“Talsu NSS/Krauzers U12” un “Talsu NSS/Krauzers U16” iekļūst Latvijas čempionāta finālā!

“Talsu NSS/Krauzers U12” un “Talsu NSS/Krauzers U16” iekļūst Latvijas čempionāta finālā!

U12 grupā Talsu novada Sporta skolas audzēkņi tikās ar Liepājas “Kuršiem”. Talsinieki regulārajā čempionātā abas reizes bija pārāki par saviem konkurentiem, mājās ar 7:0 un viesos ar 3:2, uzvaru izcīnot pēcspēles soda metienos. Ceturtdaļfinālā “Talsu NSS/Krauzers U12” viegli tika galā ar “Ķekavas Bulldogiem” izcīnot uzvaras ar 10:5 un 12:0. Tikmēr Liepājas “Kurši” pirmo kārtu pārvarēja ne mazāk pārliecinoši ar 9:2 un 10:6, pārspējot “Valmiera BSS” komandu. Pirmajā “Talsu NSS/Krauzers U12” un Liepājas “Kuršu” spēlē talsinieki jau pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 3:0 un mazliet ieslīga pašapmierinātībā, par ko ātri nācās samaksāt, jo liepājnieki otrajā trešdaļā guva trīs vārtus, uz ko Talsi spēja atbildēt tikai ar vienu vārtu guvumu. Trešajā trešdaļā liepājnieki aktīvi presēja talsiniekus pa visu laukumu, un “Talsu NSS/Krauzers U12” komandai radās daudzas pretuzbrukuma iespējas, kas šoreiz palika neizmantotas, un trešā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem- 4:3. Atbildes spēlē Talsos “Talsu NSS/Krauzers U12” pirmie ielaida vārtus, kad jau trešais precīzais metiens sērijā padevās pretinieku līderim Ralfam Polim. Liepājnieku prieki par izlīdzinājumu sērijā bija īsi, jo jau pēc minūtes savus trešos vārtus guva arī talsinieks Valters Romaško. Izškirošo pārsvaru “Talsu NSS/Krauzers U12” guva otrajā periodā, kad aizturētā soda laikā precīzs vēlreiz bija Valters Romaško panākot 2:1. Psiholoģiski smags vārtu zaudējums liepājniekiem 10 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām, kad “golu uz ģērbtuvēm” liepājniekiem iemeta “Talsu NSS/Krauzers U12” rezultatīvākais spēlētājs Valters Kalnietis- 3:1. Trešajā trešdaļā, tāpat kā Liepājā, talsinieki spēlēja, domājot vairāk par rezultāta nosargāšanu, liepājnieki ķēra, bet rezultāts palika nemainīgs, un “Talsu NSS/Krauzers U12” iekļuva finalā, divu spēļu summā uzvarot ar 7:4. Par labāko spēlētāju “Talsu NSS/Krauzers U12” rindās tika atzīts Valters Romaško, kurš guva četrus no komandas septiņiem vārtiem, bet “Kuršiem” par
labāko tiks atzīts aizsargs Rihards Markuss Mednis, kurš radīja daudz labu vārtu gūšanas iespēju partneriem.
Finālā 4.maijā Lielvārdē “Talsu NSS/Krauzers U12” tiksies ar “Lielvārdes” vienaudžiem.

U16 grupā “Talsu NSS/Krauzers U16” tikās ar “Ķekavas Bulldogiem”. Regulārajā čempionātā “Talsu NSS/Krauzers U16” finišēja otrajā vietā, kamēr “Ķekavas Bulldogiem” trešie, izcīnot tikai piecus punktus mazāk, ko lielā mērā izšķīra abu komandu savstarpējās spēles, kurās talsinieki bija pārāki ar 6:3 un 8:2. Pirmajā spēlē ķekavnieki lietoja individuālo spēlētāju segšanu pa visu laukumu, talsiniekiem līdz ar to radās daudzas labas iespējas pretuzbrukumiem, bet tai pašā laikā ari daudz kļūdu savā laukuma pusē. Cīņa noslēdzās ar 4:4, finālista noskaidrošanu atliekot līdz atbildes spēlei. Atbildes spēlē Talsos, ķekavnieki pārsteidza no mazgresīva florbola pa visu laukumu, pārejot uz zemu aizsardzību , sagaidot talsiniekus pie laukuma centra.
Lai arī jau pirmajā iznācienā laukumā, vārtus guva “Talsu NSS/Krauzers U16” uzbrucējs Deniss Grundmanis, ķekavnieku
izvēlētā pretuzbrukuma taktika deva augļus un pirmajā periodā izdevās realizēt divus pretuzbrukumus pēc Renāta Degina un Endija Kleistrova precīziem metieniem. Otrajā periodā pēc Gintera Āboliņa piespēles precīzs bija Adrians Muzikants Spēlmanis, panākot izlīdzinājumu sērijā- 6:6. Trešajā trešdaļā jau pirmajā maiņā precīzs ir “Ķekavas Bulldogu” līderis Klāvs Jansons, bet trīs minūtes vēlāk skaitlisko vairākumu realizē Pauls Renāts Šteinbergs no Armanda Budreikas piespēles. Vēl mirkli vēlāk Jānis Ragovskis sekmīgi apspēlē vairākus pretspēlētājus un uz “tukšiem” vārtiem piespēlē Viesturam Rubenim, kurš tiek apturēts tikai ar pārkāpuma palīdzību, par ko tiek nozīmēts soda metiens. Soda metienu realizē Jānis Ragovskis un “Talsu NSS/Krauzers U16” pa ilgiem laikiem izvirzās vadībā. Septiņas minūtes pirms trešā perioda beigām, aizstāvot savu vārtsargu, noraidījumu nopelna Viesturs Rubenis, un spēlējot mazākumā talsinieks Armands Budreika bloķē pretinieku metienu atrodoties vārtsarga laukumā par ko tiek nozīmēts soda metiens. Līgas rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons šoreiz soda metienu nerealizē, bet Talsiem vēl vairāk kā minūte mazākumā jāiztur trijiem pret pieciem. “Talsu NSS/Krauzers U16” ne tikai iztur mazākumu, bet arī gūst vārtus, Jānim Ragovskim pamanoties izskriet vienam pret vārtsargu. Atlikušajā laikā, talsinieki rezultātu nosargā un 9:7 izcīna uzvaru sērijā un iekļūst Latvijas čempionāta finālā, kur būs jātiekas ar “Rubenes” vienaudžiem.

Mārtiņš Maķevics

image(9) image(10) image(11)

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts