Renārs Birkentāls izcīna augstas vietas Pasaules junioru čempionātā ASV

Renārs Birkentāls izcīna augstas vietas Pasaules junioru čempionātā ASV

Biatlona pasaules čempionāts jauniešiem, junioriem šogad norisinājās Amerikas Savienotajās Valstīs Jūtas štata Soltleiksitijā no 23.februāra līdz 2.martam. Mūsu Renārs Birkentāls uz šīm sacensībām devās kā komandas līderis. Savu līdera lomu apliecināja ar uzrādītājiem rezultātiem.

Renāra komentārs par čempionātu: “Aizvadītais Pasaules čempionāts, kas norisinājās Amerikas Savienotajās Valstīs, Jūtas štatā, manuprāt, izdevās. Bijām veltījuši teju mēnesi, lai sagatavotos gaidāmajam notikumam un devāmies uz ASV desmit dienas agrāk, lai pilnībā spētu atklimatizēties un sagatavotos sacensībām, kas, manuprāt, tika izdarīts ļoti labi. Pēc slimošanas ar covid-19, kura dēļ nevarēju piedalīties Eiropas junioru čempionātā un ne visai veiksmīgi startēt elites līmenī. Nezināju vai būšu spējīgs nepilna mēneša laikā atgriezties labā formā. Sagatavošanās periods tika rūpīgi izplānots un aizvadīts ļoti kvalitatīvi. Piecas dienas pavadījām Vācijas pilsētā Oberhofā, tad atgriezāmies Latvijā un turpinājām gatavoties tepat Madonā. Pēc tam februāra vidū lidojām uz ASV. Laicīga ierašanās bija nepieciešama, lai spētu sagatavoties tik neierastos apstākļos, kur trases augstums pārsniedza 1700m virs jūras līmeņa, kas nemaz nelīdzinājās ierastajiem Alpiem, kur skābekļa bads ir mazliet mazāks nekā tas bija tur, kā arī bija nepieciešamas sešas dienas, lai pierastu pie laika zonu maiņas. Individuālajā distancē sajūtas bija labas, trasē biju ātrs, tomēr šautuvē pievīla pēdējā šaušana, kur netrāpīti divi mērķi, neskatoties uz to spēju iekļūt labāko piecpadsmitniekā un ierindoties trīspadsmitajā vietā. Sprintā scenārijs līdzīgs, ar ātru soli distancē un otrajā šautuvē kļūdoties vienu reizi, spēju iekļūt labāko desmitniekā. Iedzīšanā, startējot 55sek aiz līdera, pirmajos apļos spēju noturēties kopā ar līderiem. Jāsaka, ka veiksme nebija manā pusē, pirmajā šautuvē aptvere izjuka pa detaļām, slēpes diemžēl nebija tik augstā līmenī kā iepriekšējās sacensībās un pēdējā šautuve pavisam neveiksmīga, ar trijiem sodiem manas izredzes uz augstām vietām izzuda. Kopumā aizvadīto čempionātu vērtēju pozitīvi un uzskatu, ka kopā ar komandu izdarījām visu, kas mūsu spēkos, lai sasniegtu pēc iespējas augstākus rezultātus.”

Sezonas turpinājumā Renāru varēsim redzēt arī TV ekrānos, startējot Pasaules kausa sacensībās tepat Igaunijā Otepē un pēdējā posmā Norvēģijā Holmenkolenā.

Ar šīm sacensībām marta beigās arī sezona būs beigusies un jau būs jāsāk kalt plāni nākamajai sezonai.

Paldies par atbalstu visas sezonas garumā vecākiem, Latvijas Biatlona federācijai, Nacionālo bruņoto spēku Sporta klubam, Talsu novadam, Talsu novada Sporta skolai, Sporta klubam Raimaks, treneriem un visiem, kas palīdzējuši.

 

Renārs Birkentāls, Kaspars Sakniņš

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts