Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē notiek ikgadējā florbola nometne bērniem un jauniešiem

Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē notiek ikgadējā florbola nometne bērniem un jauniešiem

No 10.- 21.jūlijam Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē pulcējas dažāda vecuma jaunieši gan no Talsiem, gan citām Latvijas pilsētām uz vasaras florbola nometni.

Pirmajā nedēļā florbola nometnes dalībniekiem, vecumā no 12- 18 gadiem, tika sniegts ieskats treniņu procesā, apgūstot efektīvu tehniku, taktisko prasmi un smalkas nianses.

Otrajā nedēļā bērni, vecumā no 7 – 12 gadiem, vairāk apgūst ikdienišķās lietas un socializēšanos. Dažiem bērniem florbola nometne ir pirmā, kurā viņi nakšņo prom no mājām, tāpēc nometnes mērķis ir radīt prieku un interesi par florbolu kā sporta veidu.

Nometnes programma ir daudzveidīga un piedāvā dažādas aktivitātes, kuras papildina florbola treniņi. Pirmajā nedēļā pie nometnes dalībniekiem viesojās Latvijas Florbola savienības (LFS) Tiesnešu komitejas vadītājs Māris Kumerdanks. Ne tikai florbola speciālisti, bet arī hokejists Lauris Dārziņš sniedza iedvesmojošu lekciju un uzspēlēja florbolu kopā ar bērniem. Jauniešiem tika dota iespēja iegūt zināšanas no Veselības ministrijas izglītojošās lekcijas par traumu profilaksi un to novēršanu. Turklāt florbola prasmju pilnveidošanai nometnē piedalījās arī vārtsargs no Somijas izlases un Somijas augstākās līgas florbola komandas, kurš strādāja ar astoņiem vārtsargiem. Nometnē tika piedāvātas dažādas izklaides un sponsoru konkursi. Pirmo reizi jauniešiem bija iespēja mācīties veidot video “reelus” sociālajiem tīkliem, pēc tam tos prezentējot pārējiem nometnes dalībniekiem.

Florbola treneris Artis Raitums uzsver, ka katru gadu nometnes tiek rīkotas Talsos, jo ir labi treniņu apstākļi – gan treniņu zāle, kā arī stadions, kurā var izmantot skrejceļu vai spēlēt futbolu. Lai gan viens no nometnes trūkumiem ir dzīvošana uz vietas zālē, organizatori nodrošina prieka pilnu pieredzi visiem dalībniekiem.

Megija Kikuča

Sabiedrisko attiecību un reklāmas programmas studente

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts