Talsi/FK Laidze U-19 komanda emocionālā spēlē uzvar TFK Salaspils

Talsi/FK Laidze U-19 komanda emocionālā spēlē uzvar TFK Salaspils

Svētdien, 16.decembrī mūsu jaunie futbolisti aizvadīja savu otro spēli Latvijas Telpu futbola asociācijas rīkotajā U-19 čempionātā pret spēcīgo TFK Salaspils komandu, kas tiek uzskatīta par Latvijas U19 izlases bāzes komandu. Salaspilieši uz Talsiem bija ieradušies labākajā sastāvā, ar mērķi pārliecinoši uzvarēt. Viņi piedzīvoja sakāvi ar rezultātu 5:8, jo nebija gaidījuši, ka Talsi/FK Laidze spēlētāji būs tik meistarīgi un psiholoģiski stabili.

Spēles sākums izvērtās ar aktīvu presingu no mūsu komandas puses, ko nebija gaidījuši pretinieki un tādēļ bieži kļūdījās savā aizsardzības zonā. Diemžēl šīs kļūdas mūsējie neprata pārvērst vārtu guvumā. 2. spēles minūtē viesi atklāja rezultātu pēc mūsu pašu kļūdas laukuma vidusdaļā. 14. minūtē pēc lieliskas saspēles Toms Kristiāns Grīslis prata no vārtu priekšas gūt vārtus un rezultātu izlīdzināt. Spēles turpinājumā ļoti bieži izveidojām bīstamus momentus pretinieku pusē, bet vārtus nespējām gūt. Pirmā puslaika beigās TFK Salaspils ātri realizēja vēl divus vārtu momentus un panāca sev labvēlīgo rezultātu 3:1. Tā arī noslēdzās pirmais puslaiks. Jāatzīmē arī fakts, ka mūsējie neprata realizēt divus 6 metru soda sitienus.

Otrajā puslaikā Talsi/FK Laidze nāca laukumā ar kaujiniecisku noskaņojumu, cerot ātri rezultātu izlīdzināt. Diemžēl 27. minūtē nācās ielaist jau ceturtos vārtus. Pretinieki panāca 4:1 savas komandas labā. Lielai daļai no atnākušajiem skatītājiem likās, ka spēle ir jau zaudēta. Bet tā nedomāja Kārlis Paegle, kurš pēc lieliskas individuālās darbības guva vārtus- rezultāts 2:4. Pēc minūtes lieliski nospēlēja Kārlis Neilands un rezultāts jau 3:4. Pretinieki apjuka, sāka spēlēt nervozi, bet mūsējie rādīja fantastisku futbolu un cīnījās par katru bumbu un metru laukumā. Pēc neilga mirkļa Kārlis Paegle panāca 4:4. Līdz spēles beigām atlikušas 8 minūtes- uz tablo neizšķirts. Pēc labas saspēles laukuma labajā malā TFK Salaspils izvirzījās vadībā 5:4. Pēc šiem vārtiem mūsu futbolisti bija nikni un emocionāli uzvilkušies, spēle kļuva asāka un aizraujošāka. 34. minūtē ļoti tehniski un meistarīgi nospēlēja Kaspars Anmanis, kurš rezultātu izlīdzināja uz 5:5. Pēc pāris sekundēm savus trešos vārtus guva Kārlis Paegle ar lielisku un asu tālsitienu tieši vārtu augšējā stūrī. Tribīnes burtiski eksplodēja pēc šī vārtu guvuma- Talsi/FK Laidze jau vadībā ar 6:5. 36. minūtē Kārlis Paegle atkal guva vārtus. Nu jau rezultāts 7:5 un pretinieki nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju cenšoties spēli vēl saglābt. Nekas viņiem neizdevās, bet minūti pirms spēles beigām Sandim Braunfeldam izdevās atņemt bumbu pretiniekiem savā laukuma pusē un izdarīt tālu sitienu pāri visam laukumam uz tukšajiem vārtiem. Rezultāts 8:5 un skaista uzvara. Šāds futbols sen nebija redzēts Talsu sporta hallē, skatītāji novērtēja mūsu jauno puišu pašatdevi un cīņassparu.

Jāatzīmē arī fakts, ka no pretiniekiem atsveicināties atnāca tikai divi spēlētāji, augstprātīgi izrādot necieņu mūsu komandai. No TFK Salaspils komandas 5 spēlētāji spēlē Latvijas nacionālajā U-19 izlasē un 4 spēlētāji ir tās kandidāti. Mūsu puiši nodemonstrēja, ka noteikti nav sliktāki par viņiem. Turpināsim atbalstīt mūsu jaunos un talantīgos futbolistus. Nākamā mājas spēle tiks aizvadīta 13. janvārī pret FC Petrow komandu.

Uzslavas ir pelnījuši visi mūsu komandas futbolisti, visi no viņiem ir vai nu esošie, vai bijušie Talsu novada sporta skolas audzēkņi. Liels nopelns šim lieliskajam komandas sniegumam ir arī treneru kolektīvam- Aivaram Eņģelim, Mārcim Červoņikovam, Jānim Motivānam, Sandrim Krūmiņam, Andrim Krišjānim un Kristai Eņģelei.

Novēlēsim veiksmi 6. janvāra izbraukuma spēlē pret spēcīgo TFK Rēzekne/RFA, kuri pašlaik atrodas tabulas pirmajā vietā un, kuriem tāpat kā TFK Salaspils ir vairāki Latvijas nacionālās U-19 izlases spēlētāji. Sīkāku informāciju par komandas gaitām čempionātā var atrast www.ltfa.lv mājaslapā.

Treneris J.Motivāns

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts