Renārs Birkentāls veiksmīgi turpina sezonu

Renārs Birkentāls veiksmīgi turpina sezonu

 

Renārs Birkentāls pagājušo gadu noslēdza un šo gadu uzsāka ar saviem labākajiem rezultātiem šajā sezonā. Izcīnīta 6.vieta Junioru kausa sacensībās Itālijā, bet gada sākumā Eiropas kausu sacensībās Renārs divas reizes iekļuva punktos, izcīnot 27. un 31. vietu  starp vairāk kā 110 dalībniekiem vīriešu konkurencē.  

Pēc veiksmīgā gada sākuma slimības dēļ nācās izlaist Eiropas čempionātu Junioriem un līdz galam pacīnīties par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Pekinā, kur Renārs no Latvijas biatlonistiem bija vistuvāk ceļazīmei. Pēc izveseļošanās, pienāca laiks debitēt Eiropas čempionātā pieaugušajiem.  

Eiropas čempionāts šogad, janvāra pēdējā nedēļā, norisinājās Vācijas biatlona centrā Ārberā. Sacensības sākās ar individuālo distanci, kurā par garām aizšautu mērķi tiek pielikta soda minūte distances laikam. Renārs sacensībās demonstrēja ļoti labu šaušanu, kopumā nopelnot tikai vienu soda minūti, aizšaujot garām pēdējās šautuves pirmo šāvienu. Diemžēl slimošana bija ietekmējusi soli distancē, un tas savās Eiropas čempionāta debijas sacensībās liedza iekļūt labāko 30niekā. Tika izcīnīta 35.vieta starp 115 startējušajiem dalībniekiem.  

Pēc vienas atpūtas dienas Renārs stājās uz starta Sprinta distancē. Arī šajā distancē Renārs vēl juta slimības sekas, arī šaušana šoreiz nebija tā labākā. Finišu Renārs sasniedza ar 3 soda apļiem 71. vietu un 26 sekundes pietrūka līdz iekļūšanai iedzīšanas sacensībās.  

Renāra komentārs par Eiropas čempionātu Vācijā un gaidāmo Pasaules čempionātu ASV: 

“Aizvadītais Eiropas čempionāts, kas norisinājās Vācijā (Arberā), kur, manuprāt, ir vissmagākā trase kādā esmu startējis, kaut tā neatrodas augstkalnē, bet fiziski ir ļoti smaga, man bija neplānots. Diemžēl veselības apsvērumu dēļ nevarēju piedalīties junioru Eiropas čempionātā, tāpēc nolēmām piedalīties Pieaugušo čempionātā. Individuālo distanci, manuprāt, aizvadīju labi, jo izdevās aizvērt gandrīz visus mērķus, pietrūka vien pēdējās šautuves pirmais šāviens līdz ideālam rezultātam. Slimošanas sekas atstāja iespaidu uz manu sniegumu trasē, bet toties sprinta distancē jutos jau daudz labāk, kur man diemžēl tik labi neveicās ar šaušanu. Šī bija lieliska pieredze skarbo apstākļu un trases dēļ, kur trīsdesmit minūšu laikā izjutu krusu, sniegu un vēju no visām četrām debespusēm.  

Uzsākam nelielu treniņprocesu, lai pēc iespējas labāk sagatavotos februāra beigās notiekošajam Pasaules čempionātam ASV. Pirmo ciklu aizvadām šeit, Vācijā Oberhofā, kur arī veicam pēdējos regulējumus ieročiem, nedēļu pirms došanās uz ASV aizvadīsim Latvijā, Madonā. Februāra vidū jau lidosim uz galamērķi, lai spētu labi atklimatizēties, un pēc iespējas labāk startētu. Pasaules čempionāts šogad ir tās sacensības, uz kurām lieku vislielāko akcentu un centīšos pacīnīties arī par augstām vietām. ” 

Renāra galvenais starts šosezon ir Pasaules čempionāts jauniešiem, junioriem, kas notiks Amerikas Savienotajās Valstīs no 20.februāra līdz 3.martam.  

 

Veiksmi Renāram nākamajos startos.  

 

Biatlona treneri 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts