Mūsu biatlonisti piedalās Eiropas Čempionātā biatlonā junioriem Madonā.

Mūsu biatlonisti piedalās Eiropas Čempionātā biatlonā junioriem Madonā.

Madonā aizvadītas Latvijā pirmās Eiropas līmeņa biatlona sacensības, kurās piedalījās 250 sportisti no 31 valsts.  Dalībnieku vidū arī 4 mūsu sporta skolas audzēkņi: Kristiāns Kārlsbergs, Aleksis Samcēvičs, Kristers Kalašņikovs un Erasts Bobrovs, kā arī sporta skolas absolvents izlases līderis Renārs Birkentāls.

Pirmo reizi notiekot šādam pasākumam Latvijā, esam lepni, ka izlases sastāvā ir tik plašs skaits mūsējo. Tas pierāda, ka neatlaidīgais un mērķtiecīgais darbs no sportistiem, treneriem un vecākiem, lai jaunieši kaut ko sasniegtu sportā, ir nesis augļus. Kaut gan visi mūsu audzēkņi junioru vecumu sasniegs pēc 2-3 gadiem, šī ir lieliska pieredze sacensties ar Eiropas labākajiem biatlonistiem. Šāda pieredze dod iespēju saprast pie kā un cik daudz vēl jāstrādā, lai būtu starp labākajiem. Lielisks piemērs sportiskā ziņā mūsējiem ir Renārs Birkentāls, kurš neatlaidīgi un mērķtiecīgi trenējoties, jau spēj cīnīties par augstām vietām šāda mēroga sacensībās.

Sacensības sākās ar individuālo distanci, kur mūsējiem pievīla šaušana un rezultātā 133 dalībnieku konkurencē Kristiānam Kārslbergam 98.vieta, Aleksim Samcēvičam 86.vieta, Kristeram Kalašņikovam 92.vieta, Erastam Bobrovam 99.vieta, bet labākais rezultāts skolas absolventam Renāram Birkentālam, kurš izcīnīja 17.vietu.

Kā nākamās distances bija stafetes, kurās startēja tikai Renārs, single mix (1+1 zēns, meitene) stafetē izcīnot augsto 9.vietu.

Sprinta distancē mūsējie bija apņēmības pilni iekļūt labāko 60niekā, lai būtu iespēja startēt arī iedzīšanas distancē, taču atkal pievīla šaušana kā arī pietrūka spēka, lai distancē sasniegtu pietiekamu ātrumu, ar ko kompensēt kļūdas šaušanā, un līdz ar to finišā sasniegtie rezultāti nebija tie uz ko sportisti un treneri bija cerējuši.

Sprinta distances rezultāti – Aleksis Samcevičs 107.vieta, Kristiānam Kārslbergam 96.vieta, Kristeram Kalašņikovam 115.vieta, Erastam Bobrovam 110.vieta, bet labākais rezultāts skolas absolventam Renāram Birkentālam – 11.vieta 134 dalībnieku konkurencē.

Mūsu sportisti pēc sacensībām sniedza savus komentārus un pārdomas par sacensībām.

Kristiāns Kārlsbergs: “Es sacensības Madonā vērtēju kā neizdevušās, jo vēlējos labāku rezultātu un daudz labākas sajūtas trasē. Aizbraucot uz Madonu un Haanju es vispār nevarēju savākties guļus šaušanā, bet centos kaut ko labot.  Madonā, laikapstākļu dēļ, radās mīksta trase ar svaigu sniegu, kas man ļoti nepatīk un ļoti apgrūtināja. Kopumā es šo pasākumu Madonā vērtēju kā labi noorganizētu un sagatavotu.  Manuprāt, organizatoriem viss ļoti labi sanāca un prieks bija, ka dzirdēju latviešus trasē, kas mūs atbalstīja.”

Aleksis Samcēvičs “Šo divu sacensību laikā, ieguvu pietiekami daudz pieredzi – gan labo, gan slikto. Bija iespēja saprast savus mīnusus un tagad zināšu pie kā piestrādāt starpsezonu laikā”

Erasts Bobrovs: “Aizvadītas sacensības IBU atklātajā Eiropas čempionātā Madonā. Manuprāt bija labi noorganizētas sacensības. Paldies visiem atbalstītājiem! Diemžēl nevarēju parādīt labāko savu rezultātu veselības dēļ. Skatoties uz rezultātiem un salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, saprotu, ka vēl daudz darbs priekšā, lai varētu cīnīties pa augstākam vietām. Madonas trases uzlabojumi man patika, jaunie kāpumi un nobraucieni bija interesanti, un kaut kas jauns, salīdzinot ar citām reizēm, kad biju startējis sacensībās, kuras norisinājās Madonā. Tāpat arī jaunie uzlabojumi padarīja trasi grūtāku  nekā citas trases, kur esmu startējis, nebija tik daudz vietu, kur atpūsties. Trase bija savā ziņā unikāla.”

Kristers Kalašņikovs: “Manuprāt, aizvadītais Eiropas “čempis” sniedz noderīgu pieredzi arī turpmākajiem “mačiem”, kā arī ļauj apzināties to, ka daudz darba vēl jāiegulda. Nav diezgan viegli noturēt ideālu formu visu sezonu, kā arī nebija ļoti viegli divās nedēļās aizvadīt 5 startus, bet tas viss tikai palīdzēs priekšdienām. Arī biju ļoti apmierināts ar trenera Pjotra ieguldīto darbu un labo attieksmi. Vienīgais mīnuss – inventāra trūkums. (Visas “gonkas” braucu ar testa slēpēm, jo pašam ir aukstie 3D, kuri negāja šādos laikapstākļos)”.

Renārs Birkentāls: “Liels prieks par to. ka šogad Eiropas junioru čempionāts norisinājās tepat Madonā. Bija jūtams liels atbalsts no skatītājiem, kas radīja patīkamu atmosfēru. Pats esmu apmierināts ar iegūtajiem rezultātiem, taču zinu, ka vēl ir kur augt un tiekties uz augstiem mērķiem. Laikapstākļi nelutināja un bija diezgan skarbi, tāpēc inventārs un servisa komanda spēlēja lielu lomu rezultātos. Uzskatu, ka komanda paveica labu darbu, lai mēs varētu konkurēt ar lielvalstīm. Parādījām, ka esam līdzvērtīgi. Ceru, ka arī turpmāk Latvijā norisināsies pasaules līmeņa biatlona sacensības. Esam parādījuši, ka šeit to varam īstenot ļoti augstā līmenī, tādā veidā attīstot šo sporta veidu. Vēlos pateikties visiem, kas ieradās un atbalstīja, tas šo nedēļu padarīja patiesi iespaidīgu un neaizmirstamu.”

 

Treneri

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts