Talsu novada sporta skolas futbolisti Dānijā

Talsu novada sporta skolas futbolisti Dānijā

20150810_152746

 

No 2. augusta līdz 11. augustam Talsu novada sporta skolas 23 futbolisti un divi treneri viesojās Dānijas pilsētā Ostedā, lai apmeklētu DBU (Dānijas futbola asociācijas) vasaras treniņu nometni. Futbolisti bija sadalīti divās vecuma grupās 2002.-2003.g.dz. un 2005.-2007.g.dz. Ar vecākajiem bērniem treniņos un spēlēs strādāja Jānis Motivāns, bet ar jaunākajiem futbolistiem Mārcis Červoņikovs. Šī bija jau otrā reize viesos pie dāņu draugiem.

    Mūs sagaidīja Pierre Jean Michael Bjerre un Heidi Henny Sorensen, kuri vairākkārt ir ciemojušies Talsos, un audzēkņus izmitināja Ostedas skolas telpās.

    Katru dienu bērni un treneri cēlās astoņos no rīta, lai dotos uz netālo sporta kompleksu ar vairākiem futbola, pentanga un tenisa laukumiem. Turpat bija arī neliela kafejnīca, kur DBU nometnes dalībnieki brokastoja. Pēc brokastīm parasti visi devās uz milzīgo futbola laukumu (8 lielie futbola laukumi kopā), kur notika treniņi 6 stundas ar pārtraukumiem katru dienu. Mūsu futbolisti trenējās kopā ar sava vecuma dāņu bērniem. Lielākoties treniņus vadīja dāņu treneri vai treneru palīgi, bet latviešu treneri tulkoja un palīdzēja ar treniņu uzdevumu demonstrēšanu. Pēc treniņiem bērni un treneri devās atpakaļ uz skolu, lai atpūstos un relaksētos. Bērniem skolā bija iespēja uzspēlēt dažādas galda spēles, kā arī sporta zālē spēlēt visdažādākās bumbu spēles. 

     DBU nometne ilga 5 dienas no pirmdienas līdz piektdienai. Pēdējā dienā bērniem bija fotogrāfēšanās un nelieli pārbaudījumi, kur vajadzēja nodemonstrēt visas nedēļas laikā apgūto. Piektdienas vakarā 2002.-2003.g.dz. bija sarunāta draudzības spēle ar futbola kluba Lejre futbolistiem. Mūsējie zaudēja ar 0:7. Pēc spēles treneris Jānis Motivāns bija spiests sasaukt sapulci, kurā izskaidroja dažus bērniem nezināmus spēles noteikumus, spēlētāju izvietojumu laukumā, taktiku un citas lietas. Rezultāts bija tik nepatīkams, jo komandā lielākoties spēlēja 2003.g.dz. futbolisti, kuri nebija spēlējuši lielo futbolu „11 pret 11” uz lielajiem vārtiem un pēc lielā futbola noteikumiem. Latvijā lielo futbolu bērni sāk spēlēt tikai kad sasnieguši 13 gadu vecumu. Tā bija ļoti vērtīga draudzības spēle pirms svarīgajām spēlēm Roskildē.

 

   Nākamajā dienā abas vecuma grupas devās uz Roskildi, lai aizvadītu futbola turnīru. Vietā, kur notika futbola turnīrs vienkopus bija 12 futbola laukumi. Katra vecuma grupa spēlēja savā laukumā. Šajā turnīrā daudz labāk veicās 2002.-2003.g.dz, kuri trīs spēlēs nezaudēja nevienu spēli. Pirmajā spēlē pret RB Hvid komandu rezultāts 0:0, otrajā pret HVB 2:2, bet pēdējā spēlē atkal neizšķirts 0:0 pret Solrod FC 2. Mūsu futbolisti četru komandu konkurencē izcīnīja 3. vietu, kaut gan daudz netrūka, lai uzvarētu šajā turnīrā. Savukārt, mūsu jaunākajiem futbolistiem spēle nevedās un turnīrā tika piedzīvoti trīs zaudējumi pret Solrod 0:8, pret HVB 1:10, un 2:9 tika zaudēts FHF. Turnīrā ļoti labi sevi parādīja Ričards Grasmanis, Kaspars Anmanis un Renards Krišjānis no vecākajiem futbolistiem. No jaunākajiem futbolistiem labi spēlēja Deniss Kristiāns Jaunkalns, Daniels Niks Goldbergs un Kārlis Krampe.

    Atlikušajās dienās devāmies ekskursijā uz Kopenhāgenu, lai apskatītu pilsētu, pašu galveno futbola laukumu un futbola spēli ar FC  Copenhagen līdzdalību. Ekskursija bija ļoti interesanta, jo tika parādīts FC Copenhagen un Dānijas nacionālās futbola izlases stadions. Mūsu grupai tika atļauts apskatīt spēlētāju ģērbtuves, VIP ložas un citas vietas, kur skatītājiem parasti nav atļauts uzturēties. Stadiona ietilpība ir ap 38000 skatītāju. Pēc ekskursijas bija iespēja arī noskatīties Dānijas superlīgas spēli starp komandām FC  Copenhagen- FC Nordsjælland. Spēle noslēdzās 1:1 un uz spēli bija ieradušies apmēram 11000 skatītāju.

    Pēdējā dienā devāmies uz Brøndby IF stadionu, kura ietilpība ir 28000 sēdvietas. Mums atkal tika izrādīts stadions, spēlētāju ģērbtuves, trofejas un citas interesantas lietas. Brøndby IF klubs ir viens no slavenākajiem Dānijas futbola klubiem- 10 reizes izcīnīts Dānijas superlīgas regulārā čempionāta kauss, daudzas reizes ir spēlēts pret spēcīgām Eiropas komandām UEFA turnīros. Šajā klubā ir izauguši arī slavenie brāļi Laudrupi. Pēc stadiona apskates devāmies aplūkot stadiona apkārtējo kompleksu. Ap šo lielo stadionu apkārt bija vēl vairāk kā 30 lieli futbola laukumi vienkopus. No 1. līdz 31. laukumam bija jāiet ar kājām 20 min. Vakarā bērni aizvadīja savas pēdējās draudzības spēles pret Brøndby IF. Jaunākie futbolisti piekāpās ar rezultātu 1:6, bet lielākie atkal nospēlēja neizšķirti 4:4.

    Talsu novada sporta skolas futbolisti, treneri un vecāki vēlas pateikt lielu paldies visiem, kuri palīdzēja nokļūt Dānijā un piedalīties ļoti noderīgā treniņu nometnē un interesantās ekskursijās. Īpaša pateicība dāņu draugiem Pierre Jean Michael Bjerre, Heidi Henny Sorensen un Jens Andersen, kuri rūpējās par mums katru dienu un ļoti daudzpalīdzēja.

 

TNSS futbola nodaļas treneris Jānis Motivāns

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts