Talsu novada sportisti atgriežas no Latvijas Jaunatnes VIII Olimpiādes ar 6 medaļām!

Talsu novada sportisti atgriežas no Latvijas Jaunatnes VIII Olimpiādes ar 6 medaļām!

5.jūlijā, ne īpaši labos laikapstākļos, sākās Latvijas Jaunatnes VIII Olimpiāde. Olimpiādes galvenā norises vieta ir Jelgava, bet cīņa par medaļām notiek arī citās Latvijas vietās: riteņbraukšanā – Dobelē, smaiļošanā un kanoe airēšanā – Brocēnos. No Talsu novada uz Olimpiādi devās 50 sportisti, kuri pārstāvēja badmintonu, pludmales volejbolu, klasisko volejbolu, basketbolu, smaiļošanu un kanoe airēšanu, riteņbraukšanu un vieglatlētiku. Dienu pirms olimpiādes sportisti saņēma uzmundrinājuma vārdus, laba vēlējumus un ceļa maizi no Talsu novada domes priekšsēdētāja Daiņa Karola. Par karognesēju tika izvēlēts pagājušā gada Talsu novada cerība sportā titula ieguvējs volejbolists Gustavs Freimanis.

Pirmajā olimpiādes dienā klasiskajā volejbolā mūsu meitenes, pārspējot Limbažu novada komandu, bet diemžēl zaudējot spēcīgajai  Rīgas komandai, kvalificējās pusfinālam. Klasiskajā volejbolā zēnu konkurencē zaudējām Kokneses novada komandai. Vislielāko laika apstākļu šoku – spēcīgas vēja brāzmas, lietu, krusu – piedzīvoja mūsu abas pludmales volejbola komandas. Gan zēnu, gan meiteņu komandas, uzvarot divas spēles, kvalificējās pamatturnīram. Labi nospēlējot pamatturnīra sākumā, komandas iekļuva izslēgšanas spēlēs, tās turpinājās līdz vēlam vakaram. Rezultātā zēnu komanda – Dāvis Alkšbirze un Madars Mauriņš –  izcīnīja dalīto 9.-12.vietu no 23 komandām un meiteņu komanda  – Amanda  Kristiāna Dinsberga un Līva Eglīte – izcīnīja dalīto 9.-12.vietu no 27 komandām. Pirmajā dienā basketbola komanda pagarinājumā izcīnīja uzvaru pret Kuldīgas novada komandu, bet zaudējumu pret Ventspils novada komandu. Šosejas riteņbraukšanā Dobelē, kur sportisti sacensību laikā piedzīvoja pamatīgu krusu, Emīls Vanags izcīnīja 27.vietu, bet Martins Čaplis 42.vietu.

Otrajā olimpiādes dienā tikām lutināti ar fantastisku laiku – saulainu, ne īpaši karstu. Vieglatlētikā, mūsu lodes grūdēja, Elza Elizabete Stīpniece izcīnīja bronzas medaļu, aizgrūžot lodi 12,70m. Sintija Kovaļčuka lodes grūšanā izcīnīja 20 vietu. 100m skrējienā Kaspars Lejnieks izcīnīja 11. vietu. Šķēpmešanā Alise Paipala izcīnīja 16. vietu. Kārtslēkšanā 5. vietu izcīnīja Markuss Vītols, Rūdis Gricmanis – 7.vietu, bet Jēkabs Kļaviņš palika 8.vietā.

Bronzas medaļas izcīnīja mūsu kanoe airētāji Artūrs Ikšelis un Kārlis Grunte (C-2 1000m) un otrs mūsu divnieks Kristers Znotiņš un Egīls Ozolnieks izcīnīja 6. vietu. C-1 1000m Artūrs Ikšelis iekļuva olimpiskajā sešiniekā, Kārlis Grunte palika 11. vietā. Smaiļošanā Ance Straujā 500m distancē izcīnīja 12.vietu un Elga Āle 13.vietu. Zēnu konkurencē Eduards Siliņš 1000m distancē izcīnīja 13.vietu un Martins Svitiņš 14.vietu. Meitenes startēja arī divniekos, kur 500m distancē izcīnīja 8.vietu. Martins Svitiņš kopā ar Ralfu Jāni Širmanu izcīnīja 15. vietu 1000m distancē.

Otrajā dienā dalību Olimpiādē  uzsāka arī mūsu badmintonisti. Šajā dienā galvenais uzdevums bija izkļūt no apakšgrupas, tas izdevās: jauktajās dubultspēlēs Nikolai Kalniņai kopā ar Patriku Kandi, Ievai Abigailai Valgelinai un Kristapam Vārnam, kā arī vienspēļu dalībniekiem Ievai Abigailai Valgelinai, Patrikam Kandim un Kristaps Vārnam. Diemžēl labāko astotniekā neizdevās iekļūt Henrikam Godhardam Jankevicam, Nikolai Kalniņai, Matīsam Biseniekam, Mārtiņam Vārnam un Ivaram Ponem. Jauniešu dubultspēlēs Matīss Bisenieks un Mārtiņš Vārna izcīnīja 5.vietu. Tika sadalītas medaļas arī 3×3 basketbolā, kur mūsu komanda izcīnīja 19.vietu 29 komandu konkurencē. Komandā spēlēja: Dāvids Māls, Rihards Luikišs, Dāvids Eiermanis un Kaspars Irbe.

Klasiskajā volejbolā mūsu zēni izcīnīja 5.vietu. Komandā spēlēja Gustavs Freimanis, Uģis Ieviņš, Markuss Jansons, Tomas Kalniņš, Klāvs Kiseļevskis, Rainers  Kristers Leitarts, Aigars Roderis -Roderts, Kristers Tauriņš. Meitenes ļoti spraigā 5 setu spēlē piekāpās Daugavpils komandai un līdz ar to turpināja  cīņu par bronzas medaļām.

Trešajā dienā cīņas par medaļām sāka badmintonisti. Vienspēlēs Kristaps Vārna izcīnīja sudraba medaļu, Patriks Kandis – 4.vietu un Ieva Abigaila Valgelina 6.vietu. Arī dubultspēlēs mūsu jauniešiem izdevās iekļūt olimpiskajā sešiniekā: Patriks Kandis un Kristaps Vārna ieguva 4.vietu, Matīss Bisenieks un Mārtiņš Vārna 5.vietu. Jauktajās dubultspēlēs Kristaps Vārna un Ieva Abigaila Valgelina izcīnīja bronzas medaļu, Patriks Kandis ar Nikolu Kalniņu ieguva 6.vietu.

Klasiskajā volejbolā mūsu meitenes ļoti spraigā, aizraujošā cīņā četros setos uzvarēja Rēzeknes novada meitenes un izcīnīja bronzas medaļas. Komandā spēlēja: Gerda Matisone, Patrīcija Palameika, Paula Liepiņa, Alise Erdmane, Karīna Marta Alkšbirze, Undīne Simbirceva, Anete Švēde – Grīnberga, Līva Krista Učelniece. Līdzjutēji spēles tiešraidi varēja skatīties arī Talsu novada Sporta skolas Facebook profilā.

Cīņas par medaļām paralēli norisinājās arī vieglatlētikas stadionā. Lai varētu piedalīties olimpiādē, vieglatlētiem bija jāizpilda kontrolnormatīvs, tas izdevās deviņiem sportistiem. Tāllēkšanā labāko rezultātu uzrādīja Markuss Vītols, kurš izcīnīja 7.vietu, aizlecot 6,08m. Rūdolfs Krūmiņš ar rezultātu 5,96m izcīnīja 10. vietu no 24 dalībniekiem. Kārlim Āboliņam diemžēl visi trīs lēcieni netika ieskaitīti. Augstlēkšanā Elza Andra Krūmiņa ar rezultātu 1,50m izcīnīja 9.vietu. Elza Elizabete Stīpniece diska mešanā izcīnīja 2.vietu (39,01m) no 13 dalībniecēm.

Paralēli  sacensībām Jelgavā, notika starti smaiļotājiem Brocēnos. 200m distancē Elga Āle izcīnīja 12.vietu, Ance Straujā 13.vietu. Zēniem Eduards Siliņš 19.vietu un Ralfs Jānis Širmans 22./23.vietu.

Tātad šajā olimpiādē Talsu novada sportisti izcīnīja sešas medaļas – divas sudraba un četras bronzas.

Talsu novada komanda šajā olimpiādē bija vienota, sportisti atbalstīja un juta līdzi komandas biedriem. Tas sportistiem deva papildus motivāciju un spēku sasniegt labākus rezultātus.

Paldies sportistiem un treneriem – badmintona trenerim Edgaram Kviesim, basketbola trenerim Arkādijam Bajāram, smaiļošanas un kanoe airēšanas trenerei Saivai Rodiņai un treneriem Zigurdam Zujevam un Robertam Akmenim, vieglatlētikas treneriem Andrim Jansonam un Mārcim Štrobinderam, volejbola treneriem Reinim Kalniņam un Aivaram Pekmanam, pludmeles volejbola trenerēm Unai Silai un Santai Rozei; riteņbraukšanas trenerim Gunāram Ķiepem  –  par milzīgo ieguldīto darbu, paldies vecākiem un visiem, visiem kas mūs atbalstīja.

Lietvede Linda Bresme

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts