Uzvaras florbolā Kurzemes dērbijos!

Uzvaras florbolā Kurzemes dērbijos!

Aizvadītajā nedēļas nogalē divas svarīgas uzvaras Elvi florbola Virslīgā izcīnījusi “Talsu NSS/Krauzers” komanda. Lai arī talsenieki pirms šīm cīņām ar “Irlava/Avant” un “Kurši/Ekovalis” atradās 5.vietā, situācija turnīra tabulā ir tik blīva, ka par drošu vietu izslēgšanas spēlēs no 5.līdz 9.vietai drošs nevarēja būt neviens.

Sestdienas principiālajā mačā ar “Irlava/Avant” rezultātu astotajā minūtē atklāja Toms Arājs no Arta Raituma piespēles, bet perioda vidū, vispirms vairākumā precīzs bija Mareks Stančiks, bet dažas minūtes vēlāk precīzs arī viņa brālis Renārs Stančiks. Otro periodu labāk iesāka mūsējie- Toms Bitmanis no Armanda Budreikas piespēles rezultātu izlīdzināja, bet perioda vidū soda metienu realizēja Artis Raitums, kurš panāca 3:2. Trešās trešdaļas sākumā vēlreiz soda metiens tiek nozīmēts uz “Irlava/Avant” vārtiem, kad neatļauti tiek kavēts Toms Bitmanis, arī šoreiz Artis Raitums pārspēj Māri Roni, panākot 4:2. Ilgi drošais pārsvars nesaglabājās, jo savus otros vārtus gūst Mareks Stančiks- 4:3. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Armands Budreika izmanto aizsargu nesaprašanos un no aizvārtes izskrien vārtu priekšā un ar Aleksandra Kerča cienīgu pauzi nogulda Māri Roni un panāk- 5:3. Intriga atjaunojās pusotru minūti pirms cīņas beigām, kad vispirms kārtējo noraidījumu nopelna Matīss Jorens Švedenbergs, bet tikai nieka septiņas sekundes vēlāk, spēlējot sešiem pret četriem, irlavnieki gūst vārtus un panāk- 5:4. Spēles pēdējā minūtē Toms Bitmanis no Matīsa Fogeļa piespēles raida bumbiņu tukšos vārtos un uzstāda gala rezultātu 6:4. Par spēles labāko spēlētāju “Talsu NSS/Krauzers” komandā atzīst Arti Raitumu, kuram divi vārti un rezultatīva piespēle, irlavniekiem Mareks Stančiks, kura kontā trīs vārtu guvumi. Līdz ar šo uzvaru talsenieki oficiāli nodrošināja dalību izslēgšanas spēlēs, bet irlavniekiem atlikušajās divās cīņas jātiek pie uzvaras vai jācer uz Valmieras neveiksmi.

Svētdien “Talsu NSS/Krauzers” devās uz Liepāju, kur tikās ar vietējo “Kurši/Ekovalis”. Arī liepājniekiem šī bija otrā spēle divās dienās, sestdien viegli ar 12:4 izbraukumā pārspējot Bausku. Spēli abas komandas iesāka piesardzīgi, pirmo trešdaļu noslēdzot 0:0. Otrajā trešdaļā jaunā liepājnieku talanta Ralfa Poļa garām mestais metiens atlēca vārtu priekšā un pirmais pie tās bija “Kuršu” spēlētājs- 0:1. Atbildi ilgi nebija jāgaida un precīzs metiens Jānim Škutānam no Valtera Kalnieša piespēles. Mirkli vēlāk mūsu aizsarga kļūdu vārtu priekšā izmantoja liepājnieku uzbrucējs Mihails Kostusevs- 1:2. Līdz trešās trešdaļas vidum rezultāts nemainījās, lai arī abām komandām bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Trešās trešdaļas vidū savus otros vārtus guva Jānis Škutāns, kad Toma Arāja presings rezultējās ar pretinieka aizvārtē atņemtu bumbiņu- 2:2. Prieki bija īsi, jo Toms Akmeņlauks, ne bez rikošeta palīdzības, ar spēcīgu metienu atjaunoja “Kurši/Ekovalis” pārsvaru- 2:3. Visnotaļ mierīgajā spēlē drāma sākās piecas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām, vispirms viens no mūsu rezultatīvākajiem spēlētājiem Andrejs Šķerbergs teica, ka trešo spēli pēc kārtas “sausā” nepaliks un ar patālu velošo metienu atjaunoja līdzsvaru- 3:3, prieki šajā spēlē jau tradicionāli īsi un liepājnieki atkal panāk vienu vārtu pārsvaru, bet pēdējā minūtē, spēlējot sešiem pret pieciem, Andrejs vēlreiz pārsteidz pretinieku vārtsargu raidot bumbiņu vārtu “devītniekā”- 4:4. Sekoja papildlaiks, kurā rezultāts nemainījās. Pēc spēles soda metienos mūsējiem precīzs Klāvs Araks, Artis Raitums un Matīss Fogelis, kamēr liepājniekiem precīzs vien veterāns Gints Siliņš. Labākā spēlētāja balva Andrejam Šķerbergam. Paldies kuplajam līdzjutēju pulkam, kurš divas dienas bija ar mums izbraukumā un ļāva mums justies kā spēlējot mājās.

Vienu cīņu pirms izslēgšanas spēlēm talseniekiem turnīra tabulā 38 punkti, dalot 4.-6.vietu ar Rubeni un Pārgauju. Pēdējā regulārā čempionāta spēle – sestdien, 22.februārī  18:00 Talsu Valsts ģimnāzijas sporta zālē ar Rubenes komandu.

Treneris Mārtiņš Maķevics

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts