbu no gaisa. Netverams sitiens. Turpinājumā Mažeikiai SM centās vairāk uzbrukt, kā rezultātā radās pretuzbrukumu iespējas. Un vienu no tādām realizēja Deniss Kristiāns Jaunkalns. Spēles beigu rezultāts 2:0 mūsu labā.

    Pēdējā spēle turnīrā, kā arī spēle par trešo vietu bija jāaizvada pret Klaipedos FM (Lietuva) komandu. Turnīra laikā komanda atstāja ļoti labu iespaidu un bija sagaidāma grūta spēle. Sākumsļoti līdzīgs, abām komandām pa bīstamiem momentiem. Spēles vidū pēc rupjām kļūdām ātri zaudējām divus vārtus. Atlikušajās spēles piecās minūtēs mūsējie spēja atgūt divus vārtus- Edvards Neilands un Deniss Kristiāns Jaunkalns. Spēle noslēdzās 2:2. Tā kā abām komandām bija vienāds punktu skaits, kā arī vārtu starpība, iesistie un ielaistie vārti,tad nācās sist pēcspēles sitienus. Diemžēl pretinieki izrādījās precīzāki un veiksmīgāki, tādēļ turnīru noslēdzām tikai ceturtajā vietā. Pēc sāpīgā zaudējuma mūsu futbolisti bija sagrauti un ļoti bēdīgi, īpaši tas bija redzams apbalvošanas ceremonijā, kad pretiniekiem kāra kaklā medaļas un pasniedza kausus. Bet no otras puses,puikas ieguva arī lielu pieredzi un, kā Saldus treneris Gatis Bērzs teica: „Lai kļūtu par izcilu futbolistu, ir jāpiedzīvo arī šādi sāpīgi zaudējumi”.

    Turnīrā uzvarēja mājnieki Saldus SS-1, otrajā vietā Žiogeliai (Lietuva), trešajā vietā Klaipedos FM (Lietuva), ceturtajā vietā Talsu NSS, piektajā vietā Mažeikiai SM (Lietuva) un sestajā vietā Saldus SS-2.

   Turnīra laikā notika arī konkurss bērniem un treneriem. Katras komandas spēlētājam tika mērīts ātrums, ar kādu bumba lido pēc sitiena. No Talsu NSS futbolistiem visspēcīgākais sitiens bija Matīsam Pucenam un Danielam Kristbergam attiecīgi 65 km/h. Pārējo spēlētāju rezultāti: vārtsargam Jurģim Lozberam 40 km/h, Denisam Kristiānam Jaunkalnam 64 km/h, Kristeram Dakstiņam 59 km/h, Danielam Goldbergam 49 km/h, Edvardam Neilandam 58 km/h, Valteram Čuhnojam 51 km/h. Kārlim Krampem 60 km/h un Edgaram Zaļupem 59 km/h. Visa turnīra spēcīgākais sitiens bija kādam Žiogeliai (Lietuva) komandas spēlētājam- 73km/h.

    Starp treneriem notika tieši tāds pats konkurss. Un šoreiz pārliecinoši spēcīgākais sitiens bija Talsu NSS komandas trenerim Jānim Motivānam 104 km/h. Otrā vietā palika Saldus treneris Gatis Bērzs 95 km/h.

    Par Talsu NSS komandas turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kārlis Krampe. Šajā turnīrā komanda ieguva bagātīgu pieredzi un jaunus kontaktus. Paldies visiem atbalstītājiem.

 

 Futbola nodaļas treneris J.Motivāns

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts