Talsi/Krauzers uzvar Liepājas „Kuršus”

Talsi/Krauzers uzvar Liepājas „Kuršus”

Svarīgu uzvaru, cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, „Elvi Virslīgā” izcīnīja „Talsi/Krauzers”, kas mājās ar 9:7 uzveica Liepājas „Kuršus”. Abu komandu savstarpējās spēles, neatkarīgi no komandu komplektācijas, vienmēr bijušas asas ar cīņu par katru laukuma centimetru. Arī šoreiz Kurzemes derbijs izvērtās par īstu trilleri. Abas komandas pirms cīņas lieliski apzinājās šīs spēles nozīmīgumu, ja uzvar liepājnieki, Talsiem iekļūšana labāko astotniekā vairs varētu būt tikai teorētiska, bet, ja uzvar Talsi, intriga saglabājas līdz čempionāta beigām.
Pirmajā periodā amerikāņu kalniņi abu komandu sniegumā – rezultātu, spēlējot vairākumā, atklāj pretinieku visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Gints Siliņš, pēc divdesmit sekundēm standartsituācijas izspēli realizē Jānis Ragovskis 1:1, bet jau desmit sekundes vēlāk vadībā atkal izvirzās liepājnieki. Perioda vidū pēc diviem vārtu guvumiem, spēlējot vairākumā, vadībā ar 3:2 izvirzās „Talsi/Krauzers”, bet kā auksta duša nāca spēles četrpadsmitā minūte, kad liepājnieki Talsu vārtos sabirdināja trīs bumbiņas – 3:5. Otrajā periodā cīņas gaitu izdevās normalizēt, abām komandām apmainoties ar vārtu guvumiem – 4:6. Trešajā periodā „Talsi/Krauzers” rāda raksturu¬– vispirms pēc stūra izspēles, rezultāta starpību līdz minimumam sadeldē Krišs Treimanis, tad vēl viena veiksmīga standartsituācijas izspēle un trešie vārti Jānim Ragovskim, panākot 6:6. Pie sasniegtā nedomā apstāties pārliecinoši labākais Virslīgas debitants Jānis Ragovskis, kurš ar metienu no distances vadībā izvirza Talsus – 7:6. Viesi vēlreiz atjauno līdzsvaru uz tablo, pie trešajiem vārtiem tiekot Ričardam Dēvidam, bet Talsu vilciens trešajā periodā bija pamatīgi ieskrējies un minūti pirms pamatlaika beigām pie panākuma tika Matīss Jansons, kurš skaisti realizēja pretuzbrukumu – 8:7. Pēc vārtu guvuma abpusējo noraidījumu nevietā nopelna „Talsi/Krauzers”, kas nozīmē, ka atlikušajā laikā komandas spēles četri pret četri, turklāt liepājniekiem būs iespēja vārtsargu nomainīt pret laukuma spēlētāju un izspēlēt standarta vairākumu. Aktīva presinga rezultātā liepājniekiem neizdodas nostāties vairākuma izspēlei, turklāt pēc pretinieka kļūdas savus piektos (!) vārtus spēlē gūst Jānis Ragovskis, uzstādot spēles beigu rezultātu – 9:7.
Par spēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti un balvas no SIA „IceBerry” saņēma Jānis Ragovskim, kuram pieci vārti un rezultatīva piespēle un viesu rindās Latvijas U19 izlases spēlētājs Ričards Dēvids, kuram trīs vārtu guvumi. Lielisks sniegums arī Krišam Treimanim 2+0, Oskaram Sidram 0+3, Matīsam Jansonam 1+1. Liels prieks par Deividu Barkovski, kurš laukumā sekmīgi atgriezies pēc savainojuma un atzīmējās ar vārtu guvumu vairākumā.
Savu 300.punktu Virslīgā šajā spēlē guva Matīss Jansons, bet pie pirmās uzvaras ar „Talsi/Krauzers” tika Jānis Sika, kurš Talsu treneru kolektīvam pievienojas pēc trīs Virslīgas zeltu izcīnīšanas ar Cēsu „Lekrings”.

Mārtiņš Maķevics
86

88

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts