Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 1.posms

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 1.posms

Sportlat Kar_na
Lai gan sniegs joprojām visā Latvijā ir diezgan maz (pārsvarā 2 cm), toties aukstums beidzot  ir pietiekams, lai pa mākslīgi saražoto sniegu varētu notikt pirmās šīs ziemas sacensības distanču slēpošanā. Tās norisinājās 18.janvārī Madonā. Šīs bija Fis kategorijas sacensības, kurās piedalījās arī spēcīgi slēpotāji no Igaunijas, Lietuvas un pat kāds serbu sportists. Dalībnieki sacentās sprinta distancē – visiem dalībniekiem bija jāslēpo 1,1 km. Slēpotāji no sākuma slēpo kvalifikācijā 1,1km. Pēc tam slēpotāji, kas iekļuvuši labāko 30 skaitā, tiek sadalīti grupās pa  sešiem un slēpo vēlreiz ceturtdaļfinālā (ātrākie 2 no katra ceturtdaļfināla tiek tālāk), pusfināla un fināla slēpojumos katru reizi veicot šos 1,1km.

Lai gan mūsu slēpotāji pēdējā mēneša laikā uz slēpēm tikai vienu treniņu bija pavadījuši, tomēr spējām sastādīt konkurenci vidzemniekiem un kaimiņvalstu sportistiem.  No Talsu slēpotājiem vislabāko rezultātu izdevās uzrādīt mūsu junioram  Jānim Šņoriņam, kurš vīru konkurencē kvalifikācijā uzrādīja 10. rezultātu un pēc tam spēja aizcīnīties līdz pusfinālam, gala rezultātā sasniedzot 11.vietu vīru grupā, bet junioru konkurencē Latvijas čempionāta vērtējumā viņam godalgotā 2.vieta. Atzīstamu sniegumu vīru konkurencē demonstrēja arī Nauris Birkentāls, kurš kvalifikācijā uzrādīja 19. rezultātu, savukārt pēc tam viņam cīņa beidzās ceturtdaļfinālā, galarezultātā izcīnot 21.vietu. Reinis Korsunovs startēja tikai kvalifikācijā uzrādot 21. rezultātu, ceturtdaļfinālā viņš nestartēja, līdz ar to gala rezultātā viņam tika piešķirta 30.vieta.  Andrejs Zikovs vīru konkurencē uzrādīja 34. rezultātu, bet starp junioriem Latvijas čempionāta vērtējumā viņam 8.vieta. V14 vecuma grupā, kur notika tikai kvalifikācijas slēpojums 7. vietu izcīnīja Renārs Birkentāls.

Savukārt divi jaunie Talsu slēpotāji piedalījās „Sportlat” sprinta sacensībās, kas norisinājās Rīgā. Andris Ūrmanis V16 grupā izcīnīja 3.vietu un Aksels Bresme izcīnīja 6.vietu.

Treneri – Andris Šņoriņš, Jānis Neimanis, Kaspars Sakniņš.

sportlat Aksels Sportlat Andris 2014-01-18_13.11.25

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts