Basketbola turnīrs „Delfin Basket” Somijā

Basketbola turnīrs „Delfin Basket” Somijā

No 29.jūlija līdz 31.jūlijam Talsu novada Sporta skolas U-10 un U-15 basketbola komandas piedalījās Starptautiskā basketbola turnīrā „Delfin Basket” Tamperē (Somijā). Turnīrā piedalījās gandrīz 200 zēnu un meiteņu komandas 6 vecuma grupās.

U-15 vecuma grupā piedalījās 9 komandas no Latvijas un Somijas. Apakšgrupas spēlēs tika izcīnītas 3 pārliecinošas uzvaras pār Somijas komandām „TaNMKY”, „BC Nokia” un „Kuopion Linkki, kas komandai ļāva iekļūt pusfinālā, kurā tika pārspēta komanda „RaPy”. Fināls notika Tamperes ledus arēnā, kurā bija izveidots basketbola laukums. Spēles sākums pret somu komandu „Sykki” izvērtās neveiksmīgs talsiniekiem, jo nācās nokļūt zaudētājos pat ar 14 punktu starpību. Pēc pārtraukuma jaunieši spēja saņemties un lauzt spēles gaitu. Skanot fināla sirēnai rezultāts uz tablo rādīja 43:39 Talsu komandas labā. Lieliskā spēlē tika iegūta 1.vieta turnīrā. Par komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Edijs Jansons. Talsu komandā spēlēja: Edijs Jansons, Reinis Vitte, Niks Māls, Mārtiņš Cinis, Niks Grosbahs, Alekss Frīdenbergs, Rihards Lagzdiņš, Kārlis Krūmiņš un Rojas novada sporta skolas audzēkņi Emīls Krontāls un Rojs Kilmits.

U-10 vecuma grupā arī piedalījās 9 komandas. Zēni soli pa solim, izcīnot vienu grūtu uzvaru pēc otras, pārspējot somu komandas „Honka”, „Kori – 80”, „RaPy” un „Korihait” iekļuva finālā, kur nācās piekāpties Somijas trešajai spēcīgākajai komandai „ToPo”. Iegūtā 2.vieta ir mazo zēnu lielisks un pelnīts panākums. Zēni vasaras brīvlaikā 2 reizes nedēļā cītīgi trenējās, jūlijā piedalījās divos mazākos turnīros Rojā, kuros spēlējot pret Rojas, Rīgas DSN un Minskas Cmoki komandām tika iegūtas 2.vieta un 1.vieta. Talsu komandā spēlēja: Rūdis Donis, Mārcis Veliks, Verners Ross, Kaspars Irbe, Andrejs Ziediņš, Matīss Vēvers, Kārlis Šķiliņš, Alans Zāģeris un Valters Smilgainis.

Dalība turnīrā ļāva izbaudīt ceļojumu ar Talsu novada pašvaldības autobusu līdz Tallinai, tad ar prāmi līdz Helsinkiem, un atkal ar autobusu gandrīz 200 kilometrus līdz Tamperei. Tamperē apskatījām pilsētas skaistākās vietas, sestdienas vakarā apmeklējām draudzības spēli starp Somijas un Beļģijas pieaugušo komandām, kas notika pārpildītā Tamperes ledus arēnā. Izmantojām siltos laika apstākļus,  nopeldējāmies vienā no Tamperes ezeriem. Atpakaļceļā nedaudz izdevās apskatīt arī Helsinku vecpilsētu.

Talsu komandas spēles vadīja un dalību turnīrā noorganizēja treneri Mārtiņš Ziediņš un Arkādijs Bajārs. Atbalstu mazāko bērnu pieskatīšanā sniedza Talsu novada Sporta skolas direktora vietniece Anda Bajāre.

13936526_1132921310112828_1865635396_n Talsi U-15 Talsi U-10

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts