Talsu novada komanda Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

Talsu novada komanda Latvijas Jaunatnes Olimpiādē

IMG_2298

Talsu novadu  Jaunatnes Olimpiādē Jātnieku sportā pārstāvēja Sidnija Freimane ar zirgu Amadeo (foto E.Mellenberga)

Nu jau kādu laiku atpakaļ, no 3. līdz 5. jūlijam Cēsīs un Valmierā notika Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Talsu novada komandā startēja 55 sportisti un viņus pavadīja 10 treneri.

Latvijas jaunatnes Olimpiāde pulcēja ap trīs tūkstošu sportistu no 86 Latvijas novadiem. No Talsu novada tika pārstāvēti tādi sporta veidi kā badmintons, florbols, smaiļošana un kanoe airēšana, riteņbraukšana, vieglatlētika, pludmales volejbols un jātnieku sports.

Notikumu atskats:

Ceļā uz Valmieru Talsu komandu pavadīja un labus vēlējumus deva Talsu novada Pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Lācarus, priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone un izpilddirektors Aldis Vilsons.

Veiksmīgi nokļuvuši Valmierā sportisti iekārtojās naktsmītnēs, un gatavojās piektdienas pirmajiem startiem.

Piektdienas rīts tika pavadīts kopīgā rīta rosmē un tad katrs devās uz savām sacensību vietām. Florbolisti devās uz Līgatni, lai atklātu turnīru ar spēli pret Lielvārdes komandu. Sākumā spēle ievirzījās mūsu komandai par labu, taču spēles noslēgums nesanāca kā gribētos un iznākumā piekāpšanās Lielvārdei ar 6:3.

Riteņbraucēji trenera Gunāra Ķiepes pavadīti devās uz Cēsīm, kur sacentās par Olimpisko zeltu 10 km individuālajā braucienā. Un starts ļoti veiksmīgs sanāca mūsu Kristeram Ansonam paliekot nepārspētam un izcīnot zelta medaļu. Kā otrais labākais no Talsu novada komandas bija Raimonds Zlotņikovs izcīnot 13.vietu, Miks Kamļevs 22.vieta, Ronalds Zlotņikovs 22.vieta.

Trenera Edgara Kvieša sagatavoti sacensības uzsāka arī badmintonisti pirmajā dienā startējot vienspēlēs. Kā vienīgā meitene no Talsu novada startēja Annija Kuzma dienas beigās izcīnot 17. vietu. Zēniem startēja Jēkabs Akermanis, Artis Einštāls, Matīss Putniņš un Andris Raivis Verners. Izcīnot vietas otrajā desmitniekā.

Pludmales volejbolā mūsu novadu pārstāvēja zēnu pāris Mikus Podkalns un Ģirts Treinovskis, kuri cīnoties divu dienu cīņā ieguva 9. vietu. Meitenēm Sintija Buļa un Iluta Brandava atkārtoja zēnu rezultātu izcīnot arī 9. vietu vairāk kā divdesmit pāru konkurencē. Abi pāri spēles aizvadīja trenera Aivara Pekmaņa vadībā.

Smaiļošanā un  kanoe airēšanā pirmā diena nesa priecīgas vēsti no trenera Zigurda Zujeva, jo Bronzas medaļu 1000m distancē divniekos izcīnīja Uvis Zemturis un Kristaps Smilgainis, bet Linards Baumanis un Jānis Dombrovskis izcīnīja 8.vietu. No pārējiem dalībniekiem 1000m smaiļošanas distancē Kārlis Karlštrems izcīnīja 12. vietu, 8. vieta Rinaldam Ozolniekam un Dāvidam Kudrjacevam 15.vieta 1000 m kanoe.

Vakarā visi devās uz atklāšanas parādi, kur mūsu komandu pavadīja Talsu pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Sandra Pētersone un izpilddirektors Aldis Vilsons. Visi dalībnieki pulcējās Valmieras centrā un svinīgā gājienā devās uz estrādi, kur tika pieteikta katra komanda, kas ieradusies, doti visi svinīgie zvēresti, teiktas svinīgās uzrunas no Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta Aldona Vrubļevska, nākamā Latvijas Prezidenta Raimonda Vējoņa, un Valmieras un Cēsu pašvaldības vadītāju puses.

Otrā diena Latvijas Jaunatnes Olimpiādē Talsu komandai iesākās ar vēl vienu zelta medaļu no Kristera Ansona 55 km riteņbraukšanas grupas braucienā. Pārējie mūsu riteņbraucēji ierindojās attiecīgi Raimonds Zlotņikovs 10.vieta, Miks Kamļevs 20.vieta, Ronalds Zlotņikovs 24.vietā.

Mārtiņa Maķevica florbolistu vadītā komanda aizvadīja divas spēles izcīnot uzvaru ar 7:3 pār Cēsīm un cīņā par piekto vietu ar 9:3 Valmieras komandu.

Smaiļošanā un kanoe airēšanā otrajā dienā medaļas tika dalītas 200 m distancē. Kanoe distancē 8. vieta Kristapam Smilgainim, 9. vieta Uvim Zemturim, kurš finālā krita nedaudz pēc finiša un tiesneši anulēja Uvja sesto ātrāko laiku distancē. Rinalds Ozolnieks izcīnīja 11. vietu. Meitenēm vienīgā mūsu pārstāve Laura Reine ierindojās 16. vietā smaiļošanā. Zēniem Kārlis Karlštrems 11.vieta, Kristaps Kristians Ozoliņš 14.vieta, Kristers Rutkis 22.vieta. Divniekos Kristers Rutkis pārī ar Kristapu Kristianu Ozoliņu uzrādīja 14. rezultātu.

Otrajā dienā startēja arī mūsu vienīgā Jātnieku sporta pārstāve Sidnija Freimane ar zirgu Amadeo. Sidnija konkūra šķēršļu pārvarēšanā iekļuva olimpiskajā sešiniekā izcīnot 5. vietu.

Startus uzsāka arī vieglatlēti. Labāko rezultātu izcīnot 4. vietu uzrādīja zēni 4x100m stafetē, kurā startēja Rinalds Ignašs, Niklāvs Paipals, Kristaps Alsbergs un Emīls Sauka. Individuāli zēniem Niklāvs Paipals kārtslēkšanā 7. vieta, 110m barjerskrējienā 11. vieta. 100m sprintā startēja vairāki mūsu sportisti. Emīls Sauka uzrādīja 12. rezultātu Kristaps Alsbergs 28. vietā, jāpiemin ka šajā disciplīnā startēja 70 dalībnieku. Meitenēm Elza Smilškalne tāllēkšanā uzrādīja 25 rezultātu.

Smaiļošanā trešajā dienā startēja tikai Laura Reine 500m distancē izcīnija 11. vietu, bet vieglatlētikā trenera Andra Jansona vadībā  trešajā sacensību dienā 200 m sprintā Kristaps Alsbergs 22. vietā, trīssoļlēkšanā Kārlis Skaistalns 11. vietā,  400m bārjerskriešanā Rinalds Ignašs 14.vietā, augstlēkšanā Vanesa Aleksīna izcīnija 11.vietu, bet 400 m barjerās 8. vietu.

Kopumā Talsu novada komandas sportisti izcīnīja 2 zelta un 1 bronzas medaļu, kopējā medaļu sarakstā ierindojoties 24. vietā no 86. startējušajiem.

IMG_2272

Talsu novada komanda pirms došanās ceļā uz Valmieru, kopā ar Talsu novada Pašvaldības priekšsēdētāju Aivaru Lācarus, priekšsēdētāja vietnieci Sandru Pētersoni un izpilddirektoru Aldis Vilsonu, kā arī Talsu novada Sporta skolas direktoru Kasparu Sakniņu (foto E.Mellenberga)

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts