Talsu novada atklātā skolēnu Olimpiāde spēlē „Tautas bumba”

Talsu novada atklātā skolēnu Olimpiāde spēlē „Tautas bumba”

tautasbumba

 

Šogad,19. februārī, Talsu novada atklātās skolēnu Olimpiādes  sacensības „Tautas bumba „ (2002.-2004.g.dz.) zēniem un meitenēm  spēles notika vienlaicīgi  divās vietās- Talsu sporta hallē un Laucienes sporta centrā.

Skolas, pēc skolēnu skaita, tika vērtētas A un B  grupās.  A grupas  skolas sacentās Talsu novada sporta hallē, kur  tiesneša pienākumus  uzņēmās  Talsu pamatskolas sporta skolotājs A.Lakstīgala ar saviem audzēkņiem.  B grupas /mazās  skolas/ devās   uz  Laucienes sporta centru .Laucienē visu sacensību  vadību veica  Laucienes sporta centrs  direktors N.Krūze un  Laucienes pamatskolas audzēkņi.

Talsos A grupas skolām  pieteicās 7 zēnu u 7 meiteņu komandas ,pavisam kopā  ar 125 dalībniekiem no Rojas vsk., Valdemārpils vsk., Talsu 2.vsk., Dundagas vsk., Talsu Kristīgās vsk., Talsu p-sk. un Talsu sāk. sk. Spēles notika pēc apļa sistēmas. Katrai komandai bija jāizspēlē 6 spēles.

  A grupā Komandu vērtējumā  meiteņu konkurencē pārliecinoši uzvarot visus pretiniekus pirmo vietu un kausu  izcīnīja Dundagas vsk. meitenes. /A.Iesalniece, K.Emerberga, K.Bumbiere, D.Pauča, A.Dozberga, A.Adamoviča, A.Šmēdiņa, A.Neifelde, L.Emerberga./Talsu 2.vsk. meitenes izcīnīja 2.vietu/P.Liepiņa , K.Dziemidova, A.Erdmane,A.Ratniece, G.Matisone, A.Velika, B.Volfa, M.Vigule, T.Neimane, S.Krauze./ .Talsu sākumskola meitenes ieguva 3.vietu/K.Alkšbirze, P.Lasmane, A.Riekstiņa, E.Stīpniece, K.Bambāne,K.Reķe, E.Savuškina ,U.Lakstīgala, R.Spirga./,vienīgi piekāpjoties spēlēs ar Dundagas un Talsu 2.vsk.  meitenēm.  Komandu vērtējumā  Rojas, Talsu p-sk., Talsu Krist., v-sk.  meitenes ieguva  vienādu punktu  skaitu, tādēļ noteica,  kurai komandai spēlēs laukumā palikuši vairāk  dalībnieki.  4.vietu ieguva. Rojas vsk. meitenes.  5.vieta pienācās Talsu p-sk., meitenēm., 6.vietā Talsu Krist. v-sk. ,meitenes, bet 7.vietu ieguva Valdemārpils meiteņu komanda.

A grupā komandu vērtējumā zēnu konkurencē Talsu 2.v-sk.zēni visās spēlēs pieveica savus konkurentus un ieguva 1.vietu un komanda kausu. /P.Kunkulis, A.Roderis-Roderts, R.Gricmanis, T.Kalniņš, M.Cinis, N.Grosbahs, M.Jansons, M.Vītols, K.Āboliņš, D.Kronentāls./2.vietu komandu vērtējumā  ieguva Duddagas zēni  , piedzīvojot vienīgo zaudējumu 6:13 ar Talsu 2.v-sk zēniem. Dundagas zēnu komandā spēlēja/M.Blūmentāls, M.Majevskis, D.Alkšbirze, A.Fesenko, E.Bolšings, R.Cīrulis, K.Burnevics, M.Čiekurs,  M.Mauriņš.// Talsu pamatskolas zēni izcīnīja 3.vietu,nospēlējot neizšķirti ar Talsu Krist. v-sk.,  bet zaudējot Dundagas un Talsu 2.v-sk zēniem. Talsu pamatskolas komandā cīnījās /M.Mierkalns, J.Šnepsts, A.Ļutjanskis, K.Straupe, K.Tauriņš, I.Leimanis,M.Tomsons,M.Jansons./ 4.vietu ieguva Talsu sāk. sk. zēnu komandai. 5.vietā Talsu Krist. v-sk. 6.vietu izcīnīja Valdemārpils vsk. komanda. 7.vietu ieguva Rojas v-sk. zēni.

Laucienes sporta centrā ieradās  B grupas skolas Virbu, Vandzenes ,Pastendes, Stendes, Pūņu, Lībagu un Laucienes skolu zēnu un meiteņu komandas ,lai sacenstos spēlē „Tautas bumba”. Pavisam   6 zēnu 6 meiteņu  komandas ar 112 dalībniekiem .

Pēc  zēnu un meiteņu  skolu komandu  izlozes vispirms spēles notika apakšgrupās. Pirmajā apakšgrupā cīnījās Stendes, Pastendes un Pūņu pamatskolu meiteņu komandas. otrajā apakšgrupā tikās Lībagu, Vandzenes un Laucienes  meiteņu komandas .

B grupā komandu vērtējumā  meitenēm finālā par pirmo un otro vietu  spēlēja  katras apakšgrupas pirmo vietu ieguvēji -Pastendes un Laucienes meiteņu komandas .Līdzīgā spēlē ar 8:7 pirmo vietu un kausu komandu vērtējumā ieguva Pastendes p-sk., meitenes./E.Vaičule, E.Zemīte,A.Pumpure, A.Paipala, V.Spruģevica, L.Treimane, P.Priedīte, E.Pļaviņa./  Otro vietu ieguva Laucienes meitenes/A.Galvāne, S.Līberga, S.Balabka, V.Kadiķe-Skadiņa, K.Ņikonova, Agnese Safonova, Arnita.Safonova, M.Jēkabsone, E.Pluģe, E.Ieviņa./  Par trešo un ceturto vietu sacentās Vandzenes un Stendes meitenes. Spēcīgākas spēlē  ar rezultātu 9: 4 izrādījās vandzenieces. Vandzenes meitenes izcīnīja 3.vietu/I.Cīrule, M.Ūpe, P.Bete, L.Pluce, V.Kļaviņa, A.Jāņpētere, E.Krūmiņa, L.Teikerte, M.Dimanta./.Stendes meitenes ieguva  4.vietu.Pūņu p- sk.,  meitenes izcīnīja 5.vietu ,bet Lībagu sāk. sk. meitenes palika 6.vietā.

Zēnu konkurencē pirmajā apakšgrupā tikās Laucienes. Stendes, Vandzenes komandas. Otrajā apakšgrupā spēlēja Virbu, Lībagu un Pastendes komandas. B grupā komandu vērtējumā zēniem  finālā par pirmo un otro vietu,tās bija Laucienes un Virbu zēnu komandas. Pārliecinoši pārāki bija Virbu komandas zēni /P.Stepānovs, G.Freimanis, R.Leitarts, M.Purviņš, G.Bremanis, T.Jurkāns, I.Leitarts, Ģ.Balodis, R.Mednis /,viņi izcīnīja 1.vietu un ieguva kausu. Par trešo un ceturto vietu notika cīņa starp Vandzenes un Lībagu zēnu komandām. Ar rezultātu 9:2  trešo vietu izcīnīja Vandzenes zēnu komanda./R.Lasenbergs, R.Krūmiņš, N.Jansons, M.Briedis, G.Stanga, F.Blūms, T.Zariņš,G.Blūms, B.Bočkāns, K.Grohjackis./  Lībagu zēni ieguva 4.vietu.5.vietā palika Stendes zēnu komanda, bet 6.vietu ieguva Pastende zēnu komanda.

Sacensības palīdzēja tiesāt Laucienes p-sk., audzēkņi R.Rasa, N.Zemes arājs, S.Bočkāne, K.Vilcāns.Talsu pamatskolas audzēkņi R.Akmeņkalējs,K.Karlštrēms,E.Sauka,L.Gailītis,R.Šulcs,I.Fīlips,J.Makstnieks.

Paldies Laucienes pamatskolas direktoram O.Solvjovam  par viesmīlīgo uzņemšanu.

 

O.Vežuka

Talsu novada sporta skolas metodiķe

 

Rezultāti: Tautas bumba Tautas bumba2

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts