Talsu NSS/Krauzers U12 grupa izcīna zelta medaļas Helsinki Floorball Cup 2024

Talsu NSS/Krauzers U12 grupa izcīna zelta medaļas Helsinki Floorball Cup 2024

Nule kā atbraukuši no sezonas tālākā izbraukuma uz Rēzekni, naktī no ceturtdienas uz piektdienu, cauri putenim devāmies uz Tallinu un tālāk ar prāmi uz Helsinkiem. Pirmajā dienā, pēc iekārtošanās skolā, aizvadījām vieglu treniņu un pārbaudes spēli pret “Ice Hearts”, komandu, pret kuru pērn spēlējām turnīra finālā. Pārbaudes spēlē samērā viegla uzvara. Galvenais bija izkustēties pēc tālā ceļa un pēdējo reizi pārbaudīt maiņu sadarbību.

Turnīrs šogad daudz apjomīgāks un nopietnāks – 22 kategorijās kopā sacentās 174 komandas. Talsu NSS/Krauzers komanda tika pārstāvēta U12 elites grupā. Kopā elites grupā startēja 9 komandas divās apakšgrupās pa 4 un 5. Trīs labākās iekļuva nākošajā kārtā. Apakšgrupas pirmajai vietai bonuss – automātiska iekļūšana pusfinālā. Pirmajā spēlē tikāmies ar vietējo M-Team un bijām pārāki ar 2:0. Pa goliņam un rezultatīvai piespēlei Jēkabam Treimanim un Markusam Valdmanim, abiem vārtsargiem Robertam Freibergam un Renāram Eglītim, spēles laiku dalot uz pusēm, “sausā spēle”. Pēc ekspertu viedokļa M-Team ierindojas starp TOP 10 komandām Somijā (precīzu vietu nav iespējams noteikt, jo līdz 15 gadu vecumam spēlē čempionātu par reģioniem).

Otrajā spēlē tikāmies ar mūsu draugiem “Ice Hearts” ( 11.-20.vieta Somijā). Rezultātā 13:0 uzvara, “sausā” spēle Renāram Eglītim. Trešajā spēlē cīņa par uzvaru apakšgrupā pret “PIRKKALAN PIRKAT” – TOP 5 Somijā. Ātri nonācām zaudētājos 0:2, bet jau perioda izskaņā rezultāts 2:2. Arī otrajā periodā somi izvirzījās vadībā. Perioda izskaņā no Didža Petrovska piespēles vārtus guva Miks Hermanis, panākot neizšķirtu, kas deva mums otro vietu apakšgrupā. Pēdējā spēlē pat pie pamatīgas uzvaras “PIRKKALAN PIRKAT” apsteigt būtu grūti, jo viņi savus pretiniekus grāvuši ar lieliem rezultātiem, kas dod daudz labāku vārtu attiecību. Pirmajā turnīrā dienā – divas uzvaras un neizšķirts.

Otrā diena iesākās ar agro celšanos, brokastīm un gatavošanos mājupceļam, lai jau 8.30 būtu kaujas gatavībā pret somu “Blackbirds” (11.-20.vieta Somijā). Pēc nelielas taustīšanās sāka dominēt mūsējie un viegla uzvara “Talsu NSS/Krauzers” kontā 4:0 – sausā spēle Renāram Eglītim 3+1 Mikam Hermanim. Klāt izslēgšanas spēles, rezultāti otrajā apakšgrupā liecināja par to, ka vietu sadalījums nenozīmē reālo spēku samēru, jo trīs Somijas TOP 10 komandām  vienāds punktu skaits. Jau ceturtdaļfinālā tikāmies ar lielāko Somijas klubu “EraViikingit”, kur viena kluba ietvaros ir vairāk spēlētāju kā Latvijā kopā. Taktiski visneērtākais pretinieks, kurš ātri izskaitļo talsinieku aizsardzību, līdz ar to ātri nonācām zaudētājos ar 0:3. Kad bijām tikuši galā ar sagrauto uzvarētāju psiholoģiju un noslaucījuši asaras, varējām sākt atspēlēšanos. Pēc Kristiāna Bērziņa un Demiana Lauvenšteina vārtu guvumiem, panācām rezultātu 2:3. Nedaudz vairāk kā minūti pirms spēles beigām, nomainījām vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un Adrians Alekss Zuke no Aleksa Siņkeviča piespēles gūst vārtus – 3:3. Pēc tam sekoja pēcspēles metieni. Divas reizes precīzs bija Miks Hermanis un Markuss Valdmanis, vārtos lieliski darbojās Roberts Freibergs. Esam pusfinālā, kur tikāmies ar latviešu leģionāru iecienīto “Koovee” klubu. Bažas par to, ka var pietrūkt spēka, jo mūsējiem jau trešā spēle dienā, kamēr “Koovee” tikai pirmā. Otras apakšgrupas līderi tika “nolikti uz lāpstiņām”, rezultāts – 6:1. Finālā vēlreiz bija jāspēlē pret “PIRKKALAN PIRKAT”. Šoreiz pirmajā spēlē iegūtā informācija par pretinieku palīdzēja. Pirmais periods noslēdzās 1:1, vārtus jau pirmajā minūtē guva Demians Lauvenšteins. Otrā perioda sākumā pretinieku vārtsargs ar noteikumu pārkāpumu apturēja Jēkabu Treimani, soda metienu realizēja Markuss Valdmanis. Pēcāk precīzs metiens Jēkabam – 3:1. Otrā perioda vidū pretinieks atjaunoja intrigu –  rezultāts 3:2. Neatļautu vārtu priekšā tika kavēts Miks Hermanis, kurš pats arī realizēja trešo no trim soda metieniem turnīrā un panāca rezultātu 4:2, ko izdevās nosargāt līdz spēles beigām.

Prieks un emocijas neizsakāmas. Paldies atbalsta komandai – Dacei Maķevicai par gatavošanu un spēlētāju veselības uzpasēšanu, Eduardam Bitteram par stūrēšanu, filmēšanu, komentēšanu un līdzi jušanu. Paldies Andrim, Līvai un Elvisam par atbalstu it visā klātienē. Paldies visiem, kas juta līdzi pie ekrāniem, apbēra mūs ar atbalstošiem vārdiem un apsveikumiem.

Komandas treneris Mārtiņš Maķevics

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts