Lielākais florbola turnīrs Somijā, Helsinkos

Lielākais florbola turnīrs Somijā, Helsinkos

Lielākajā florbola turnīrā Somijā, Helsinkos jaunā gada pirmajās dienās startēja Talsu NSS/Krauzers U12 komanda. Kopumā Turnīrā piedalījās 313 komandas 24 kategorijās. 2003.gadā dzimušo zēnu grupā piedalījās 17 komandas “chalange” kategorijā un 18 “elites” kategorijā. Mūsējie, protams, startēja “elites” grupā. Pirmajā spēlē neliela starta nervozitāte, bet ātri nomierinamies un izcīnam pārliecinošu uzvaru ar 4:1 pret “SB Pro”. Otrajā spēlē mačā pretiniekos viens no lielākajiem un titulētākajiem Somijas klubiem- Helsinku “SSV”. Mačs iesākas diezgan bezcerīgi un mūsējie pirmajā periodā īsti pāri centram netiek, un atliek cerēt tikai uz pretuzbrukumiem. Desmit minūtes pirms cīņas beigām zaudējam 2:4, bet izdodas vairākkārt izskriet ātrajos pretuzbrukumos un pēc Brizgas, Šķerberga un Bergmaņa metieniem pēdējā minūtē izraut uzvaru 5:4.

Nākošā spēļu diena iesākas ar nelielu apjukumu, jo norādītajā arēnas vietā ir skvērs ar kokiem un tirgu pilsētas centrā, bet par sporta zāles esamību liecina tikai komandas, kas iesildās svaigā gaisā. Izodas atrast kioska lieluma būdiņu, kurā lifti ved uz pazemes sporta centru, kurā izbūvēti četri sporta laukumi!

Otrā diena iesākas veiksmīgi un ar 9:0 tiek sagrauti “West End Indians”, bet otrajā spēlē tiekamies ar Hatsina un šis šķērslis izrādās nepārvarāms, jo piedzīvojam zaudējumu ar 5:1. Apakšgrupā gan mums, gan SSV, gan Hatsina ir trīs uzvaras, bet mums ir sliktākā vārtu attiecība- +8 un paliekam trešajā vietā. 1/8 finālā tikāmies ar “Kore”, kas citā apakšgrupā izcīnīja otro vietu. Mačs izvērtās par īstu drāmu- pirmajā periodā komandas apmainījās ar diviem vārtu guvumiem. Otrais periods iesākās ar Marisa Bergmaņa visai apšaubāmo noraidījumu uz piecām minūtēm par bīstamu spēli, bet mūsējiem izdevās mazākumā diezgan ilgi kontrolēt bumbiņu, kas beidzās ar pretinieka noraidījumu uz divām minūtēm. Diemžēl, spēlējot četriem pret četri, zaudēti vārti un astoņas minūtes pirms cīņas beigām rezultāts- 2:3. Vēl vairāk situāciju sarežģīja Valtera Kalnieša noraidījums piecas minūtes pirms cīņas beigām, bet, spēlējot skaitliskajā mazākumā Mariss Bergmanis guva vārtus pēc Riharda Upīša piespēles. Izturējuši vienu mazākumu, četras minūtes pirms cīņas beigām kārtējo noraidījumu nopelna Talsi, bet arī šis mazākums tiek izturēts, turklāt īsi pēc tā beigām spēles pēdējā minūtē uzvaras vārtus gūst Rūdolfs Siliņš- 4:3. Vēl pretinieks mēģina lietas labot, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet deviņas sekundes pirms cīņas beigām mūsējo metienu no distances tukšos vārtos neatļauti izķer pretinieku spēlētājs un nozīmēto soda metienu realizē- Valters Kalnietis- 5:3. Vēl sāli pretinieku brūcēs ieberam trīs sekundes pirms cīņas beigām, kad netverams sitiens no gaisa padodas Marisam Bergmanim- 6:3!
Ceturtdaļfinālā organizatoriskas kļūdas dēļ, mūsējiem jātiekas ar savas apakšgrupas pirmo vietu, kurai, lai arī nu jau daudz saturīgākā spēlē, arī šoreiz kapitulējam ar 0:5. Kā izrādījās vēlāk, esam bijuši ļoti spēcīgā apakšgrupā, jo turnīra finālā tikās mūsu apakšgrupas pirmās un otrā vieta- SSV un Hatsina, un par čempioniem kļuva SSV, kuri vienīgo zaudējumu piedzīvoja tieši no mūsējiem. Vēl atzīmēšanas cienīgs fakts ir Valtera Kalnieša augstā 5.vieta labāko punktu guvēju rangā ar 11 punktiem.
Papildus turnīram mūsu jaunie florbolisti apmeklēja Somijas augstākās līgas spēli un iepazinās ar Helsinku sporta infrastruktūru.

Paldies SIA KRAUZERS un TALSU NOVADA SPORTA SKOLAI

par iespēju startēt turnīrā un gūt pieredzi!

Treneris M.Maķevics

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts