Olimpiskā diena 2015 Talsu novadā

Olimpiskā diena 2015 Talsu novadā

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
OK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem sportā. Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus. “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena).

Arī Talsu novada skolas un pirmsskolas izglītības iestādes ir pievienojušās Olimpiskajai kustībai.
Talsu novadā jau 3 gadus tiek organizēta Olimpiskā diena un šogad šīs dienas datums ir 25.septembris. 2015.gada Olimpiskās dienas devīze ir -“Nebrīnies. Piedalies!”. Šogad lielāko uzmanību veltījām – sporta veidam-basketbolam. Olimpiskā diena norisinājās 16 vispārizglītojošās skolās , bet Talsu sporta namā sabrauca Talsu novada 6 pirmsskolas izglītības iestādes no Talsiem –“Pīlādzītis “-25 audzēkņi, “Saulīte”- 28 audzēkņi, “Kastanītis “-40 audzēkņi, “Sprīdītis “-43 audzēkņi. No Laidzes ieradās PII –“Papardīte” -23audzēkņi,bet no Valdgales PII atbrauca “ Kamenīte”-14 audzēkņi. Piedalījās arī 21 pirmsskolas iestādes darbinieks. Kopā 189 dalībnieki. Vispirms visi dalībnieki pulcējās uz Olimpiskās dienas atklāšanas parādi. Brašā soli Talsu sporta namā iesoļoja 168 bērnudārza audzēkņi.
Dalībniekus sveica Talsu novada Sporta skolas direktors K.Sakniņš.
Talsu novada domes priekšsēdētājs A.Lācarus uzrunā vēlēja veiksmīgu olimpiskās dienas norisi. Latvijas Olimpisko karogu pacelšanā piedalījās katras pirmsskolas iestādes viens audzēknis, karogu pacēla mūsu Olimpiskais Vēstnesis M.Štrobinders, kas ir astoņkārtējais Latvijas čempions šķēpa mešanā, viņš izcīnīja 2.vietu Tautas spartakiādē, piedalījās Olimpiskās spēlēs un ir treneris mūsu talantīgajam šķēpmetējam Rolandam Štrobinderam, kas šogad piedalījās Pasaules čempionātā Pekinā.Pēc Latvijas himnas noklausīšanās, plkst. 10.00 visi dalībnieki izpildīja kopējo rīta vingrošanu K.Kristapsona vadībā. Vienlaicīgi vingrošana notika arī 16 vispārizglītojošās skolās Talsu novadā. Talsu novada skolās Latvijas Olimpiskajā dienā piedalījās 2067 dalībnieki.
Pēc tam Talsu sporta namā turpinājās Olimpiskās dienas pasākumi ar dažādām fiziskām aktivitātēm, basketbola spēlēm, rotaļām ar lielajām bumbām un florbola elementiem. Nodarbības vadīja treneri -K.Kristapsons, N.Joničenko, K.Neimane, K.Treimanis, E.Priede un praktikante Krista Ķēniņa. Fotogrāfa pienākumus veica A.Bajāre. Bērnudārza audzēkņi bija atveduši zīmējumus par sporta tēmu, ko izvietojām sporta namā. Arī skolas atsūtīja fotogrāfijas par sporta dienas norisi. Talsu sporta skolas komisija novērtēs labākos zīmējumus, kas tiks sūtīti uz LOK, lai piedalītos konkursā. Olimpiskās dienas noslēgumā visi dalībnieki saņēma diplomus un hantelītes. Olimpiskā diena izdevās! Gaidīsim nākošo gadu ar jauniem sportiskiem sasniegumiem.

Bildes skatīt

http://www.failiem.lv/u/oksljns

25.09.2015
O.Vežuka
Talsu NSS metodiķe

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts