Pie trešās uzvaras tiek gan Virslīgas, gan 1.līgas florbolisti

Pie trešās uzvaras tiek gan Virslīgas, gan 1.līgas florbolisti

Latvijas čempionātā augstākajā līgā piektās kārtas spēli aizvadījuši “Talsu NSS/Krauzers” florbolisti, kuri Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē krustoja nūjas ar Valmieras florbolistiem. Pirms abu komandu tikšanās valmierieši četrās spēlēs bija izcīnījuši četras uzvaras, kamēr talseniekiem divas uzvaras tikpat mačos. Līdz pirmajam vārtu guvumam līdzjutējiem nebija ilgi jāgaida un jau 2.minūtē precīzs bija Andrejs Šķerbergs, kurš nekavējoties trieca bumbiņu vārtu devītniekā pēc pretinieku kļūdas savā vārtu priekšā. Talseniekiem neveiksmīga perioda izskaņa, pretinieks īsā laikā gūst divus vārtus, turklāt otros – sešas sekundes pirms perioda beigām. Otrā perioda vidū Matīss Fogelis izmanto pretinieka vārtsarga kļūdu un panāk 2:2, bet prieki ir īsi un pēc soda izspēles talsenieki “pazaudē” pretinieku komandas rezultatīvāko spēlētāju, Krievijas izlases spēlētāju Pavelu Semjonovu, kurš atjauno vienu vārtu pārsvaru- 2:3. Uzdevums trešajam periodam skaidrs, diemžēl jau perioda sākumā ielaižam ceturtos vārtus- 2:4. Lai samazinātu pretinieku pārsvaru līdz minimumam nepieciešamas vien 30 sekundes, kad Toms Bitmanis vārtu priekšā atrod Viesturu Mārtiņu Rubeni, kurš ir nekļūdīgs- 3:4. Piecas minūtes pirms cīņas beigām Skaitlisko vairākumu pēc Andreja Šķerberga piespēles realizē Armands Budreika, un minūti vēlāk tiek panākts arī vienu vārtu pārsvars 5:4, kad Andrejs Šķerbergs ir pirmais pie bumbiņas, kura iesprūst zem vārtsarga pēc Matīsa Fogeļa metiena. Valmiera jau nepilnas četras minūtes pirms cīņas beigām izmanto vienu no saviem spēcīgākajiem ieročiem- spēli, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un radījuši virkni teicamu momentu, izlīdzina rezultātu, kad līdz spēles beigām palikušas vien sešas sekundes- 5:5. Sekoja piecu minūšu spēles pagarinājums, kurā rezultāts nemainījās, un uzvarētāju vajadzēja noskaidrot soda metienu sērijā. Pretiniekam viens precīzs raidījums, bet mūsējiem met precīzi Armands Budreika, Artis Raitums un Matīss Fogelis un varam ierakstīt uzvaru un divus punktus turnīra tabulā. Par labāko spēles spēlētāju “Talsu NSS/Krauzers” rindās tika atzīts Armands Budreika, bet komandas biedru vērtējumā labākā balva Martinam Rūsam Jansonam, kurš lieliski no otrā perioda darbojās vārtos un atvairīja 15 no 18 pretinieku metieniem.

Dienu vēlāk ceturtās kārtas spēli aizvadīja 1.līgas komanda “Talsu NSS/Zerorisk”, kura savā laukumā tikās ar “Kudīga/KNSS” komandu. Talsenieki vairāk kontrolēja spēles gaitu, kamēr kuldīdznieki bija izvēlējušies pretuzbrukumu taktiku. Mazrezultatīvā florbolā, kurā lielu lomu spēlēja abu komandu vārtsargu meistarība, līdz pat trešā perioda vidum, rezultāts bija 2:2, bet tad netverams šāviens padevās Rūdolfam Siliņam- 3:2. Cīņas izskaņā abas komandas apmainījās ar labām izdevībām, bet savu uzdevumu lieliski paveica vai nu vārtsargi vai vārtu stabi un rezultāts vairs nemainījās. Labākā spēlētāja balva mūsējo rindās Tomam Arājam, vārtos Martinam Rūsam Jansonam atvairīti  16 no 18 metieniem. Līdz ar panākumu “Talsu NSS/Zerorisk” ar deviņiem punktiem dala pirmās trīs vietas ar “RTU/Rockets” un “Saulkalne” florbolistiem.

Šonedēļ Virslīgas komandai pārtraukums, bet 1.līga trešdien 20:00 aizvadīs mājas spēli pret “Leģions/Grobiņas SC” komandu.

Mārtiņš Maķevics

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts