Latvijas Olimpiskā diena Talsu novadā

Latvijas Olimpiskā diena Talsu novadā

Latvijas Olimpiskās komitejas  organizētā “Olimpiskā diena 2016” šogad notiks 23.septembrī 345 norises vietās visā Latvijā, kas kopā plāno pulcēt jaunu pasākuma dalībnieku skaita rekordu – 115 835 dalībnieku no 93 pašvaldībām. Pasākuma devīze ir “Padod bumbu!”. Talsu novadā Olimpiskās dienas pasākumi notiks 16 Talsu novada vispārizglītojošās skolās un Talsu Sporta namā, kur pulcēsies  Talsu novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Kopā Talsu novadā Olimpiskajā dienā plānots, ka piedalīsies 2746 dalībnieki.

Olimpiskā diena ir veltīta Olimpiskā sporta veida – volejbola popularizēšanai. “Volejbols Latvijā ir populārs sporta veids, kas vienmēr ir lepojies ar augstiem sportiskiem sasniegumiem un izciliem sportistiem. 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš izcīnīja Olimpiskās bronzas medaļas.”

Arī Talsu novada  vispārizglītojošās skolas un pirmsskolas iestādes ir pievienojušās Olimpiskai kustībai.

Talsu novadā  jau ceturto gadu tiek organizēta Olimpiskā diena. Olimpiskā diena notiks 23. septembrī plkst.10.00 ar kopīgu rīta vingrošanu. Vienlaicīgi vingrošana notiks Talsu novada vispārizglītojošās skolās. Katrai skolai ir sava izstrādāta Olimpiskās dienas programma. Visām skolām ir iespēja piedalīties LOK organizētajos foto, zīmējumu un eseju konkursos.

Talsu novada Olimpiskie vēstneši.

Talsu sākumskolā ieradīsies  Mārcis Štrobinders, kurš  ir astoņkārtējais Latvijas čempions šķēpa mešanā, piedalījies Olimpiskajās spēlēs un ir treneris mūsu talantīgajam šķēpmetējam Rolandam Štrobinderam, kas piedalījās Pasaules čempionātā Pekinā un  Olimpiskajās spēlēs RIO Brazīlijā. Talsu 2.vidusskolā Olimpiskais vēstnesis būs hokejists Māris Ziediņš. Māris Ziediņš 2005. gadā piedalījās Latvijas izlases sastāvā  hokejā Pasaules čempionātā  un 2006. gadā  Latvijas hokeja izlases sastāvā Olimpiskajās spēlēs.  Valdemārpils vidusskolā  Olimpiskais vēstnesis  būs  mūsu bijušais  Talsu NSS treneris  Gints Palameiks, Latvijas rekordistes un pasaules līmeņa šķēpmetējas Madaras Palameikas treneris. Olimpiskais vēstnesis Talsu pamatskolā un Virbu pamatskolā būs Roberts Akmens. Roberts Akmens Pasaules čempionātā pieaugušajiem un Eiropas U-23 čempionātā junioriem smaiļošanā un kanoe airēšanā  K-1 200m izcīnīja 5.vietu.

 

  1. septembrī Talsu Sporta namā sabrauks  mazie audzēkņi no Talsu novada  pirmsskolas  iestādēm.

Olimpiskās dienas norise:

9.30  dalībnieku pulcēšanās Talsu Sporta namā.

9.40 dalībnieku nostāšanās atklāšanas parādei, iesoļošana Talsu sporta nama zālē, pasākuma svinīga atklāšana. Olimpiskās dienas dalībniekus uzrunās – Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus, Talsu novada Izglītības pārvaldes pirmsskolas speciāliste Dace Ivanova. Latvijas Olimpisko karogu pacelšanā piedalīsies katras pirmsskolas iestādes viens audzēknis, karogu  pacels   Olimpiskais vēstnesis – riteņbraucējs Matīss Riekstiņš. Matīss Latvijas riteņbraukšanas izlases sastāvā startēja Eiropas čempionātā junioriem grupas braucienā  Igaunijā. Šogad LČ riteņbraukšanā grupu braucienā  Matīss ieguva 3.vietu.

10.00 visi kopā izpildīsim rīta rosmes vingrojumu kompleksu, ko vadīs vispusīgās sagatavotības treneris K. Kristapsons ar trīs Talsu NSS volejbola nodaļas grupas meitenēm. Pēc tam Talsu sporta namā  turpināsies  Olimpiskās dienas pasākumi ar dažādām fiziskām aktivitātēm – volejbola, florbola elementiem, spēlēm, rotaļām. Dalībnieki veiks septiņus posmus.  Sporta aktivitātes vadīs  treneri -N.Joničenko, K.Kristapsons,  K.Enģele, E.Priede, K.Treimanis, S.Rodiņa.

Talsu sporta  namā Olimpiskajā dienā piedalīsies audzēkņi no Talsu novada  9 pirmsskolas iestādēm.

Talsu PII Kastanītis -27 audzēkņi, Talsu PII “Saulīte” – 48 audzēkņi, Talsu PII “Sprīdītis” – 40 audzēkņi, Talsu PII “Zvaniņš” – 20 audzēkņi, Vandzenes PII “Zīlīte” – 22 audzēkņi, Pastendes PII “Ķipars” – 17 audzēkņi, Laidzes PII “Papardīte“ – 15 audzēkņi, Valdgales PII “Kamenīte” – 15 audzēkņi, PII “Dursupe”-19 audzēkņi.

Olimpiskās dienas noslēgumā visi dalībnieki saņems  apliecinājumu par piedalīšanos “Olimpiskās dienas 2016” pasākumā.

“Olimpiskā diena 2016” šogad būs “Eiropas Sporta nedēļas” sastāvdaļa. “Eiropas Sporta nedēļa, kas šogad septembrī notiks otro gadu, tiek organizēta ar mērķi mainīt mūsu attieksmi un paradumus un kļūt kustīgākiem – iemācot to bērniem agrā vecumā ģimenē, pēc tam bērnudārzā un skolā.Izglītības iestāžu audzēkņi skolās  iepazīsies ar volejbolu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos.

Jauku Olimpisko dienu!

 

 O.Vežuka

 Talsu NSS metodiķe  

Talsu novada “Olimpiskā dienas 2016  “koordinatore

 mob. 28733791

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts