Noslēgušās VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgas (VEF LJBL) sacensības 2.divīzijas Rietumos.

Noslēgušās VEF Latvijas jaunatnes basketbola līgas (VEF LJBL) sacensības 2.divīzijas Rietumos.

Kā jau ierasts Talsu novada Sporta skolas (Talsu NSS) basketbola nodaļa piedalījās sacensībās ar 7 zēnu vecuma grupām, kā arī 2 meiteņu vecuma grupām. Visās vecumu grupās komandas Rietumu zonā ir tikai Kandavas un Saldus sporta skolām. Paši jaunākie zēni piedalījās Kāruma kausa sacensībās. Komandai šīs bija pirmās sacensības, tāpēc spēlētājiem sākumā nācās cīnīties arī ar uztraukumu. Komanda turējās braši, un no 9 spēlēm pie uzvarām izdevās tikt sešās, un kopvērtējumā, kurš ir visai subjektīvs, jo ir dažāds izspēlēto spēļu skaits, mūsu jaunie basketbolisti 54 komandu konkurencē ierindojās 22. vietā. Finālposmā, kas notika Rīgā, talsinieki pārliecinoši uzlaboja savu rezultātu, un, uzvarot četrās no sešām spēlēm, ierindojās 10.vietā. Uzteikt var visu komandu, bet atsevišķi kā veiksmīgākos var izcelt: Rūdi Doni, Mārci Veliku, Andreju Ziediņu, Verneru Rosu, Matīsu Vēveru, Taileru Tīģeri.

Minispēlēs piedalījās 2003/2004. gadā dzimušie zēni. Tā kā 2003. gadā dzimušiem zēniem pilna grupa nesanāk, bet ir gadu jaunāki perspektīvi puikas, tad nolēmām, ka 2004. gada dzimušie startēs kopā ar gadus vecākajiem zēniem. Mēs bijām jaunākā komanda, tomēr rezultāti trenerus apmierināja, un ieguvēji bija gan 2003. gadā dzimušie puikas, gan gadus jaunākie. Komandā spēlēja Dāvids Māls, Rūdis Lasenbergs, Renārs Šimpermanis, Kristers Zaļais, Patriks Reimanis, Kārlis un Mārtiņš Reinbergi, Viljams Filips Cimermanis, Rihards Luikišs, Imants Freimanis un Kaspars Irbe.

Lielo grupu startu VEF LJBL 2.divīzijas Rietumu zonā var dēvēt par ļoti veiksmīgu mūsu mazajiem Talsiem, jo U-14 grupa izcīnīja 3. vietu, U-15 komandai beigās rēķinot +/- punktus vairākām komandām nācās samierināties ar 4. vietu, lai gan reāli varējām būt pirmie. U-16 komanda izcīnīja 1.vietu, kas deva iespēju cīnīties par tikšanu uz 1. divīziju. Arī U-17 komanda izcīnīja 1. vietu, bet U-19 palika 9. vietā.

Sīkāk par katru grupu:

U-14 zēni 24 spēlēs izcīnīja 21 uzvaru, bet spēlēs ar Kandavu uzvaras tika dalītas uz pusēm. Kandavas komandas labākie +/- punkti ļāva mums ieņemt 3.vietu. Šajā grupā ir ļoti liels vecāku atblasts, tāpēc bija iespēja pirmo reizi sporta skolas vēsturē piedalīties BBBL (Baltic boys basketbol league) turnīrā, kurā ir 16 komandas no Somijas, Kazahstānas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Arī individuāli šajā komandā bija labi rādītāji rezultatīvāko sarakstā, kur no 133 spēlētājiem pirmajā divdesmitniekā bija veseli trīs mūsējie, trešais bija Aleks Frīdenbergs, ceturtais Mārtiņš Cinis, bet 15 – Niks Grosbahs.

U-15 grupā vietu sadalījums līdz pat pēdējai spēlei nebija skaidrs, jo uzvara ļautu izcīnīt pirmo vietu, bet zaudējuma gadījumā būtu ceturtie. Diemžēl piepildījās otrais scenārijs, jo puikas psiholoģiski pārdega. Tomēr 20 spēlēs izcīnātas 16 uzvaras. Visas līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā mūsu četri spēlētāji bija labāko divdesmitniekā – 3. Edijs Jansons, 14. Reinis Vitte, 15. Niks Māls un 19. – Jānis Valters Vēveris.

U-16 vecuma grupā mūsu zēni startēja ļoti veiksmīgs, jo 18 spēlēs tika piedzīvots tikai viens zaudējums un pelnīti iegūta 1. vieta. Jāsaka, ka šī komanda izcēlās ar lielu atdevi un milzīgu cīņassparu. Komandas motors bija Dinass Talents, lieliski sevi parādīja rezultatīvakais komandas spēlētājs Rolands Pūliņš, kurš bijs otrais rezultatīvākais visā turnīrā, pieminētāis Dinass Talents šinī sarakstā bija desmitais, 11. bija Edijs Jansons un 19. Kristers Tebernieks. Vēl komandā spēlēja Miķelis Ozols, Kristers Cecerovs, Anrijs Ziediņš, Reinis Vitte, Matīss Baumanis un Ansis Grīnbergs. Spēlē per iekļūšanu 1.divīzijā, U-16 komanda diemžēl piekāpās VEF Ķekava komandai.

U-17 pārsteidza gan ar savu spēli, gan ar izcīnīto pirmo vietu. 12 spēlēs piedzīvots tikai viens zaudējums. Komandas līderis bija Edvarts Gūtmanis, kuram ļoti labi piepalīdzēja Daniels Mūrnieks, Niklāvs Lībergs, Matīss Rozentāls, Linards Gailītis, Rinalts Ignašis, kā arī no U-16 komandas Rolands Pūliņš un Dinass Talents. Individuāli labāko sarakstā, kā otrs rezultatīvākais iekļuva Edvarts Gūtmanis, trešais bija Rolands Pūliņš, bet 17. – Niklāvs Lībergs.

U-19 grupai šogad klājās grūtāk, jo komandā bija tikai daži 1997. gadā dzimuši spēlētāji, līdz ar to pie šīs komandas spēlēja arī jaunāki puiši. Iegūtā 9. vieta nebija tas, uz ko sezonas sākumā cerējām, tomēr traumas un slimības liedza izcīnīt augstāku vietu. Komandas kodolu veidoja Kristers Zabiņaks, Uģis Tropiņš, Patriks Neimanis un Kristaps Blumbergs, viņiem piepalīdzēja Edvarts Gūtmanis un Rolands Pūliņš.

Meitenes šogad startēja kopā ar Rojas meitenēm divās vecumu grupās, U-12 un Kāruma kausā U-11 grupās. U-12 grupā tikai 4 meitenes bija 2004. gadā dzimušas, bet lai viņas varētu piedalīties sacensībās klāt spēlēja gadu un pat divus gadus jaunākas meitenes. Klājās grūti, tomēr godam izcīnīta 17. vieta, un, ja dažās spēlēs nebūtu piedzīvoti zaudējumi galotnēs pieredzes trūkuma dēļ, tad būtu iespēja par pāris vietām pakāpties augstāk. Prieks, ka arī pret kopvērtējuma stiprākajām komandām netika piedzīvoti lieli zaudējumi, un rezultāti bija ļoti cienīgi.

Kāruma kausā veicās jau labāk, jo kodolu veidoja tās pašas meitenes, kas bija vadošās arī pie U-12 vecuma komandas. Šeit vēl izšķirošais posms priekšā, bet ir labas izredzes tikt labāko desmit komandu skaitā.

Komandu no Talsiem pārstāv: Daniela Krūmiņa, Katrīna Krivenko, Nata Ramane, Ketlīna Grigorjeva, Madara Balandina, Evelīna Pūce, Šarlote Greivule, Terēze Zihelmane.

Nobeigumā paldies jāpasaka meitenēm, kuras protokolēja visas mājas spēles – Anetei Balodei un Laimai Cīrulei, kā arī laukuma tiesnešiem – Kristeram Zabiņakam, Jānim Dombrovskim, Kārlim Kantoram, Edgaram Priedem, Mārtiņam Ziediņam un Nikam Grosbaham. Un visbeidzot, lielākais paldies bērnu vecākiem par atbalstu saviem sportistiem.

Talsu NSS basketbola nodaļas treneri –Arkādijs Bajārs, Mārtiņš Ziediņš (abi zēnu komandām), Edgars Priede (meiteņu komandām)

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts