Talsu novada komanda no VII Latvijas Jaunatnes olimpiādes 2017 atgriežas ar zeltu florbolā

Talsu novada komanda no VII Latvijas Jaunatnes olimpiādes 2017 atgriežas ar zeltu florbolā

No 7.-9.jūlijam Cēsīs notika VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde 2017. Uz Olimpiādi no Talsu novada devās delegācija 50 dalībnieku sastāvā, no kuriem 40 bija sportisti.

Ceļš uz Cēsīm sākās jau ceturtdienas pēcpusdienā, kad Talsu komandu no Talsu sporta nama pavadīja un labus vēlējumus deva Talsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Zelderis un Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece attīstības, kultūras un sporta jautājumos Ilze Indriksone.

Šogad Olimpiādes norises vietas bija Cēsis, Sigulda, Ogre, Limbaži, Smiltene, Rīga u.c. 7.jūlija vakarā visi dalībnieki pulcējās Cēsu Vienības laukumā un svinīgā gājienā devās uz Pils parku, kur notika olimpiādes atklāšanas ceremonija. Talsu novada karogu nesa florbolists Jānis Ragovskis. Svētku parādē Talsu delegācijas sastāvā piedalījās arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis, Talsu novada domes priekšsēdētāja 1.vietnieks administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos Dainis Karols, Talsu novada kultūras, sporta un tūrisma centra vadītāja Linda Sūniņa un sporta speciālists Kārlis Pētersons, kā arī  komandas vadītājs -Talsu novada Sporta skolas direktors Kaspars Sakniņš. Olimpiādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Republikas Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Olimpiādē Talsu novada komanda piedalījās 6 sporta veidos: badmintonā, kas notika Siguldā, basketbolā un florbolā, kuri notika Cēsīs, vieglatlētikā Ogrē, smaiļošanā un kanoe airēšanā Limbažos un pludmales volejbolā Smiltenē. Lielākais panākums Talsu novada komandai ir 1.vieta florbolā. Pēc izcīnītām medaļām Talsu novads VII Latvijas Jaunatnes olimpiādē 2017 ierindojās 40.vietā no 82 novadiem un pilsētām.

Atlases turnīrā Latvijas Jaunatnes olimpiādei florbolā piedalījās 17 komandas 4 apakšgrupās. Talsu novada florbola komanda savā apakšgrupā izcīnīja 1.vietu, uzvarot visas spēles. Tas ļāva komandai piedalīties izslēgšanas kārtā. Finālā piedalījās 8 komandas. Florbolisti turnīru Cēsīs atklāja ar spēli pret Cēsu novada komandu. Pirmā olimpiādes spēle beidzās ar mūsu komandas uzvaru 6:0. Kā labākais spēlētājs komandā šajā spēlē tika atzīts vārtsargs Martins Rūsa – Jansons, nosargājot savus vārtus neskartus. Otrā olimpiādes diena mūsu florbolistiem noslēdzās ar pārliecinošu uzvaru ar 5:0 pār Ķekavas novadu, trešajā olimpiādes dienā ar intrigu sākās spēle pret Lielvārdi un uzvara ar 3:1, komandai nodrošināja 1.vietu un zelta medaļu. Komandas sastāvā spēlēja Toms Arājs, Armands Budreika, Kristers Dulverks, Matīss Fogelis, Deniss Grundmanis, Martins Rūsa-Jansons, Valters Kasjaņenko, Kristaps Kozlovskis, Emīls Krūmiņš, Deivids Deivs Ozoliņš, Jānis Ragovskis, Viesturs Mārtiņš Rubenis, Rūdolfs Siliņš, Matīss Jorens Švedenbergs treneru Mārtiņa Maķevica un Kārļa Treimaņa vadībā.

Badmintonā no Talsu novada piedalījās 4 sportisti trenera Edgara Kvieša vadībā. Badmintona sacensības šogad notika Siguldā. Jauktajās dubultspēlēs mūsu komanda, kuras sastāvā bija Ieva Abigaila Valgelina un Kristaps Vārna, tika izcīnīta augstā 6. Vieta no 9 komandām. Sportisti saņēma diplomus. MS vienspēlēs mūsu badmintonists Kristaps Vārna izcīnīja 9.vietu no 11 dalībniekiem, bet WS vienspēlēs mūsu Viktorija Gilberte izcīnīja 8.vietu, Ieva Abigaila Valgelina 10.vietu, bet Nikola Kalniņa 11.vietu 18 dalībnieču konkurencē.

Basketbolā 3×3 piedalījas 28 komandas, kuras tika sadalītas 6 apakšgrupās. B apakšgrupā, kurā spēlēja Talsu novada, Bauskas novada, Ķekavas novada un Siguldas novada komandas, bet tālāk, spēlējot izslēgšanas kārtā, tika izcīnīta 12.vieta. Talsu novada komandas sastāvā trenera Arkādija Bajāra vadībā spēlēja Henriks Bajārs, Niks Grosbahs, Aleksis Frīdenbergs un Mārtiņš Cinis.

Smaiļošanā un kanoe airēšanā Limbažos Talsu airētāji Rinalds Ozolnieks un Krists Znotiņš trenera Zigura Zujeva vadībā C-2 1000m jauniešiem izcīnīja 8.vietu no 9.komandām, un individuālajā braucienā C-1 1000m jauniešiem Rinalds Ozolnieks izcīnīja 8.vietu 13 dalībnieku konkurencē.

Smiltenē notika turnīrs pludmales volejbolā, kur piedalījās 2 mūsu komandas trenera Aivara Pekmaņa vadībā. Meitenes Annemarija Timofejeva un Laura Bernāte pirmajā spēlē pret Apes komandu izcīnīja uzvaru, otrajā spēlē meitenes piekāpās Jelgavas novada komandai. Zēnu pāris Kristaps Dauksts un Toms Tālbergs spraigā cīņā pirmajā spēlē piekāpās Daugavpils komandai arī otrā spēle nebija veiksmīga – zaudējums pret Valkas novada komandu. Otrajā dienā meitenēm bija jāaizvada spēle pret Cēsu vienaudzēm, kurā mūsu duets sīvā cīņā piekāpās Cēsu meitenēm ar 0:2. Toms un Kristaps ļoti līdzīgā un neatlaidīgā cīņā ar 2:0 uzvarēja Jelgavas novada komandu. Jaunietēm Laurai Bernātei un Annemarijai Timofejevai Olimpiādē dalīta 9.-12.vieta no 15 komandām. Arī Tomam Tālbergam un Kristapam Daukstam dalīta 9.-12.vieta no 17 komandām.

Latvijas Jaunatnes olimpiāde vieglatlētikā šogad norisinājās Ogrē. No Talsu novada piedalījās 12 vieglatlēti. 100m skrējienā Intars Barčevskis izcīnīja 24.vietu un Daniels Kalnavs 30.vietu 56 dalībnieku konkurencē. 400m Pēteris Laursons izcīnīja 14.vietu 43 dalībnieku konkurencē. Šoreiz neveiksmīgi iesākās starts mūsu vieglatlētam Kārlim Āboliņam. Kārlis traumas dēļ palika bez rezultāta augstlēkšanā, tomēr tāllēkšanā spēja izcīnīt 18.vietu 37 dalībnieku konkurencē. Augstlēkšanā ar personīgo rekordu (1.73) Kristaps Klenbergs izcīnīja 15.vietu, bet Intars Barčevskis 19.vietu no 32 dalībniekiem. Lodes grūšanā Krists Kristiāns Doniņš, aizgrūžot savu personīgo rekordu  11.20 m izcīnīja 18.vietu 22 dalībnieku konkurencē. Diska mešanā gan Krists Kristāns palika bez rezultāta. Lodes grūšanā jaunietēm Elza Elizabete Stīpniece palika 28. no 30 dalībniekiem. Kārtslēkšanā Rūdis Gricmanis izcīnīja 8.vietu, bet Markuss Vītols 9.vietu no 9 dalībniekiem. 200 m skrējienā Sanijai Krauzei 47.vieta no 48 dalībniekiem. Šķēpa mešanā Una Diāna Veipāne izcīnīja 12.vietu no 17 dalībniekiem, bet Martins Liberts 14.vietu 21 dalībnieka konkurencē.

Paldies Talsu novada pašvaldībai par atbalstu! Paldies treneriem un vecākiem par ieguldījumu un atbalsu jauno sportistu sagatavošanā.

 

Linda Bresme

Talsu novada Sporta skolas

Direktora vietniece izglītības jomā

image(157) image(156) image(155) image(154) image(153)

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts