Talsu NSS basketbolisti izcīna medaļas Delfin Basket turnīrā Somijā

Talsu NSS basketbolisti izcīna medaļas Delfin Basket turnīrā Somijā

No 3. – 6. augustam, Somijā, Tamperē notika 35. starptautiskais turnīrs “Delfin Basket 2023”.

Turnīrā piedalījās Talsu novada Sporta skolas basketbolisti, kuri dzimuši 2006., 2007. un 2008. gadā. Treneri Arkādijs Bajārs un Mārtiņš Ziediņš.

  1. gadā dzimušie (U16) sportisti basketbola turnīrā ieguva pirmo vietu. Labākie komandas spēlētāji bija Raivo Lagzdiņš, Rihards Grencis un Edvards Grencis.

2007.gadā dzimušie sportisti ieguva trešo vietu. Šajā vecuma grupā labākie spēlētāji bija Tailers Tīģers, Kārlis Šķiliņš un Kārlis Roderis – Roderts.

Ceturto vietu ieguva 2006. gadā dzimušie basketbolisti. Labākais komandas spēlētājs bija Mārcis Veliks.

“Šīs bija spēles, kur bija intriga un rezultāts punkts punktā. Nebija neviena tāda spēle, kurā bija 20 vai vairāk punktu pārsvars. 2008. gadi izcīnīja pirmo vietu, tas viņiem bija liels sasniegums. Iepriekšējā gadā, kad basketbolisti spēlēja līgā pirmajā divīzijā, tad bija visādas traumas un negadījumi, un viņi neizcīnīja nevienu uzvaru. Šogad gan bija malači un cīnījās. “ stāsta treneris Arkādijs Bajārs.

Interesanta un intriģējoša spēle bija 2007. gadā dzimušajiem, cīnoties par iekļūšanu finālā. Tiesneši bija uzmanīgi, lai nodrošinātu godīgu spēles gaitu un izvairītos no situācijas, ka par pirmo vietu cīnās viena Latvijas komanda un par trešo vietu vēl viena komanda no Latvijas.

Sportistiem režīms bija stingrs un organizēts. Braucienos uz ārzemēm, jauniešiem tiek piedāvātas arī dažādas kultūras aktivitātes, lai pieredze citās valstīs nebūtu saistīta tikai ar treniņiem, sacensībām, ēdienu un gulēšanu. Esot Tamperē, sportisti apmeklēja gan Näsinneula atrakciju parka skatu torni, gan devās uz “Nokia Arena” vērot basketbola spēli starp Somiju un Lietuvu. Dažkārt tiek apmeklētas baznīcas vai citi kultūras objekti, jo katrai valstij ir savs unikālais mantojums.

Basketbolisti ir apmierināti ar sasniegto rezultātu. Turnīra organizatori ir izteikuši aicinājumu piedalīties arī nākamajā gadā. Treneris Arkādijs uzsver, ka Talsu novada Sporta skolas basketbola treneri cenšas veicināt jauniešu vēlmi trenēties un attīstīties, piedāvājot iespēju piedalīties turnīros arī citās valstīs. Tā ir laba iespēja sportistiem ne tikai sacensties, bet iemācīties būt patstāvīgiem.

Megija Kikuča

Sabiedrisko attiecību un reklāmas programmas studente

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts