No Pasaules junioru čempionāta atgriežas mūsu florbolisti!

No Pasaules junioru čempionāta atgriežas mūsu florbolisti!

florb_zeni

FOTO: vārtsargi – Kristiāns Ķīlis un Markuss Plūdums, uzbrucēji – Krišs Treimanis un Deivids Barkovskis

No 29.aprīļa līdz 3.maijam Zviedrijas pilsētā Helsinkborgā norisinājās Pasaules čempionāts junioriem U19 izlasēm. Talsu novadu čempionātā pārstāvēja četri sportisti – vārtsargi Kristiāns Ķīlis un Markuss Plūdums, uzbrucēji- Krišs Treimanis un Deivids Barkovskis. Pirmajā spēlē Latvijas U19 izlase aizvadīja spēli ar Šveices izlasi, kas vēlāk kļuva par vicečempioniem ,finālā piekāpjoties Somijas vienaudžiem. Mūsējie spēja nopietnu pretestību šveiciešiem izrādīt tikai pusi spēles, jo līdz 30. minūtei ritēja līdzīga cīņa- 2:2. Bet otrā perioda vidū parādījās koncentrēšanās problēmas un daudz individuālo kļūdu, kas noveda pie zaudēta otrā perioda- 2:6 un visu spēli ar 5:11. Krišs Treimanis kļuva par mača spilgtāko spēlētāju, Krišs vispirms atklāja spēles rezultātu, izvirzot Latvija vadībā ar 1:0, bet trešā perioda vidū filigrāni realizēja soda metienu. Spēles beigās vēl nopelnīta rezultatīva piespēle, un kopumā 2+1 savā debijas mačā. Vārtu sargāšana šajā mačā tika uzticēta Markusam Plūdumam, bet pēc ielaistajiem septītajiem vārtiem mača 41.minūtē vārti devās sargāt otrs talsinieks Kristiāns Ķīlis. Deivids Barkovskis spēlēja no otrā perioda, gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Otro spēli mūsējie aizvadīja ar Slovākijas vienaudžiem. Slovāki šajā čempionātā bija „tumšais zirdziņš” par kuriem praktiski nebija nekādas informācijas un pārbaudes spēles arī slovāki nebija aizvadījuši vai bija aizvadījuši neoficiāli. Par slovāku spēku varējām vien spriest pēc pirmās dienas mača, kur viņi ilga atradās vadībā pret nākamajiem Pasaules čempioniem somiem, kas maču tomēr uzvarēja ar 8:6. Visiem jau pirms šā čempionāta bija skaidrs, ka mačs ar Slovākiem noteikti būs čempionāta atslēgas spēle, jo no četrām apakšgrupas komandām divas iekļūst pusfinālā, trešajai vietai jācīnās ar otras apakšgrupas trešo vietu par 5.vietu čempionātā, bet ceturtajām vietām jāaizvada mačs, kuras cena ir vieta elites grupā arī nākamajā čempionātā.

Latvija pret slovākiem maču iesāka spēlējot kā otrais numurs, jeb no aizsardzības un radīja daudz labu vārtu gūšanas momentu pretuzbrukumos. Perioda vidū Latvija bija vadībā ar 2:0, bet bērnišķīgas kļūdas perioda izskaņā ļāva pretiniekam rezultātu izlīdzināt- 2:2. Otrajā periodā Latvija U19 turējās pie savas taktikas un periodu noslēdza ar 6:2. Kā ļauns murgs nāca trešais periods, kurā slovāki guva četrus bez atbildes vārtus un rezultātu izlīdzināja- 6:6, un tikai pateicoties Markusa Plūduma meistarībai vārtos atvairot 29 no 35 pretinieku metieniem izdevās izcīnīt neizšķirtu. Krišs Treimanis šajā mačā izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli.

Neizšķirts ar slovākiem neko labu nesolīja, jo tas nozīmēja, ka trešo vietu apakšgrupā izcīnīs komanda ar labāku vārtu attiecību. Turklāt Slovākijas U19 ar Šveici nospēlēja 5:6, kas nozīmēja, ka mūsējiem atliek paveikt brīnumu un uzvarēt spēcīgos Somijas vienaudžus. Cerības pagaisa ātri, jo jau desmitajā minūtē uz tablo bija 3:0 par labu somiem. Mačs kopumā noslēdzās ar 10:1. Lai arī desmit zaudēti vārti, vārtos brīnumus rādīja Kristiāns Ķīlis, kurš saņēma mača labākā spēlētāja balvu.

Izšķirošajā mačā Latvijas junioriem bija jātiekas ar Norvēģijas vienaudžiem, kas otrā apakšgrupā izšķirošajā mačā zaudēja relatīvi vājākajiem poļiem- 4:6. Par labu mūsējiem nespēlēja arī fakts, ka februārī notiekošajā pārbaudes turnīrā, kur abas komandas bija tuvu labākajā sastāvā, Latvija zaudēja norvēģiem ar 2:5 (tiesa bez talsiniekiem Krišu Treimani un Markusu Plūdumu sastāvā). Spēli mūsējie iesāka ar tādu pašu piegājienu kā pret Slovākiem, proti, no aizsardzības. Pirmais un otrais periods vainagojās ar panākumiem- 4:1 pēc otrā perioda. Trešajā trešdaļa, tāpat kā visās iepriekšējās Latvijas U19 izlases spēles, nebija veiksmīga un divpadsmit minūtes pirms spēles pamatlaika beigām pretinieks pietuvojās līdz 4:3, un vairākas reizes bija tuvu izlīdzinājumam. Ļoti labu spēli aizvadīja Markuss Plūdums, kurš atvairīja 17 no 20 pretinieku metieniem, bet cīņai punktu pielika spēlētājs, kuram arī ir dziļas saknes Talsos Kristers Eglītis, raidot bumbiņu tukšos vārtos divas minūtes pirms cīņas beigām- 5:3.

Kā liels mīnuss šim izlases sasaukumam noteikti bija fiziskā sagatavotība, par ko liecina zaudētās periodu galotnes un zaudēti trešie periodi četrās no četrām spēlēm. To gan nevar attiecināt uz mūsu spēlētājiem, jo mūsējie fiziskās sagatavotības testu kopvērtējumā izlasē ieņēma otro, trešo, piekto un vienpadsmito vietu.Lai arī šajā čempionātā Latvijas U19 izlasei 7.vieta, kas ir par vienu vietu zemāk kā iepriekšējā čempionātā, varam būt gandarīti, ka arī nākamajā čempionātā Latvijai saglabāts elites līgas pieraksts. Tieši 1998.gadā dzimušie un jaunāki florbolisti Latvijā ir ļoti talantīgi, par ko liecina, ka jau šajā izlases modelī pie divus gadus vecākiem puišiem spēja iekļūt pieci florbolisti un daudzi vēl palika izlases tuvākajās rezervēs.

Tikmēr turpinās arī pašmāju čempionāts jaunākajās grupās. U12 grupā talsinieki tikuši līdz Latvijas čempionāta pusfinālam, kur cīnīsies par iekļūšanu finālā ar spēcīgo Lielvārdes komandu. Bet U14 grupā talsinieki jau finālā! Pirmo spēli U14 komanda ar Ulbroka/FS Masters cīnījās neizšķirti 2:2, bet atbildes spēlē Talsos bija pārāki ar 7:1 un pārliecinoši iekļuva finālā trešo gadu pēc kārtas.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts