Latvijas čempionāts biatlonā 1.kārta un Baltijas kauss biatlonā

Latvijas čempionāts biatlonā 1.kārta un Baltijas kauss biatlonā

Ziema visā Latvijā ir uzņēmusi “apgriezienus”, un arī biatlonistu un slēpotāju sacensību sezona rit pilnā sparā. Talsu biatlonisti 12.un 13. janvārī Cēsu olimpiskajā centrā sacentās par Latvijas čempionāta un, divās vecuma grupās, arī par Baltijas kausa medaļām. Sacensībās piedalījās daudz lietuvieši un pa kādam Igaunijas biatlonistam. Pirmajā dienā notika biatlona sprinta distance, kad jāveic divas šautuves un par nesašautu mērķi jāveic soda aplis. A grupas dalībnieki sacentās 7 km distancē. Kā ierasts viens no ātrākajiem distancē, bet ar mainīgām sekmēm šaušanā – mūsu Renārs Birkentāls, 0,5 sekundes aiz goda pjedestāla, viņš 4.vietā, piekāpjoties diviem Lietuvas biatlonistiem un vienam Latvijas biatlonistam. B grupas meitenes veica 6km distanci, Viktorija Spruģevica izcīnīja 5.vietu. B grupas zēni sacentās 7km distancē, Gatis Reinbergs izcīnīja 9.vietu, Artūrs Zaļupe 11.vietā un Ulvis Krišmanis 12.vietā. C grupas meitenēm 3km distance, sīvā cīņā 0,6 sekundes līdz 3.vietai pietrūka Karīnai Bernānei, viņa 4.vietā. Savukārt C grupas zēnu konkurencē ar 1.vietu mūs visus iepriecināja un par Latvijas čempionu kļuva Kristiāns Kārlsbergs, Aleksis Samcēvičs 7.vietā, Erasts Bobrovs 10.vietā, Kristers Kalašņikovs 12.vietā, Rinalds Alksnis 13.vietā,  Olivers Bresme 15.vietā, Adrians Māris Šņoriņš 18.vietā, Valters Bresme 23.vietā.

Otrā dienā biatlonisti sacentās masu startos, un, kā jau tas biatlonā notiek, vietu sadalē notika daudzas pārmaiņas. Kādam izdevās lielisks revanšs, savukārt kādam nācās no čempiona troņa nokāpt. A grupas dalībnieki sacentās 10 km distancē, savu potenciālu izdevās lieliski realizēt Renāram Birkentālam, viņš izcīnīja 2.vietu, piekāpjoties tikai vienam Lietuvas sportistam. Arī B grupas meiteņu konkurencē savu rezultātu izdevās uzlabot Viktorijai Spruģevicai un 7km masu startā izcīnīt 3.vietu gan Latvijas čempionātā, gan Baltijas kausā. B grupas zēniem 10 km distancē mūsu Talsu jaunie censoņi sarindojās viens aiz otra Ulvis Krišmanis 9.vietā, Artūrs Zaļupe 10.vietā, Gatis Reinbergs 11.vietā. C grupas meiteņu konkurencē 4km distancē 6.vietā Karīna Bernāne, savukārt zēnu konkurencē lielisks starts izdevās Kristeram Kalašņikovam, kurš pēdējā šautuvē, noguldot visus piecus mērķus, izcīnīja 3.vietu finišā, Kristiāns Kārlsbergs 7.vietā, Aleksis Samcēvičs 8.vietā, Erasts Bobrovs 12.vietā, Rinalds Alksnis 18.vietā.

Renārs Birkentāls izcīnīja vietu Latvijas jauniešu izlasē un drīz dosies pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes Olimpiādē un Pasaules čempionātā.

  1. janvārī daži mūsu  biatlonisti pārbrauca uz Madonu, lai ņemtu dalību Latvijas čempionātā distanču slēpošanā. V20 vecuma grupā 3.vietu 10km distancē izcīnīja Aksels Bresme. V 14 grupā 2km distancē 8.vietā Adrians Māris Šņoriņš, Olivers Bresme – 18.vietā, Valters Bresme – 20.vietā. V12 grupā dalībnieki sacentās 1,5km distancē, ļoti labu rezultātu izdevās sasniegt Rihardam Ričijam Lozberam – Janukovičam, kurš sacenšoties ar 2 gadus vecākiem sāncenšiem 50 dalībnieku konkurencē izcīnīja 10.vietu, turpat aiz viņa arī Rainers Krišmanis 14.vietā.

Treneri Andris Šņoriņš, Jānis Neimanis, Kārlis Vanags, Kaspars Sakniņš.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts