Talsu novada futbola komandas aizvadījušas pēdējās spēles vasaras sezonā

Talsu novada futbola komandas aizvadījušas pēdējās spēles vasaras sezonā

Šogad Talsu novada futbolisti piedzīvoja būtiskas izmaiņas savā treniņu procesā, jo tika uzlabota Talsu 2.vidusskolas futbola laukuma seguma kvalitāte, kā arī uzbūvēts pirmais mākslīgais futbola laukums Talsu novadā. Tagad futbolistiem būs iespēja trenēties āra apstākļos visu gadu. Šajā sezonā mūsu futbolisti piedalījās vairākās un dažāda mēroga sacensībās.

Talsu novada Sporta skolas futbolisti piedalījās Kurzemes jaunatnes čempionātā un Latvijas Republikas jaunatnes čempionātā dažāda vecuma grupās. Paši jaunākie U8 (2009.g.dz.) un U9 (2008.g.dz.) spēlēja Kurzemes tūrē.Tur bērni spēlē nereģistrējot rezultātu, spēļu mērķis ir uzkrāt pieredzi un labāk apgūt spēles nianses. Šajā vecumā īpaši jāizceļ Eduards Lāže, Markuss Planders, Markuss Girbe, Reinis Kurāts, Daniels Kreicbergs, Artūrs Reimats, Mariuss Feldbergs, Edgars Zvaigzne, Mārcis Roderts-Roderis. U10 (2007.g.dz.) tika sadalīti divās grupās A un B. A grupā spēlēja 6 spēcīgākās Kurzemes komandas, bet B grupā pārējās 8 komandas. Mūsējiem, spēlējot pie spēcīgākajiem, gāja grūti- komanda palika pēdējā 6. vietā ar izcīnītiem 7 punktiem 15 spēlēs.Uzvarēja FA Ventspils 1 komanda, aiz sevis atstājot FK Liepāja KK. No mūsu komandas īpaši jāizceļ Kārlis Freimanis, Toms Bodnieks, Eduards Silgals, Mārtiņš Zvaigzne, Ričards Urķis, Dans Daniels Pētersons. U11 (2006.g.dz.) izcīnīja 5. vietu 13 komandu konkurencē- 12 spēlēs 21 punkts. Uzvarēja FA Ventspils 1 futbola komanda. Labākie spēlētāji šajā vecuma grupā ir Kārlis Krampe, Toms Čuhnovs, Romāns Hibners, Henrijs Strēlis, Dilans Prātiņš, Edvards Neilands, Roberts Sproģis. U12 (2005.g.dz.) sezonu noslēdza 5. vietā 11 komandu konkurencē. Uzvarēja FA Ventspils komanda. Kā jau gadiem ierasts, šajās vecuma grupās spēcīgākās ir Liepājas un Ventspils komandas. No mūsu U12 komandas īpaši jāizceļ Deniss Kristiāns Jaunkalns, Daniels Kristbergs, Adrians Bočkors, Edgars Zaļupe, Kristaps Ozols, Matīss Pucens, Jurģis Lozbers un Miks Markuss Ezergals, Valters Čuhnovs.

Talsu novada Sporta skolas meitenes piedalījās U12 un U14 Latvijas meiteņu futbola čempionātā. U12 (2005.g.dz.) meitenes čempionātā tika sadalītas divās apakšgrupās A un B. Mūsu meitenes spēlēja B apakšgrupā kopā ar 5 citām komandām. Diemžēl nācās palikt pēdējā vietā un cīnīties gandarījuma turnīrā, kur no abām apakšgrupām spēlē pēdējo vietu ieguvējas. Gandarījuma turnīrā 5 komandu konkurencē mūsējās izcīnīja 3. vietu. Šajā vecuma grupā uzslavu pelnījušas Sindija Lasmane, Ramona Anmane, Annija Jurkāne, Māra Brigmane. U14 (2003.g.dz.) vecuma grupā mūsu futbolistes apvienoja spēkus kopā ar SK Imanta meitenēm. Komandas tika sadalītas divās grupās A un B. Savā grupā SK Imanta/Talsu NSS palika pēdējā vietā un arī nācās spēlēt gandarījuma turnīrā, kur 5 komandu konkurencē tika izcīnīta 4. vieta. Mūsu komandas labākās spēlētājas bija Dārta Silgale un Tatjana Čuriļina.

Sākot ar 13 gadu vecumu jaunieši sāk spēlēt futbolu uz lielā laukuma 11 pret 11. Talsu novada Sporta skolas U13 vecuma grupas futbolisti piedalījās Latvijas jaunatnes futbola čempionātā attīstības grupā. Mūsu jaunie U13 (2004.g.dz.) futbolisti spēlēja A apakšgrupā. 10 komandu konkurencē nācās palikt pēdējā vietā. 18 spēlēs izcīnot 7 punktus. Šai vecuma grupai trūkst spēļu pieredzes, jo daudzi no bērniem trenējas neilgu laiku. Jāatzīmē, ka komanda pretiniekiem zaudēja ar nelieliem rezultātiem. Uzvarēja FK Liepāja futbolisti. No Talsu NSS futbolistiem atzīstamu sniegumu demonstrēja Krišjānis Grohjackis, Markuss Alens Alkšbirze, Rafaels Edgars Čuhnovs, Rolands Leja, Rinalds Sproģis.

U14 (2003.g.dz.) arī spēlēja Latvijas jaunatnes futbola čempionātā attīstības grupā. Mūsu futbolisti spēlēja A grupā. 7 komandu konkurencē tika izcīnīta 2. vieta. 12 spēlēs tik izcīnīti 28 punkti, tādejādi komanda izcīnīja tiesības spēlēt Latvijas Republikas jaunatnes čempionāta attīstības grupas finālturnīrā, kur satikās 6 spēcīgākās Latvijas komandas. Pēc spraigām cīņām Talsu NSS izcīnīja 3. vietu. Tas ir lielākais sasniegums Talsu novada Sporta skolas futbola nodaļai, jo tik augstu vietu nekad neviena vecuma komanda nebija izcīnījusi. Šajā komandā atzinīgus vārdus ir pelnījuši visi futbolisti: Krišjānis Grohjackis, Māris Ansbergs, Mariss Bergmanis, Rihards Upītis, Marks Kēnigsvalds, Niks Smilškalns, Ričards Klismets, Artūrs Balodis, Rihards Gedrovics, Rafaels Edgars Čuhnovs, Rinalds Sproģis, Ričards Rumps, Nils Stivriņš, Aivis Ļutjanskis, Ričards Grasmanis, Gatis Kristians Kučers, Daniels Janpavlis, Kaspars Lejnieks, Dzintars Roze, Mārcis Roberts Krūmiņš. U16 (2001.g.dz.) futbolisti 9 komandu konkurencē izcīnīja 6. vietu. Tika izcīnīti 14 punkti 16 spēlēs. Lielisku sniegumu demonstrēja Dāvis Daniels Kaņeps, Kārlis Neilands, Yan Selifanov, Linārs Tīrums, Toms Kristians Grīslis, Kristians Hartmanis, Indriķis Ošenbergs, Damars Ratenieks un Līga Brigmane.

No Talsu novada sporta skolas futbolistēm Latvijas U17 jaunatnes izlasi pārstāvēja Līga Brigmane un Asnāte Lindermane. Latvijas sieviešu nacionālajā izlasē spēlē bijusī sporta skolas audzēkne Monika Estere Štube. Latvijas jaunatnes U15 izlasē spēlē bijušie sporta skolas audzēkņi Renards Krišjānis un Kaspars Anmanis. U14 Kurzemes izlasēspēlē Rihards Gedrovics, Dzintars Roze,Aivis Ļutjanskis un Gatis Kristians Kučers.

Mūsu spēcīgākā pieaugušo futbola komanda Talsi/FK Laidze šogad spēlēja Latvijas Republikas Kurzemes un Zemgales reģiona 2. līgā. 10 komandu konkurencē tika izcīnīta 5. vieta. Uzvarēja SK Super Novas komanda. 9 spēlēs tika izcīnīti 13 punkti. Lielisku sniegumu visas sezonas garumā demonstrēja Mārcis Červoņikovs, Kaspars Valbergs, Raimonds Sproģis, Dmitrijs Kovaļovs, Vitālijs Petkēvičs, Aleksandrs Novožilovs un Talsu novada sporta skolas audzēkņi Kārlis Paegle, Dāvis Daniels Kaņeps, Kārlis Neilands un Sandis Braunfelds. Jāatzīmē, ka komanda šogad ļoti tālu tika Latvijas kausa izcīņā. Ja būtu izdevis uzvarēt FK Karosta komandu no Liepājas, kuras sastāvā spēlēja arī leģendārais Latvijas izlases futbolists Māris Verpakovskis, tad Talsi/FK Laidze iekļūtu top 8 Latvijā. Diemžēl ļoti spraigā cīņā piekāpāmies 3:5.

Savukārt spēcīgākā Talsu novada sieviešu komanda FK Laidze/Talsu NSS aizvadīja ļoti labu sezonu, Latvijas Republikas sieviešu 1. līgā. 10 komandu konkurencē, izspēlējot ar katru komandu tikai vienu reizi,  tika izcīnīta 5. vieta. 9 spēlēs 13 punkti- 4 uzvaras, 1 neizšķirts un 4 zaudējumi. Piecas labākās komandas turpināja cīņu par medaļām 2. posmā, kur vēlreiz savā starpā izspēlēja katra ar katru. Šajā posmā mūsējās nezaudēja ne reizi. Tika izcīnīta uzvara pār topošajām čempionēm Rēzeknes BJSS/SK Progress komandu un nospēlēts trīs reizes neizšķirti. Par čempionāta 2. rezultatīvāko spēlētāju kļuva mūsu futboliste Alise Rukse ar 14 vārtu guvumiem. Lielisku sniegumu komandā demonstrēja Asnāte Lindermane, Līga Brigmane, Krista Eņģele, Anete Pozņaka, Diāna Šnepste, Sigita Mitenberga, Aija Everita Tesļuka, Monika Estere Štube, Kristiāna Gulbe.

Sezona ir noslēgusies gan ar patīkamiem, gan ne tik iepriecinošiem rezultātiem, bet cerēsim uz veiksmīgāku telpu futbola sezonu. Šogad pirmo reizi mūsu spēcīgākā pieaugušo komanda Talsi/FK Laidze spēlēs Latvijas telpu futbola 1. līgā. Pirmo spēli komanda aizvadīs 11. novembrī izbraukumā pret RSU/Miltiņkrogs-Dobele. Komandai būs jāspēlē arī pret FC Nikers, FK Nīca, JFK Saldus, TFK Liepāja un UPTK.

Arī Kurzemes telpu futbola līgā būs pārstāvēta mūsu novada komanda Talsu NSS/FK Laidze, kuras sastāvā spēlēs jaunie Talsu novada sporta skolas audzēkņi un cerams, ka vairāki spēlētāji būs nopietns papildspēks Latvijas 1. līgas komandai.

Mūsu sieviešu komanda arī spēles 1. līgas telpu futbola čempionātā. Un vairākas bērnu komandas spēlēs Latvijas jaunatnes Kurzemes reģiona telpu futbola čempionātā.

Ar visām daudzajām mūsu futbola komandām strādāja tikai četri treneri Aivars Eņģelis, Mārcis Červoņikovs, Krista Eņģele un Jānis Motivāns, kuriem darba apjoms bija ļoti liels.

Sekosim līdzi un atbalstīsim mūsu futbola komandas, jo tas visiem futbolistiem, it sevišķi bērniem, daudz nozīmē.

 

Talsu novada sporta skolas un FK Laidze treneris Jānis Motivāns

2003g
Talsu NSS U14 vecuma grupas komanda

Augšējā rindā no kreisās: Rihards Gedrovics, Gatis Kristians Kučers, Dzintars Roze, Daniels Janpavlis, Treneris Aivars Eņģelis, Aivis Ļutjanskis, Mārcis Roberts Krūmiņš, Rihards Upītis, Mariss Bergmanis. Apakšējā rindā no kreisās: Rinalds Sproģis, Rafaels Edgars Čuhnovs, Artūrs Balodis, Ričards Grasmanis, Kaspars Lejnieks, Niks Smilškalns, Nils Stivriņš, Ričards Klismets, apakšā vārtsargs Krišjānis Grohjackis.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts