Talsu NSS U14 florbolisti kļūst par Latvijas čempioniem!

Talsu NSS U14 florbolisti kļūst par Latvijas čempioniem!

U14 komandas bilde

10.maijā noslēdzās Latvijas jaunatnes čempionāts florbolā U14 grupā, kur mūsu sporta skolas audzēkņi triumfēja finālā ar 2:1 uzvarot Lielvārdi!

Čempionātam komanda sāka gatavoties jau vasaras vidū, aizvadot desmit dienu fiziskās sagatavotības nometni Jāņa Volaja vadībā. Čempionātā piedalījās 17 komandas, kas aizvadīja viena apļa turnīru izspēlējot katra ar katru. Regulārajā čempionātā Talsu NSS florbolisti izcīnīja uzvaras visās sešpadsmit cīņās, grūtā cīņā uzvarot arī visus reālākos medaļu pretendentus- „Lielvārde/MRK SERVISS” 4:3, „Ķekavas Bulldogus” 6:2 un „Ulbroka/FS Masters” 5:3. Noslēdzoties regulārajam čempionātam, sekoja izslēgšanas spēles, kurām kvalificējās astoņas labākās komandas. Pirmajā kārtā Talsu NSS tikās ar Bauskas BJSS, komanda, kas iekļūs pusfinālā tika noskaidrota divu spēļu summā. Pirmajā spēlē Talsu NSS Bauskā bija pārāki ar 6:0 un atbildes spēlē Talsos arī uzvara ar 7:5. Pusfinālā Talsu NSS tikās ar Ulbroka/FS Masters komandu. Ulbrokieši šajā vecuma grupā ir bez skaļiem uzvārdiem, bet ļoti labi prot darboties aizsardzībā par ko liecina dalīts labākais rādītājs ar talsiniekiem, regulārajā čempionātā ielaižot vismazāk vārtus- 41 vārti 16 spēlēs. Pirmajā spēlē notika vairāk izlūkošana no abu komandu puses un spēle noslēdzās neizšķirti- 2:2. Otrajā spēlē, pēc video materiāla izpētīšanas, izdevās atrast vājās vietas ulbrokiešu rindās un spēli uzvarēt pārliecinoši ar 7:1. Finālā talsiniekiem jau trešo sezonu pēc kārtas bija jātiekas ar Lielvārde/MRK Serviss, kas pusfinālā ar 7:7 un 6:4 bija pārāki pār „Ķekavas Bulldogiem”. Par labu lielvārdiešiemspēlēja fakts, ka Talsi spēlē uz koka grīdu, bet Lielvārdē ir sintētiskais segums, atbilstoši starptautiskajiem standartiem. Spēle iesākās ar lielvārdiešu presingu pa visu laukumu, kas jau pirmajā minūtē beidzās ar metienu pa vārtu stabiņu. Izdevās presingu pārvarēt un pirmo periodu noslēgt ar rezultātu- 0:0. Otrajā periodā jau daudz vairāk momentu talsiniekiem, bet vienīgos vārtus otrajā periodā gūst komandas jaunākais spēlētājs Mariss Bergmanis, kurš pamatā spēlē pie divus gadus jaunākiem puišiem, bet, tā kā Mariss savā grupā uzrāda labākos rādītājus fiziskajā sagatavotībā, tad var izmantot iespēju krāt pieredzi arī pie vecākiem zēniem. Trešā perioda sākumā pie panākuma tiek arī lielvārdieši no aizvārtes trāpot pa kāju mūsu vārtsargam – 1:1. Arī lielvārdiešiem vārtus gūst divus gadus jaunāks spēlētājs- Markuss Nazarovs no sava dvīņu brāļa Maikla Nazarova piespēles. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām divu minūšu noraidījumu nopelna, Talsu NSS komandas debitants Deniss Grundmanis, pretiniekiem labas izdevības vairākuma nerodas, toties Talsiem vairākas reizes izdodas izskriet labos pretuzbrukumos. Tieši vienā no šādiem pretuzbrukumiem noraidījuma laiks beidzās arī Denisam Grundmanim, kurš, iznācis no noraidīto spēlētāju soliņa kopā ar Jāni Ragovski izskrēja divi pret vienu aizsargu, Jānis Ragovskis izdarīja lielisku piespēli un Denisam nekas cits neatlika kā raidīt bumbiņu vārtos- 2:1. Atlikušajā spēles laikā Lielvārde vēl centās glābt spēli spēlējot bez vārtsarga, bet pateicoties mūsējo milzīgajai pašatdevei un vārtsarga meistarībai izdevās uzvarēt un izcīnīt ilgi kāroto titulu! Par spēles labākajiem spēlētājiem atzina abu komandu vārtsargus Martinu Rūsu Jansonu (Talsu NSS), kurš atvairīja 20 no 21 metiena un Raivi Puzuli (Lielvārde/MRK Serviss), kurš atvairīja 16 no 18 metieniem.

Milzīgs nopelns komandas panākumā ir abiem komandas vārtsargiem – Martinam Rūsam Jansonam un Valteram Kasjaņenko. Martins regulārajā čempionātā starp visiem vārtsargiem ieņēma piekto vietu atvairot 84.35 % metienu, Valters ieņēma pirmo vietu ar 89.41 % metienu. Izslēgšanas spēlēs abi vārtsargi savu sniegumu vēl vairāk uzlaboja – Martins ieņēma otro vietu ar 89.09 %, bet Valters Kasjaņenko pirmo ar 93.75%! Paredzams, ka tieši viens no šiem abiem vārtsargiem saņems sezonas labākā vārtsarga balvu. Liels paldies jaunajam vārtsargu trenerim Markusam Plūdumam, kurš visas sezonas garumā strādāja ar abiem vārtsargiem.

Par komandas rezultatīvāko spēlētāju kļuva Jānis Ragovskis ar 88 punktiem, 44 vārti un 44 rezultatīvas piespēles, Jānis kopvērtējumā trešais rezultatīvākais spēlētājs līgā un pirmais rezultatīvajās piespēlēs. Viesturs Rubenis- 27+25, Pauls Šteinbergs 28+22, Armands Budreika 18+20, Deniss Grundmanis 24+13, Toms Arājs 23+11, Matīss Švēdenbergs 5+10, Mariss Bergmanis 7+3, Martins Zīds 4+6, Viestards Raivo Luģis 0+7, Rūdolfs Siliņš 2+3, Kristiāns Ralfs Lavendels 2+1, Kristers Dulvergs 1+2.

 

2014./2015.gada sezonu noslēguši arī Talsu NSS/Krauzers U10 florbolisti, kas desmitgadīgo grupā 21 komandu konkurencē izcīnīja augsto ceturto vietu. Turnīrs notika divos posmos- pamatturnīrā visas komandas aizvadīja apļa turnīru, izspēlējot vienu reizi katra ar katru. Un finālturnīrs, kuram kvalificējās labākās deviņas komandas, kuras aizvadīja vienu spēli katra ar katru, tādejādi nosakot labākas Latvijas komandas U10 vecuma grupā. Pirmajā posmā mūsējie izcīnīja piekto vietu ar sešpadsmit uzvarām un vienu zaudējumu. Finālturnīrs notika trijos sabraukumos- pirmajās sabraukumā Ulbrokā- Talsu NSS/Krauzers ar 3:2 uzvarēja CPSS/Lekrings 3:2, bet piekāpās ar 2:1 Lielvārdei un Ulbrokai. Otrajā posmā piedzīvots zaudējums pret čempioniem Liepājas „Kuršiem”, bet pēdējā posmā izcīnītas trīs uzvaras ar 4:3 uzvarot „Ķekavas Bulldogs/G”, 8:3 „Ķekavas Bulldogs/K” un „7:2 Inčukalns/Coyote”. Diemžēl līdz medaļām pietrūka trīs punkti, bet vienalga komandai labs panākums.

Komandā spēlēja- Klāvs Araks 38+25, Martins Kristaps Dambergs 31+24, Roberts Vegners 36+12, Daniels Karlsons 12+16, Alens Vāne 16+9, Aleksis Leperts 15+10, Roberts Arājs 16+8, Uģis Adiņš 12+9, Rinalds Āboliņš 6+8, Kristiāns Bērziņš 4+10, Dāvis Volfs 8+4, Rolands Ansabergs 3+4, Roberts Ričards Spuņģis 1+0, vārtos Sandijs Gabriels Siliņš 81.14 % un 5 rezultatīvas piespēles.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts