Sumina labākos gada sportistus Talsu novadā

Sumina labākos gada sportistus Talsu novadā

kopbilde

Laureāti pēc balvu saņemšanas

 13. decembra vakarā, Talsu sporta hallē pulcējās Talsu novada sportisti, viņu ģimenes locekļi, kolēģi, sporta entuziasti, pašvaldības vadība un citi interesenti, lai kopīgi atskatītos uz gada laikā paveikto, suminātu gada labākos sportistus un godinātu sporta titulu ieguvējus, kā arī kopīgi atpūstos vakara saviesīgajā daļā.

Atsaucoties uz Talsu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Ingas Priedes veidoto rakstu par  Talsu novada “Sporta laureāts 2014”, apkopota tālākā informāciju: 

Nenoliedzami viens no pasākuma galvenajiem notikumiem bija sportistu, treneru un sporta atbalstītāju godināšana, piešķirot titulus par īpašiem sasniegumiem sportā 2014. gadā.

Nominācijai „Cerība sportā” tika izvirzīti daudzsološi jaunie sportisti: Regnārs Ūdris – par sasniegumiem hokejā, Elena Miezava – par panākumiem vieglatlētikā, Kristaps Smilgainis par panākumiem kanoe airēšanā, riteņbraucējs Kristers Ansons un kikbokseris Elvis Jansons. Tituls „Cerība sportā” tika piešķirts Talsu novad Sporta skolas jaunajai sportistei Elenai Miezavai. Elena vieglatlētikas sacensībās šogad ieguvusi godalgotas vietas gan 800 metru skriešanā, gan 1000 metru skriešanā un 1.vietu 1500 metru skriešanā Latvijas čempionātā jauniešiem. Pēdējais labākais sasniegums ir 2.vieta Latvijas čempionātā krosā 6 km distancē, iegūstot tiesības startēt Eiropas čempionātā Bulgārijā.

elena_miezava

„Cerība sportā” Elena Miezava

Nominācijai „Labākais sporta skolotājs” tika izvirzīti: Talsu sākumskolas sporta skolotāja Sandra Zvirgzdiņa, Talsu 2.vidusskolas sporta skolotājs Jānis Neimanis un Talsu Kristīgās vidusskolas sporta skolotājs Edgars Kviesis. Titulu „Labākais sporta skolotājs” saņēma Jānis Neimanis, kurš skolēnus sportot māca no 1987.gada. Skolotājs iemantojis skolēnu cieņu un atzinību kā profesionāls, prasīgs pedagogs un aktīvs sportists. Jānis Neimanis daudz strādā ar skolēniem, gatavojot tos gan novada, gan valsts, gan starptautiska mēroga sacensībām. Jānis Neimanis ir arī Talsu novada Sporta skolas biatlona nodaļas treneris.

neimanis

„Labākais sporta skolotājs” Jānis Neimanis

Uz gada labākā trenera titulu pretendēja: cīņas kluba „Zīmols” treneris Māris Timofejevs un florbola treneris Mārtiņš Maķevics. Titulu „Labākais treneris” saņēma Mārtiņš Maķevics. Mārtiņš Talsu novada Sporta skolā strādā kopš 2004.gada, kad skolā ieviesa florbola nodaļu. Desmit gadu laikā florbols ir ieguvis lielu popularitāti jauniešu vidū, un šobrīd florbolā trenējas vairāk nekā 100 audzēkņu. Sezona sportistiem bijusi īpaši veiksmīga, jo četras komandas iekļuvušas labāko trijniekā. Mārtiņš Maķevics atzīts par labāko jaunatnes treneri florbolā un uzaicināts U17 Latvijas izlases treneru sastāvā.

makevics

„Labākais treneris” Mārtiņš Maķevics

Nominācijā „Labākā sportiste” tika ieteiktas: skeitbordiste Lienīte Skaraine un šķēpmetēja Madara Palameika, kura šogad divas reizes labojusi Latvijas rekordu šķēpa mešanā – 66,15 m.  Par 2014. gada labāko sportisti kļuva, un titulu „Labākā sportiste” ieguva Madara Palameika. Madara ar šķēpmešanu sāka nodarboties 14 gadu vecumā tēta mudināta. Šis gads Madarai bijis īpaši veiksmīgs. Izcīnīta 4.vieta Eiropas čempionātā vieglatlētikā Cīrihē, un iegūta 2.vieta Eiropas komandu čempionātā Rīgā. Madara ir bijusī Talsu novada Sporta skolas audzēkne

palamieka

„Labākā sportiste” Madara Palameika

Uz gada labākā sportista titulu pretendēja: kērlingists Artūrs Gerhards, autosportists Reinis Vilsons, kurš kopā ar Emīlu Blūmu uzrādīja nozīmīgus sasniegumus rallijā, smaiļotājs Roberts Akmens un hokejists Lauris Bajaruns. Titulu „Labākais sportists” saņēma Talsu novada Sporta skolas audzēknis Roberts Akmens. Roberts ar rūpīgu un neatlaidīgu darbu 2014.gadā sasniedza ļoti augstus rezultātus smaiļošanas sportā. Eiropas junioru čempionātā Francijā pārliecinoši izcīnot 1.vietu 200 metru distancē, tā kļūstot par Eiropas junioru čempionu. Savukārt pasaules junioru čempionātā Ungārijā, izcīnīja 2.vietu 200 metru distancē smaiļošanā. 

kaspars_roberts_aivars

„Labākais sportists” Roberts Akmens kopā ar Kasparu Sakniņu un Aivaru Pekmani

Nominācijā „Labākā sporta komanda” tika vērtēta volejbola komanda „Talsi”, kurai arī tika piešķirts tituls „Labākā sporta komanda”, un sumināti tās spēlētāji – Jānis Sakniņš, Arturs Priževoitis, Uldis Bērzkalns, Edgars Zīverts, Kaspars Kalniņš, Reinis Kalniņš, Edgars Vicinskis, Valts Bidzāns, Jānis Pugovičs, Jānis Krūze, Niks Freimanis, Aleksandrs Strikaitis, Henrijs Tauriņš. Treneris – Aivars Pekmans. Komanda izveidojās 2013.gadā ar mērķi sapulcināt labākos Talsu novada volejbolistus, kuri mācījušies Talsu novada sporta skolā, un, kuriem ir iespējas spēlēt Talsu komandā. Šogad komanda izcīnījusi godalgotas vietas dažādos čempionātos un no 1.līgas pakāpusies Nacionālās līgas līmenī, spēlējot desmit dažādu novadu komandu konkurencē. Vairāki sportisti no volejbola komandas “Talsi” ir Talsu novada Sporta skolas audzēkņi.

talsi

„Labākā sporta komanda” volejbola komanda „Talsi”

Nominācijai „Mūža ieguldījums sportā” tika izvirzīti: Imants Ziediņš – hokeja entuziasts un treneris, kā arī Valdemārpils vidusskolas sporta skolotājs un treneris Vitālijs Odzelevičs. Titulu„Mūža ieguldījums sportā” saņēma abi izvirzītie pretendenti. Pateicoties Imantam Ziediņam, Talsiem ir sava ledus halle, kurā jaunajiem hokejistiem ir iespēja trenēties nu jau ceturtdaļgadsimta. Talsu hokeja kluba durvis vēl aizvien ir plaši atvērtas ikvienam slidot gribētājam, un Imanta iesākto mērķtiecīgi turpina viņa trīs dēli. Ilggadīgs bijušais Talsu novada Sporta skolas treneris.

ziedins

„Mūža ieguldījums sportā” ieguvējs Imants Ziediņš

SVEICAM

TALSU NOVADA SPORTA SKOLAS

TRENERUS UN AUDZĒKŅUS

AR APBALVOJUMIEM!

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts