Latvijas Čempionāts badmintonā Valkā U11 –U17

Latvijas Čempionāts badmintonā Valkā U11 –U17

23.un 24.aprīlī Valkā notika Latvijas čempionāts badmintonā jauniešiem U11 – U17 vecuma grupās. Latvijas čempionātā piedalījās 98 dalībnieki.

Visvairāk jauno badmintona spēlētāju Valkā bija ieradušies no Valmieras – 31 dalībnieks, no Talsiem un Siguldas pa 18, no Rīgas 12, no Valkas un Jelgavas pa 6, no Liepājas 5, un 1 no Cēsīm.

Šogad Latvijas čempionāts notika divu dienu garumā, taču vienlaicīgi visās vecuma grupās. Iepriekš notika divi atsevišķi pasākumi vienas dienas garumā, viens U11 un U15 vecuma grupām, otrs U13 un U17 vecuma grupām.

Pirmajā dienā notika vienspēļu turnīri, otrajā dienā dubultspēles. Šādā veidā tika nodrošināts, ka spēlētājam vienā vecuma grupā dienā bija ne vairāk kā 5 spēles. Iepriekš bija tā, ka jauniešiem, kas piedalījās visās trijās kategorijās, vienas dienas garumā nācās spēlēt pat 12 spēles, un tā ir nenormāla slodze. Rīkojot turnīru divu dienu garumā, ar kopīgu svinīgo līniju un Latvijas valsts himnas dziedāšanu sākumā, un kopīgu vakara programmu pirmās dienas izskaņā, Latvijas čempionāts jauniešiem izvērtās ne tikai par gada nopietnāko badmintona turnīru jauniešiem, bet arī kā svētki visiem jauniešiem, kas Latvijā trenējas badmintonā. Latvijas čempionāta ietvaros šogad pirmo reizi tika organizēts B līgas turnīrs, lai Latvijas badmintona kopienai piesaistītu jaunus spēlētājus, kuri citkārt būtu nobijušies no līdzdalības Latvijas čempionātā kopā ar spēcīgākajiem sava vecuma Latvijas badmintona spēlētājiem. Turnīra rīkotājs un B līgas ierosinātājs Salvis Lozda uzskata, ka šī iecere ir attaisnojusies, jo B līgas turnīros kopā piedalījās 34 dalībnieki, kuri citkārt, iespējams, nebūtu piedalījušies Latvijas čempionātā, un nebūtu izbaudījuši šo badmintona svētku atmosfēru. Ir pārliecība, ka šie jaunieši turpinās trenēties badmintonā, bet nākamgad jau startēs Latvijas čempionāta pamatturnīrā.

Talsu badmintonistu rezultāti:

U-11 vienspēļu grupā  Aleksis Emiljans Kviesis ieguva 4.vietu, bet dubūltspēlēs,     spēlējot kopā ar valmierieti R.Bračikovu izcīnīja 2.vietu.

U-13 B grupas vienspēlēs A.E.Kviesis izcīnīja 4.vietu, bet Mārcis Beinarovičs ieguva 5.vietu.

U-13 A grupas vienspēlēs Patriks Kandis izcīnīja 3.vietu, bet Matīss Bisenieks ieguva 7.vietu. Dubultspēļu grupā abi puiši spēlēja kopā un ieguva 3.vietu.

U-15 A grupā vienspēlēs Mārtiņš Vārna ieguva 10.vietu, bet Fīlips Ēcis 11.vietu.

Dubultspēļu grupā M.Vārna spēlēja kopā ar P.Kandi un ieguva 5.vietu.

Jauktajā dubultspēļu grupā M.Vārna spēlēja kopā ar liepājnieci K.Bušu un ieguva 9.vietu.

U-15 B vienspēļu grupā Jēkabs Konošonoks ieguva 3.vietu, Ēriks Demiters ieguva 4.vietu, Ivars Pone ieguva 9.vietu bet Toms Kalniņš 10.vietu.

U-17 A grupas meiteņu vienspēlēs Nikola Kalniņa ieguva 10.vietu, Santa Straume 12.vietu, Ieva Abigaila Valgelīna 13.vietu, Viktorija Gilberte 15.vietu.

Sieviešu dubultspēlēs I.A.Valgelīna spēlēja kopā ar N.Kalniņu un ieguva 6.vietu.

Jauktajās dubultspēlēs I.A.Valgelīna spēlēja kopā ar K. Vārnu un ieguva 6.vietu.

U-17 A grupas zēnu vienspēlēs Kristaps Vārna ieguva dalīto 7/8.vietu, bet Dans Daniels Bisenieks 7/8.vietu. Dubultspēlēs K.Vārna spēlēja kopā ar liepājnieku G.Breču un ieguva 5.vietu.

 

TNSS treneris E.Kviesis

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts