Starptautisks basketbola turnīrs „Delfin Basket” Tamperē (Somijā)

Starptautisks basketbola turnīrs „Delfin Basket” Tamperē (Somijā)

48

Aizvadītajā nedēļas nogalē no 31.jūlija līdz 2.augustam Talsu novada Sporta skolas U-15 un U-18 basketbola komandas piedalījās Starptautiskā basketbola turnīrā „Delfin Basket” Tamperē (Somijā). Talsu komandas tika papildinātas arī ar Rojas novada Sporta skolas jaunajiem basketbolistiem. Turnīrā piedalījās vairāk kā 200 komandas 6 vecuma grupās.

U-18 vecuma grupā piedalījās 16 komandas no Latvijas, Somijas, Lielbritānijas un Taivānas. Apakšgrupas spēlēs tika izcīnītas 2 uzvaras un zaudēta 1 spēle, kas komandai ļāva iekļūt ceturtdaļfinālā, kurā nācās piekāpties vienai no spēcīgākajām Somijas komandām – Tamperes Pyrinto. Zaudējums ceturtdaļfinālā ļāva cīnīties tikai par 5. – 8.vietu. Turpmākajās cīņās Talsu komanda izcīnīja 2 uzvaras un ieguva 5.vietu. Vēlāk tika noskaidrots, ka komandu izloze mums nebija labvēlīga, jo abas komandas, kam zudējām, bija iekļuvušas finālā. Talsu komandā spēlēja: Mikus Klaužs, Emīls Brālis, Uģis Tropiņš, Mārtiņš Ābele, Kristaps Gražinskis, Jurģis Kalniņš un Artūrs Krūze.

U-15 vecuma grupā piedalījās 12 komandas. Zēni soli pa solim, izcīnot vienu uzvaru pēc otras, iekļuva finālā. Lielākā uzvara tika izcīnīta ar 76 punktu starpību! Finālā noritēja līdzīga spēle, taču pēdējās minūtēs pretinieki no Somijas bija veiksmīgāki metienu precizitātē un ieguva uzvaru. Talsu komandā spēlēja un 2.vietu ieguva: Rolands Pūliņš, Edvarts Gūtmanis, Emīls Krontāls, Anrijs Ziediņš, Kristers Tebernieks, Kristers Cecerovs, Emīls Martinovskis, Edijs Jansons un Madars Dīriņš.

Talsu komandas spēles vadīja un dalību turnīrā noorganizēja treneri Arkādijs Bajārs un Mārtiņš Ziediņš.

Dalība turnīrā ļāva izbaudīt ceļojumu ar Rojas autobusu līdz Tallinai, tad ar prāmi līdz Helsinkiem, un atkal ar autobusu gandrīz 200 kilometrus līdz Tamperei. Turpceļā apskatījām arī Tallinas vecpilsētu.

Sacensību organizētāji deva visiem turnīra dalībniekiem lielisku iespēju klātienē vērot Somijas un Francijas izlašu pārbaudes spēli, gatavojoties Eiropas basketbola čempionātam. Spēle notika arēnā, kur bija sanākuši vairāk kā 7000 līdzjutēju. Fantastiskais somu fanu atbalsts ļāva Somijai izcīnīt uzvaru pār titulēto Francijas vienību, kurā spēlēja tādas NBA zvaigznes, kā Tonijs Pārkers, Rudijs Gobērs u.c.

Pateicība jāizsaka šoferim Kārlim Pastoram par pacietību un izturību. Talsu un Rojas novada Sporta skolas jaunie basketbolisti regulāri kopā piedalās starptautiskos turnīros, tāpēc paldies arī Rojas novada pašvaldībai un Rojas novada Sporta skolai, par ilggadējo sadarbību.

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts