Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā Jelgavā

Jāņa Lūša kausa izcīņa šķēpmešanā Jelgavā

2014-06-26_skepi20140626rk528_copy

Šķēpmetējs Mārcis Štrobinders izcīnīja 2.vietu – rezultāts 78,32m

26.jūnijā Jelgavā, jau 20.reizi, notika tradicionālās Olimpiskā čempiona Jāņa Lūša kausu izcīņa šķēpa mešanā. Sacensības organizē Latvijas Šķēpmetēju klubs, kura prezidents ir bijušais Talsu novada Sporta skolas direktors Gints Palameiks, sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Šogad sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, kopā 260 šķēpmetēji.

Šo sacensību galvenais mērķis ir ar Latvijas izcilākā šķēpmetēja Jāņa Lūša palīdzību pulcēt jaunos šķēpmetējus, popularizēt šķēpmešanas sportu un atklāt jaunos talantus.

Sacensībās piedalījās šķēpa metēji 6 vecuma grupās, sākot no 10 gadu vecuma. Sacensības ir īpašas ar to, ka dalībnieki pārsvarā ir bērni un jaunieši, kas visas dienas garumā cīnījās par godalgotajām vietām sava vecuma grupā.

Arī Talsu novada Sporta skolas šķēpmetēji jau vairākus gadus piedalās šajās sacensībās. Šogad sacensībās piedalījās 13 Sporta skolas šķēpmetēji, pārstāvot visas vecuma grupas.

Jaunāko, D grupu, pārstāvēja Katrīna Suntaža un šķēpu raidīja 14, 50 m attālumā, taču sāncenses bija spēcīgākas un Katrīna godalgotu vietu neizcīnīja.

C grupā zēniem piedalījās Toms Kalniņš – 25,64m.

B grupā zēniem piedalījās Krišjānis Suntažs ar rezultātu 40,89m ierindojās 9.vietā no 46 dalībniekiem. Startēja arī Niklāvs Paipals, rezultāts 35,00m.

B grupā meitenēm piedalījās Luīze Katrīna Zeļģe – 29,89m, ierindojoties 9.vietā no 37 dalībniecēm. Kā arī Māra Sila, kurai šīs bija pirmās sacensībās, uzrādīja rezultātu ļoti labu rezultātu 27,37m.

A grupā zēniem piedalījās Dāvids Ūdris uzrādot rezultātu 39,93m un Aleksandrs Strikaitis 47,04m.

A grupā meitenēm piedalījās Anna Laura Krauze – 23,87m, Laime Edīte Cīrule – 24,87m, Undīne Paipala – 25,58m.

Skatītājiem un dalībniekiem emocionāli interesantākais bija pēcpusdienā, kad uz starta stājās sievietes un juniores, un sacensības noslēdza vīrieši.

Talsiniekiem jo īpaši tas bija pats emocionālākais brīdis, jo šķēpmetēja Madara Palameika visiem klātesošajiem sagādāja milzīgu pārsteigumu, kad viņas raidītais šķēps lidoja pāri 65m atzīmei, galā uzstādot jaunu Latvijas rekordu šķēpmešanā 66,15m.

Labu rezultātu junioru grupā uzstādīja Sporta skolas audzēkne Signe Jēkabsone ar rezultātu 46,32m ierindojoties 2.vietā.

Vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Uzbekistānas pārstāvis Ivans Zaicevs, kurš pēdējā metienā šķēpu aizmeta 81,73 metrus tālu. Otrajā vietā ierindojās mūsu Rolands Štrobinders, kurš jau pirmajā metienā aizmeta 78,32 metrus, taču šo rezultātu vēlāk nespēja uzlabot.

Mūsu šķēpmetējus sacensībām sagatavo un ikdienā trenē Mārcis Štrobinders un Andris Jansons.

Neskatoties uz to, ka visiem skolēniem ir brīvlaiks un mācības ir atliktas malā līdz septembrim, sportistiem darbs turpinās, jo vairākos sporta veidos sezona rit pilnā sparā.

Sporta skolas vieglatlētikas nodaļas A grupas audzēkņi 27.-28.jūnijā piedalīsies Latvijas Čempionātā Ventspilī. Jau 1.jūlijā Jelgavā notiks „LVS kauss”. 5.jūlijā Ventspilī šķēpmetēji pulcēsies uz tradicionālajām sacensībām „Venstpils šķēpi” un 11.jūlijā uz Latvijas čempionātu Ogrē dosies B grupas audzēkņi.

 

 

 

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts