Latvijas Olimpiskā diena 2015 Talsu novadā

Latvijas Olimpiskā diena 2015 Talsu novadā

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību draudzību-cieņu.

LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā. Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus. “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena).

Arī Talsu  novada skolas, pirmskolas izglītības iestādes  ir pievienojušas Olimpiskai kustībai .

Talsu novadā jau 3 gadu novadā tiek organizēta Olimpiskā diena un šogad šīs dienas datums ir  25.septembris.  Olimpiskās dienas 2015.gada devīze ir –“Nebrīnies. Piedalies!”. Šogad lielāko uzmanību veltījam- sporta veidam-basketbolam. Olimpiskodienanorisinājās 16 vispār izglītojošā skolās.Talsu sporta namā sabrauca Talsu novada 6 pirmskolas izglītības iestādes no Talsiem –“Pīlādzītis “-25 audzēkņi, “Saulīte”- 28 audzēkņi, “Kastanītis “-40 audzēkņi, “Sprīdītis “-43 audzēkņi. No Laidzes ieradās  pirmskolas iestādes –“Papardīte” 23audzēkņi,bet  no Valdgales pirmskolas iestādes atbrauca “ Kamenīte”-14 audzēkņi. Piedalījās arī 21 pirmskolas iestādes darbinieki.Kopā 189 dalībnieki. Vispirms visi audzēkņi pulcējās uz Olimpiskās dienas atklāšanas parādi.Brašā soli Talsu sporta namā iesoļoja 168 bērnudārza audzēkņi.

Dalībniekus sveica Talsu novada sporta skolas direktors K.Sakniņš.

Talsu novada domes priekšsēdētājs A.Lācarus uzrunā vēlēja veiksmīgu olimpiskās dienas norisi. Latvijas Olimpisko karogu pacelšanā piedalījās katras pirmskolas iestādes viens audzēknis, karogu  pacēla   mūsu Olimpiskais Vēstnesis M.Štrobinders, kas ir astoņkārtējais Latvija čempions šķēpa mešanā, izcīnīja 2.vietā Tautas spartakiādē, piedalījās Olimpiskās spēlēs un ir treneris mūsu talantīgajam šķēpmetējam Rolandam Štrobinderam,kas šogad piedalījās Pasaules čempionātā Pekinā.Pēc Latvijas himnas noklausīšanāsplkst. 10.00.visi dalībnieki izpildīja kopējo rīta vingrošanuK.Kristapsona vadībā.Vienlaicīgi vingrošana notika arī 16 vispārizglītojošas skolās.Talsu novada skolās  Latvijas Olimpiskā dienā piedalījās 2067 dalībnieki.

Pēc tam Talsu sporta namā turpinājās  Olimpiskās dienas pasākumi ar dažādām fiziskāmaktivitātēm, basketbola spēlēm, rotaļām, lielajām bumbām,florbola elementiem.Nodarbības vadīja treneri -K.Kristapsons,N.Joničenko, K.Neimane, K.Treimanis, E.Priede un Krista Ķēniņa. Fotogrāfa pienākumus veica A.Bajāre. Bērnudārza audzēkņi bija atveduši zīmējumus par sporta tēmu, ko izvietojam sporta namā. Arī skolas atsūtīja fotogrāfijas par sporta dienas norisi.Talsu  sporta skolas komisija novērtēs labākos zīmējumus, kas tiks sūtīti uz LOK, lai piedalītos konkursā. Labākās skolas katra Olimpiskās dienas noslēgumā   visi dalībnieki saņēma diplomus un hantelītes. Olimpiskā diena izdevās.Gaidīsim nākošo gadu ar jauniem sportiskiem sasniegumiem.

 

O.Vežuka

Talsu NSS metodiķe

 

Bildes apskatāmas sadaļā: Galerijas

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts