Sporta skolas biatlonisti startē slēpošanas sacensībās

Sporta skolas biatlonisti startē slēpošanas sacensībās

Talsu novada Sporta skolas audzēkņi pilnvērtīgi uzsākuši sacensību sezonu ar trīs sacensību dienām distanču slēpošanā. Paralēli Madonā lielākie audzēkņi startēja Baltijas kausa un Latvijas Čempionāta sacensībās biatlonā.

Piektdienā, 13.janvārī sportisti devās uz Siguldu, lai startētu šīs sezonas pirmajās valsts līmeņa sacensībās Fischer Ziemas skolēnu čempionāta 1. posmā. Šīs sacensības bija kā iesildīšanās nākamo dienu startiem Latvijas čempionātā distanču slēpošanā.

Pirmais posms bija īpašs ar to, ka jāveic tikai 200 m distance, taču šeit katra kļūdiņa maksā ļoti daudz.

Labākos rezultātus, iekļūstot sešiniekā, uzrādīja Viktorija Spruģevica S14 grupā izcīnot 6. vietu, V12 grupā Kristiāns Kārlsbergs 5.vietā, V10 grupā Valters Bresme 6.vietā. Pārējie Talsu novada Sporta skolas audzēkņi izcīnīja vietas atbilstoši savai šā brīža fiziskajai sagatavotībai. Izņēmums šajā ziņā bija Rainers Balodis, kuram labu rezultātu uzrādīt iztraucēja kritiens distancē, līdz ar to finišā V12 grupā – 26.vieta, šajā grupā vēl startēja Kristers Kalašņikovs 15.vietā, Aleksis Samcēvičs 19.vietā, Alksnis Rinalds 20.vietā. V14 grupā pirmās sacensības aizvadīja Artūrs Zaļupe, izcīnot 15.vietu. Jaunākajā grupā Ance Volanska 29 dalībnieču konkurencē izcīnīja augsto 9.vietu. Zēniem V10 grupā startēja 40 dalībnieku, un tā bija visvairāk pārstāvētā vecuma grupa. Šajā grupā labākais no mūsējiem bija jau pieminētais Valters Bresme izcīnot 6. vietu, Adrians Šņoriņš spēja iespraukties labāko desmitniekā uzrādot 9.rezultātu. Olivers Bresme 13.vietā un Rainers Krišmanis – 21.vietā.

Pēc šīm sacensībām daļa audzēkņu devās mājās, bet daļa brauca uz jau nopietnākām sacensībām – Latvijas čempionātu distanču slēpošanā 1.posmu.

Pirmajā dienā sportisti distanci veica klasiskajā stilā, kurš nebūt Talsu novada Sporta skolas pārstāvjiem nav tas ierastākais. Taču tas neliedza uzrādīt labus rezultātus. Labākā bija jaunākajā S12 grupā startējušā Karīna Bernāne, kura izcīnīja sudraba godalgu. Arī otra mūsu meitene Viktorija Spruģevica spēja iekļūt labāko sešiniekā uzrādot 5.rezultātu.

Zēniem jaunākajā V12 grupā sīva cīņa pašu startpā izveidojās starp Kristiānu Kārlsbergu un Raineru Balodi. Finišā ar 4 sekunžu pārsvaru 2 km distancē ātrāks izrādījās Rainers, izcīnot 8.vietu, Kristiānam – 9.rezultāts. Šņoriņš Adrians izcīnīja 15.vietu, Valters un Olivers Bresmes attiecīgi 21.un 23.vietu. V16 grupā Artūram Zaļupem 14.rezultāts.

Vīru grupā starptautiskajā vērtējumā, kur startēja arī Igaunijas, Lietuvas un Kazahstānas, kā arī vienīgais latvietis, kas finišējis slavenākajā pasaules slēpošanas seriālā Tour de ski Indulis Bikše,  sportisti startēja gan Talsu pakalnu Sporta kluba pārstāvji, gan mūsu Jānis Šņoriņš, kurš uzradīja 14.rezultātu, bet starp Latvijas pārstāvjiem bija 5.vietā.

Otrā diena bija jāstartē mūsu ierastajā slidsolī. Kā pirmie startēja pieaugušie, kuriem šajās sacensībās jācīnās par labākiem starptautiskā ranga punktiem, lai izcīnītu vietu Latvijas izlasē startiem Pasaules čempionātā distanču slēpošanā Lahti, Somijā. Mūsu Jānis Šņoriņš mikro mačā starp talsiniekiem bija pārāks par Talsu pakalna sporta kluba pārstāvjiem Kārli Vanagu, Gintu Lūsi un Juri Damškalnu, izcīnot 14.vietu kopvērtējumā, bet Latvijas čempionāta ieskaitē uzrādot 6.rezultātu.

Jauniešu grupās kā pirmā startēja Karīna Bernāne S12 grupā un sīvā cīņā nācās piekāpties konkurentēm un par 0,3 sekundēm paliekot aiz godalgoto trijnieka, izcīnot 4.vietu. Otra mūsu meitene Viktorija Spruģevica uzrādīja ļoti labu rezultātu un izcīnīja godalgoto 2.vietu.

Zēniem V12 grupā neredzēti liels dalībnieku skaits jo uz starta stājās 50 dalībnieku. Sporta skolas audzēkņu starti vērtējami kā ļoti labi, jo visi dalībnieki iekļuva pirmajā pusē. Labākos rezultātus šajā grupā uzrādīja Kristiāns Kārlsbergs tikai par 1,6 sekundi atpaliekot no labāko sešinieka, līdz ar to viņam finišā 7.vieta. Šoreiz Kristiāns atspēlējās savam treniņbiedram Raineram Balodim, par iepriekšējo dienu un apsteidza Raineru par 4 sekundēm. Raineram finišā 9.vieta. Labi distancē cīnījās arī Adrians Šņoriņš finišu sasniedzot 15 vietā, no brāļiem Bresmēm šajā 2 km distancē labāks bija Olivers uzrādot 21.rezultātu, Valteru apsteidzot par 20 sekundēm, kuram finišā 24.vieta.

Treneris Kaspars Sakniņš

IMG_0451 IMG_0356 IMG_0346(1) IMG_0351 IMG_0447 IMG_0449 IMG_0457

 

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts