Talsu novada Sporta skolas basketbolisti Vīnē

Talsu novada Sporta skolas basketbolisti Vīnē

“Basketball Wien 2017-das Osterturnier”

Jau no 1990.gada, nu jau 27. reizi Lieldienās, Austrijas galvaspilsētā Vīnē, tiek organizēts starptautisks basketbola turnīrs. Šis pasākums ir kļuvis par Vīnes vienu no lielākajiem gada pasākumiem pilsētā. Šogad turnīrā piedalījās vairāk kā 5000 dalībnieki no 23 valstīm, tajā skaitā arī mūsu Talsu novada Sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņi. Pateicoties vecāku, sporta skolas un pašvaldības atbalstam varējām  noorganizēt 10 dienu braucienu uz šo basketbola turnīru. Vairāki audzēkņi jau regulāri piedalījušies straptautiskos turnīros, pateicoties “basketbolam” ir bijuši vairākās valstīs -Somijā, Zviedrijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Čehijā, u.c., tomēr kādam no spēlētājiem tas bija pirmais turnīrs ārpus Latvijas. Šogad uz Vīni devās divas zēnu komandas un viena apvienotā  meiteņu komanda (Talsi/Roja). U-16 komandas zēni 83 komandu konkurencē ieguva 13.vietu, U-13 zēnu komanda no 35 komandām ieguva 9.vietu. Talsu un Rojas novada sporta skolu apvienotā U-13 meiteņu komanda ieguva 9.vietu 24 komandu konkurencē. Turnīrā piedalījās komandas no Austrijas, Vācijas, Itālijas, Slovēnijas, Čehijas, Albānijas, Polijas, Latvijas u.c. Eiropas valstīm.

Turnīra laikā spēles notika vairākās sporta zālēs, nakšņojām skolā, dalībnieku ēdināšana bija organizēta skolā un Stadthalle (Centrālajā pilsētas sporta hallē). Tā kā Austrijā šī bija skolēnu brīvlaika nedēļa un svētku nedēļa, sabiedriskais transports bija par brīvu, šo priekšrocību arī izmantojām. Pašvaldības autobusu, ar kuru braucām uz turnīru, varēja nolikt “atpūtā”, un arī šoferi varēja atpūsties un izbaudīt Vīnes krāšņumu. Katru brīvu brīdi starp un pēc spēlēm audzēkņi tika vesti ekskursijās, lai apskatītu pilsētu. Redzējām gan izgaismoto vecpilsētu vēlā vakarā, gan ziedošos parkus dienā,  Vīnas operas namu, Šēnbrunnas pili, Svētā Stefana katedrāli – Romu katoļu baznīcu ar fantastisko arhitektūru. Kas vēlējās, varēja uzkāpt arī baznīcas tornī un apskatīt Vīni no 136m augstuma. Protams neizpalika arī Vīnes atrakciju parks Prater, kāds varēja pārdomāt “savu dzīvi” brīvajā kritienā, kāds amerikāņu kalniņos, kāds spoku mājā. Katrs no audzēkņiem šajās dienās bija bilnībā apguvis pārvietošanos ar metro un, ja nemelo soļu skaitītāji, tad nostaigājis gandrīz 20km dienā. Mājupceļā Lieldienu dienā apskatījām Austrijas – Čehijas robežpilsētiņu Mikulovu, īstu svētku tirdziņu, Mikulovas pili, kuras pagrabā atrodas lielākā vīna muca Viduseiropā (101 081 l) un protams arī uzkāpām Svētajā kalnā.

Šādu turmīru apmeklējuma mērķis nav tikai piedalīties spēlēs un uzvarēt, bet gūt pieredzi, redzēt, dzirdēt un salīdzināt ar to, kas mums ir apkārt ikdienā.

Basketbola nodaļas treneri

image(122) image(121) image(120) image(119) image(118) image(117) image(116)

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts