“Talsu NSS/Krauzers” iekļūst Elvi līgas pusfinālā!

“Talsu NSS/Krauzers” iekļūst Elvi līgas pusfinālā!

Sērijā līdz  četrām uzvarām aizvadītajā nedēļas nogalē punktu pielika “Talsu NSS/Krauzers” ar 8:4 Talsos un ar 5:1 viesos pārspējot “Rubeni” un uzvarot visā sērijā ar 4:2.

Spēli Talsos labāk un apņēmīgāk iesāka talsinieki un trešajā minūtē rezultātu atklāja komandas kapteinis Artis Raitums. Perioda vidū talsiniekiem rodas iespēja spēlēt 5 minūtes skaitliskajā vairākumā, kura laikā Artis Raitums gūst savus otros vārtus un panāk 2:0. Vairākuma laikā gadās noteikumus pārkāpt arī pašiem, un uz Talsu vārtiem tiek nozīmēts soda metiens, bet savā vietā ir Valters Kasjaņenko kurš atvaira pretinieku komandas kapteiņa Jura Zilberta metienu. Otrais periods iesākas neveiksmīgi un pretinieku jaunais talants Ārnijs Kuratņiks panāk 2:1 jau perioda desmitajā sekundē. Otrā perioda septītajā minūtē trešos vārtus gūst Artis Raitums, kurš lieliski noslēdz ātro uzbrukumu, laukumā lido cepures! Vēl pēc mirkļa Ragovskis laukuma centrā pārķer piespēli, pāradresē Raitumam, kurš vienu pret pretinieku vārtiem izvirza Viesturu Mārtiņu Rubeni, kurš panāk 4:1. Perioda vidū līgas rezultatīvākais spēlētājs Reinis Mirkšs rezultāta starpību samazina, realizējot skaitlisko vairākumu- 4:2. Neliels apjukums mūsējo rindās, bet īstā brīdī atvēsinošs tālmetiens padodas Marekam Stančikam, kurš atjauno relatīvi drošo pārsvaru- 5:2. Perioda beigās, pretinieku līderis Reinis Mirkšs cenšoties pielabot metienu pa pirkstiem “uzšauj” talsinieku vārtsargam, vaininieku atgrūž Toms Bitmanis, Mirkšam divu minūšu noraidījums, bet Toms Bitmanis savā priekšā pirmo reizi spēlētāja karjerā ierauga sarkano kartīti, bet komandai 5 minušu noraidījums.

Trešais periods iesākas ar talsinieku spēli mazākumā, un kārtējiem vārtiem mazākumā, pretinieka kļūdu izmanto Jānis Ragovskis, kurš aizskrien pretuzbrukumā un  rezultatīvi piespēlē Emīlam Krūmiņam- 6:2. Trešā perioda sākumā piespiedu vārtsarga maiņu veica pretinieks un vārtus izdevās gūt jau pēc divām sekundēm, kad Arta Raituma metienu pielaboja Viesturs Mārtiņš Rubenis- 7:2. Pretinieku līderis Ārnijs Kuratņiks ar piespēli no aizvārtes guva kuriozus vārtus un panāca 7:3. Perioda vidū mūsu noraidījumu līderis Armands Budreika kārtējo reizi dodas piespiedu atpūtā, “Rubene” izvēlas spēlēt ar sešiem laukuma spēlētājiem pret četriem talsiniekiem un tas dod iespēju Jānim Ragovskim pārķert piespēli un no savas laukuma puses gūt kārtējo punktu mazākumā- 8:3. Vienus vārtus vēl pretinieks atgūst, bet uzvarētājs jau ir noskaidrots- 8:4. Spēles labākais spēlētājs Artis Raitums ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

Starp spēlēm nopietns “papīra” darbs, lai atspēkotu Tomam Bitmanim piesķirto sarkano kartīti, kurai jāseko noraidījumam arī uz nākošo spēli un iesniegums Disciplinārajai komitejai par Ārnija Kuratņika kārtējām rupjībām. Tomam Bitmanim sods tiek atcelts diskvalifikāciju nomainot pret naudas sodu, bet Ārnijam Kuratņikam, kurš naudas sodu un brīdinājumu jau bija saņēmis divas spēles pēc kārtas  tiek piešķirta vienas spēles diskvalifikācija.

Sērijas sesto spēli Kocēnos iesāk labāk viesi un pirmajā periodā mūsējie darbojas pārāk gausi un smagnēji. Kā stāvošiem konusiem cauri izskrien pretinieku aizsargs Matīss Mālnieks un gūst “Rubenei” vārtus pirmo periodu noslēdzot ar 1:0. Par laimi šie izrādījās “Rubenes” pēdējie vārti šajā florbola sezonā. Otrā perioda vidū izcili precīzs tālmetiens vairākumā padodas Tomam Bitmanim- 1:1. Bet perioda beigās vienu pēc otra uzbrukumus noslēdz Armands Burdreika un Jānis Ragovskis panākot- 3:1. Trešajā periodā ātro uzbrukumu noslēdz Toms Bitmanis panākot 4:1 un spēles beigās Toms iemet arī savus trešos vārtus, liekot jau otro dienu pēc kārtas laukumā lidot cepurēm- 5:1. Uzvara mačā un sērijā ar 4:2.

Šīs sērijas panākuma atslēgas- darbs aizsardzībā, pat zaudētajās spēlē “Rubene” vairāk par četriem vārtiem neguva un kopumā sešās spēlēs ielaisti vien 2,6 vārti vidēji spēlē. Vārtsargu spēle- kamēr pretinieku vārtsargs Roberts Trepšs rādīja izcilu sniegumu atvairot 84,52 % metienu, kas izslēgšanas spēlēs dod trešo labāko rādītāju, tikmēr Valters Kasjaņenko atvairīja 88,32 % metienu, kas dod pirmo vietu izslēgšanas spēlēs. Spēle nepilnos sastāvos- abas komandas pelnīja daudz noraidījumu, spēlējot vairākumā “Rubene” guva četrus vārtus, uz ko talsinieki arī atbildēja ar četriem vārtu guvumiem, bet spēlējot mazākumā mūsējie prata ne tikai savu vārtus nosargāt, bet arī četrus vārtus gūt mazākumā, kas ne tikai “nodzēš” “Rubenes” iespēto, bet arī pamatīgi iedragā pretinieku morāli. Un visbeidzot komandas līderu sniegums, ja pretinieku rezultatīvākais un visas līgas rezultatīvākais spēlētājs Reinis Mirkšs regulārajā čempionātā guva vidēji trīs punktus spēlē, tad izslēgšanas spēlēs nācās samierināties vien ar četriem punktiem piecās spēlēs. Otrs komandas līderis un Latvijas izlases uzbrucējs Atis Stepāns regulārajā čempionātā guva vidēji divu punktus spēlē, tad tagad pieticīgs 1+1 rādītājs sešās spēlēs. Tikmēr mūsu Latvijas izlases spēlētāji- Artis Raitums 4+7, Toms Bitmanis 3+5, Jānis Ragovskis 6+1. Tāpat liels punktu pienesums no mūsu jaunajiem spēlētājiem.

Ar milzīgu līdzjutēju atbalstu esam pusfinālā un sezonu varēsim noslēgt 13.aprīlī Arēnā Rīga! Paldies! Ceturtdien, 20:00 sērijas 7.spēlē starp “Betsafe Oxdog Ulbroka” un “Valmieru” tiks noskaidrots mūsu pusfināla pretinieks. Ja uzvar ulbrokieši, tad pirmās divas spēles aizvadīsim Ulbrokas sporta namā 23.un 24.martā 19:00, bet Talsos 29.martā 20:00 un 31.martā 18:00. Ja pārāki būs “Valmiera”, tad pirmās divas spēles notiks Talsos 23.un 24.martā 18:00.

 

Mārtiņš Maķevics

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts