Biatlona nodaļas audzēkņu “pirmā sniega” mācību – treniņu nometne Austrijā

Biatlona nodaļas audzēkņu “pirmā sniega” mācību – treniņu nometne Austrijā

Pēc aktīvas vasaras sezonas, kurā, piedaloties lielākajai daļai biatlona nodaļas audzēkņu, tika aizvadītas četras mācību treniņu nometnes: 2 no tām aizvadot te pat Talsos un 2 pavadot Priekuļu olimpiskajā centrā. Kā  noslēdzošo sagatavošanās posmu sezonai, daļa no audzēkņiem – Viktorija Spruģevica, Ulvis Krišmanis, Aksels Bresme, Renārs Birkentāls un Gatis Reinbergs – aizvadīja Austrijas Olimpiskajā pilsētā Zēfeldē, kur tika aizvadītas arī dažas sporta disciplīnas Insbrukas Olimpiskajās spēlēs.

Zēfelde pazīstama kā ļoti laba treniņu bāze distanču slēpotājiem, biatlonistiem, tramplīnlēcējiem un ziemeļu divcīņas pārstāvjiem. Arī mūsu nometnes laikā audzēkņiem bija iespēja trenēties kopā ar Olimpiskajiem čempioniem biatlonā un ziemeļu divcīņā.

Šajā sezonā šeit notiks arī Pasaules čempionāts slēpošanā. Slēpošanas trases šeit tiek sagatavotas, ražojot mākslīgo sniegu ar 35 sniega lielgabaliem, un līdz ar to trases nodrošina treniņu iespējas sportistiem, aktīvās atpūtas iespējas tūristiem un pilsētas iedzīvotājiem un arī mācību procesu skolēniem un pirmsskolniekiem. Cerams arī mums Talsos kādreiz šādas iespējas būs, lai slēpošanu varētu baudīt pilsētas iedzīvotāji un viesi, kā arī skolu audzēkņiem dotu iespēju sportot ziemas sezonā svaigā gaisā.

Nometnes mērķis – sagatavoties atlases sacensībām uz Pasaules un Eiropas Jauniešu junioru čempionātu biatlonā, kā arī uz Eiropas Jaunatnes Olimpiskajām dienām, kas dēvētas par mazo ziemas olimpiādi.

Nometnē audzēkņiem galvenais uzdevums bija veikt garus izturības treniņus uz slēpēm un piestrādāt pie savas slēpošanas tehnikas. Kopumā dienā pavadot pat līdz 5 treniņu stundām. Treniņu laikā audzēkņi tika filmēti, lai vakaros katram dotu iespējas analizēt savu sniegumu un labot kļūdas nākamajā treniņā. Nometnes laikā visi audzēkņi veikuši vairāk kā 130 treniņu stundas.

Aktīvās atpūtas dienā tika slīpēta kalnu nobraucienu tehnika, izmantojot kalna slēpes, lielākajā slēpošanas centrā Austrijā, kas izveidots uz ledāja, tādejādi audzēkņiem bija interesanti paskatīties un aptaustīt kāds izskatās īsts ledājs, par kuriem parasti stāsta skolas ģeogrāfijas stundās.

Kā vēl viens jaunums mācību – treniņu nodarbību dažādošanai tika izmantota kalnā kāpšana ar speciālam slēpēm. Un, protams, uzkāpjot kalnā, kas kopā sastāda nepilnus 800 augstuma metrus un finišu sasniedzot 2200 m virs jūras līmeņa, “saldais ēdiens” ir nobraukt no tā paša kalna, liekot lietā savas kalna slēpošanas un nobrauciena prasmes. Šeit mums lielisku instruktāžu un kā gids palīdzēja sporta skolas biatlona nodaļas absolvents Arvis Robalds, kurš šobrīd dzīvo Vācijā un šo aktīvās atpūtas veidu izmanto relaksējoties pēc darba.

Pēc garā treniņu procesa, mājup braucot, pateicoties Latvijas Biatlona federācijai, mūsu audzēkņiem bija iespēja apmeklēt Pasaules kausa sacensības biatlonā Hohfilcenē. Redzot savus pasaules biatlona elkus klātienē, audzēkņiem bija iespēja pārliecināties, cik šis sporta veids ir aizraujošs un neprognozējams.

Audzēknis Renārs Birkentāls devās tālāk uz Latvijas izlases treniņu nometni, lai turpinātu gatavoties atbildīgajām sacensībām, drošos sniega apstākļos, kvalitatīvās slēpošanas un biatlona trasēs, jo mājās šobrīd šādas iespējas nav.

Neaizmirstot par treniņiem, starp sacensībām audzēkņi izbaudīja vietējas slēpošanas trases, kas vijas Alpu klinšu pakājēs.

Nometni bija iespēja noorganizēt pateicoties: audzēkņu vecākiem, Talsu novada pašvaldībai, Latvijas Jaunatnes Sporta Fondam, Talsu novada Sporta skolai – par līdzekļiem treniņu procesa nodrošināšānai, Jānim Spruģevicam  – par skolas mikroautobusa savešanu tehniskā kārtībā, lai varētu doties garajā ceļā un par inventāra īres nodrošināšanu treniņu dažādošanai, Kamparkalnam un īpaši Almantam Kalniņam par kalna inventāra nodrošinājumu, Latvijas Biatlona federācijai un Arvim Robaldam.

Treneris Kaspars Sakniņš

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts