U – 15 basketbolistu piedzīvojumi Minskā

U – 15 basketbolistu piedzīvojumi Minskā

Talsu novada Sporta skolas un Rojas novada sporta skolas U – 15 apvienotā komanda no 15. līdz 17.martam piedalījās starptautiskā turnīrā Minskā.

Nokļūšana uz turnīru, salīdzinoši ar citiem starptautiskiem turnīriem, organizēšanas ziņā bija sarežģītākā. Lielāko daļu laika aizņēma nepieciešamo dokumentu sagatavošana, lai iegūtu vīzu ieceļošanai Baltkrievijā. Piedzīvojums, gan turpceļā, gan ceļojot mājup bija Lietuvas – Baltkrievijas robežas šķērsošana ar pasu pārbaudēm un mantu apskati. No lielākas mantu pārbaudes mūs paglāba tas, ka bijām bērnu grupa, kas dodas sportot. Minskā dzīvojām viesnīcas „40 Лет победы” 12 stāvā. Labu skolu matemātikā sagādāja rīcība ar Baltkrievijas rubļiem. Jebkurš varēja kļūt par miljonāru, jo aptuveni 50 eiro ir 1 miljons Baltkrievijas rubļu. Pārvietojoties pa Minsku izmantojām tramvaju, kā arī izbraucām arī ar metro. Dažiem bērniem tā bija pirmā iepazīšanās ar metro. Sabiedriskais transports skolēniem bija par brīvu, pieaugušie maksāja 5500 rubļus par vienu braucienu (apm. 0,25 eiro). No ārpuses Minska pārsteidza ar savām plašajām ielām un tīrību, taču apmeklējot veikalus, varējām secināt, ka esam daudz tuvāk Eiropai. Veikalos galvenokārt tirgoja vietējā ražojuma preces. Šoreiz valodas barjeru nācās pārvarēt bērniem, jo viņi labāk pārvalda angļu valodu, nevis krievu.

Diemžēl uz turnīru neieradās pa vienai komandai no Lietuvas un Igaunijas, tāpēc sacentāmies ar Baltkrievijas komandām. Ieguvām 2.vietu, pierādot, ka varam spēlēt līdzīgi ar Baltkrievijas spēcīgākajām komandām.

Komandā spēlēja: Reinis Vitte, Jānis Valters Vēveris, Edijs Jansons, Niks Māls, Dāvis Ozolnieks, Rihards Lagzdiņš (visi Talsu novada Sporta skolas audzēkņi), Emīls Krontāls, Rojs Kilmits, Miks Segliņš un Kristers Poberežnijs (visi Rojas novada sporta skola).

Treneris Mārtiņš Ziediņš

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts