„Talsi/Krauzers” uzvar Unihoc Riga Cup florbola turnīra Elites grupā vīriešiem

„Talsi/Krauzers” uzvar Unihoc Riga Cup florbola turnīra Elites grupā vīriešiem

unhihoc cup komandas bilde

Gatavojoties 2015./2016.gada florbola sezonai, „Talsi/Krauzers” piedalījās starptautiskajā florbola turnīrā Unihoc Riga Cup. Kopumā turnīram, dažādās vecuma un meistarības kategorijās, bija pieteikušās 48 komandas, bet vīriešu Elites grupas turnīrā „Talsi/Krauzers” komandai konkurenci sastādīja Latvijas Virslīgas čempioni „Cēsu Alus/Lekrings”, vicečempioni „Mogo- RTU/Rockets” un „Eesti Maaülikooli Spordiklubi-1” no Igaunijas.

Šosezon Talsu florbolisti virslīgas sezonai iesāka gatavoties jau jūnijā un piesaistīja arī vairākus labus florbolistus no citām komandām- no „Mogo- RTU/Rockets” mūsējiem pievienojies Alberts Jēkabsons un Mārtiņš Lapsiņš, no Aizputes F.F.K. „Livonija” viens no jaunajiem talantiem Ģirts Šķuburs, no „Babītes” junioru izlases kandidāts Bruno Ritums un Kristaps Lapsiņš. Tāpat rindas papildinātas ar Talsu novada sporta skolas audzēkņiem, kas jau pirmajā turnīrā apliecināja savu spēju iekļauties lielajā komandā.

Pirmajā spēlē „Talsi/Krauzers” tikās ar „Cēsu Alus/Lekrings”. Cēsnieki labāk aizvadīja mača pirmo pusi, un mūsējie vēl desmit minūtes pirms cīņas beigām atradās iedzinējos ar 0:2. Cīņas gaitu izdevās lauzt piecas minūtes pirms spēles beigām, kad pēc Deivida Barkovska, Andra Blumbaha un Ģirta Šķubura precīziem metieniem nepilnās divās minūtes izdevās panākt 3:2 un „Talsi/Krauzers” svinēja savu pirmo uzvaru.

Otrajā spēlē „Talsi/Krauzers” tikās ar „Mogo- RTU/Rockets”, spēle ritēja līdzīgu gaitu, bet pus minūti pirms cīņas beigām pamanījāmies ielaist patālu metienu un piedzīvojām pirmo zaudējumu ar 2:3, vārtus guva Haralds Roze un Jānis Ragovskis.

Trešajā grupas spēlē „Talsi/Krauzers” tikās „Eesti Maaülikooli Spordiklubi-1” no Igaunijas, kuru rindās arī četri Krievijas izlases spēlētāji un viens no visu laiku rezultatīvākajiem Latvijas Virslīgas spēlētājiem Pēteris Freimanis. Pirmais puslaiks par labu talsiniekiem 3:2 pēc Haralda Roze, Alberta Jēkabsona un Kriša Treimaņa vārtu guvumiem. Otrā puslaika vidū pēc Jāņa Škutāna vārtu guvuma „Talsi/Krauzers” palielināja pārsvaru līdz 4:2, bet divas minūtes pirms cīņas beigām bīstami tuvu pietuvojās igauņi, realizējot skaitlisko vairākumu- 4:3.Bet ātri pēc tam savu „pierakstu” Talsiem nokārtoja Mārtiņš Lapsiņš un „Talsi/Krauzers” svinēja uzvaru ar 5:3.

„Talsi/Krauzers” pamatturnīru noslēdza otrajā vietā, kas nozīmēja, ka pusfinālā būs jācīnās ar „Cēsu Alus/Lekrings”. Šoreiz vēl pārliecinošāka uzvara kā grupu turnīrā. Pirmajā puslaikā 2:0 pēc Ģirta Šķubura un Jāņa Ragovska vārtu guvumiem. Otrajā puslaikā „Cēsu Alus/Lekrings” vienus vārtus atguva, bet tad sekoja viens no turnīra skaistākajiem vārtu guvumiem, kad Šķuburs- Lapsiņš- Ragovskis ierobežotā laukumā realizēja vairāku piespēļu kombināciju bumbiņu Jānim Ragovskim nogādājot jau tukšos vārtos. Punktu spēlei vēl pielika Mārtiņa Lapsiņa vārtu guvums sekundi pirms cīņas beigām, kad pretinieks bija nomainījis vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Turnīra finālā „Talsi/Krauzers” tikās ar „Mogo- RTU/Rockets”. Šoreiz bija iespēja pārbaudīt spēkus arī pilnā laika spēlē. Līdz finālam komandas aizvadīja divus puslaikus pa 20 minūtēm, bet finālā jau pilnais spēles laiks trīs reizes pa 20 minūtēm. Tā pat kā abu komandu pirmajā tikšanās reizē, arī šoreiz pirmie rezultātu atklāja „Mogo- RTU/Rockets”. Bet talsiniekiem rezultātu perioda beigās, izlīdzināja Deivids Barkovskis, kurš, iznācis no noraidīto spēlētāju soliņa, uzreiz saņēma lielisku Andra Blumbaha piespēli un izskrēja vienatnē pret RTU vārtsargu.

Otrā puslaika vidū Mārtiņš Lapsiņš panāca 2:1, un līdzīgi kā pirmajā talsinieku vārtu guvumā, Viesturs Rubenis, iznācis no noraidīto spēlētāju soliņa, realizēja vēl vienu Andra Blumbaha rezultatīvu piespēli- 3:1. Trešās trešdaļas sākumā „Mogo- RTU/Rockets” pietuvojās līdz minimumam. Talsiem nācās saskarties ar rīdzinieku presingu, bet ar to izdevās tikt lieliski galā. Cīņas izskaņā vēl Krišs Treimanis lieliski nocīnījās pie apmalēm un izcīnīto bumbu nogādāja vārtu priekšā, kur nekļūdīgs bija Haralds Roze- 4:2.

Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva divi „Talsi/Krauzers” spēlētāji- Jānis Ragovskis, kurš saņēma turnīra labākā uzbrucēja balvu un Markuss Plūdums, kuram turnīra labākā vārtsarga tituls.

Tālāk „Talsi/Krauzers” turpinās strādāt stadionā un slīpēt spēlētāju sadarbības. Vēl pirms Elvi Virslīgas paredzēts viens pārbaudes turnīrs un draudzības spēles. Elvi Virslīgas čempionāts sāksies septembra trešajā nedēļā.

 

Talsu novada Sporta skolas florbola nodaļas treneris Mārtiņs Maķevics.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts