Pie svarīgām uzvarām tikušas abas Talsu novada sporta skolas vīriešu florbola komandas

Pie svarīgām uzvarām tikušas abas Talsu novada sporta skolas vīriešu florbola komandas

Pie svarīgām uzvarām tikušas abas Talsu novada sporta skolas vīriešu komandas. 1.līgā uzvaru pār „Kuldīga/KNSS” izcīnījas „Talsu NSS/Zerorisk”, bet „Elvī Virslīgā” pēc zaudējuma „Ķekavai” spēles pagarinājumā, atpakaļ uz uzvaras takas tika „Talsu NSS/Kauzers”, pārspējot Stalbes „Pārgauja” vienību.

Trešdien, ar 1.līgas turnīra ģeogrāfiski tuvāko kaimiņu „Kuldīga/KNSS”,  Talsos tikās „Talsu NSS/Zerorisk”. Abu komandu pirmajā spēlē Kuldīgā, vispirms vadībā izvirzījās kuldīdznieki, bet trešajā periodā mūsējie spēja pārņemt vadību un izvirzīties vadībā, diemžēl neizdevās vadību noturēt un kuldīdznieki panāca neizšķirtu un uzvarēja pēcspēles soda metienos. Arī šoreiz spēlei bija līdzīgs scenārijs- kuldīdznieki līdz otrā perioda beigām bija izvirzījušies vadībā ar 4:2. Trešā perioda sākumā Klāvam Arakam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un panākt par jau 4:3, bet mača lūzums tika panākts trešā perioda vidū, kad savainojumā iedzīvojās „Kuldīga/ KNSS” vārtsargs talsinieks Andris Eglītis. Pēc vārtsarga piespiedu maiņas, ar Matīsa Jorena Švedenberga un Roberta Fārenhorsta precīziem metieniem tika panākta vadība. Spēles beigās kuldīdzniekiem vēl radās vairākas iespējas realizēt skaitlisko vairākumu, spēlējot sešiem pret četriem talsiniekiem, bet tā vietā sekundi pirms spēles beigām savus trešos vārtus spēlē guva Artūrs Pētersons- 6:4. Par spēles labāko spēlētāju „Talsu NSS/Zerorisk” rindās tika atzīts Martins Rūsa Jansons, kurš atvairīja 17 no 21 pretinieku metiena. Līdz izslēgšanas spēlēm talsiniekiem vēl jāaizvada viena spēle, komanda šobrīd ieņem piekto vietu, bet uzvaras gadījumā ir iespēja pacelties pat uz otro vietu.

Piektdien „Talsu NSS/Krauzers” aizvadīja kārtējo „Elvi Virslīgas”  spēli, kur izbraukumā samēroja spēkus ar  „Ķekavas” komandu. Pret komandu, kas spēlē izteikti kā otrais numurs, un pārsvarā gaida tikai pretinieku komandas kļūdas, spēles disciplīna un pacietība ir spēles atslēgas vārdi, bet diemžēl talsiniekiem šoreiz ar pacietību bija trūcīgi un tika dotas pārāk daudz iespējas pretuzbrukumiem. Labi, ka lielisku spēli demonstrēja vārtsargs Valters Kasjaņenko un pretinieks pārāk tālu rezultātā netika atlaists, kamēr talsenieki sakārtoja savu spēli. Sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, pie rezultāta- 3:5, Matīss Jorens Švedenbergs, kurš šajā mačā aizstāja apslimušo Viesturu Mārtiņu Rubeni, guva savus pirmos vārtus sezonā Virslīgas komandā. Divdesmit sekundes pirms cīņas beigām talsiniekiem radās iespēja izspēlēt stūra izspēli un, pēc pieprasītā pusminūtes pārtraukuma, Toms Bitmanis no Jāņa Ragovska piespēles noslēdza kombināciju un panāca izlīdzinājumu- 5:5. Sekoja spēles pagarinājums, kurā diemžēl tikai ar notiekuma pārkāpumu izdevās apturēt pretinieku, un šoreiz pretinieks veiksmīgi realizēja skaitlisko vairākumu un pārtrauca mūsējo četru uzvaru sēriju. Vismaz izcīnīto punktu sērija nepārtrūkst un varam šoreiz būt priecīgi arī par vienu izcīnīto punktu.

Svētdienas spēlē „Elvī Virslīgā” talsinieki tikās ar iepriekšējās sezonas bronzas medaļas ieguvējiem Stalbes „Pārgauju”. Šī bija tā saucamā „sešu punktu spēle”, lai gan par uzvaru dod tikai trīs punktus, tiekoties turnīra tabulas kaimiņiem ir svarīgi gūt punktus ne tikai pašiem, bet arī neatdot tos tuvākajiem kaimiņiem. Iespējams šī iemesla dēļ, abas komandas demonstrēja ļoti piesardzīgu florbolu, kā rezultātā pirmais periods noslēdzās bez vārtu guvumiem. Otrajā periodā viesi realizēja skaitlisko vairākumu, bet uz to atbildēja Jānis Ragovskis ātri izspēlējot soda izspēli no vārtu priekšas, bet perioda vidū pie panākuma tika Jānis Šķutāns, kuru ar lielisku piespēli vien pret vārtsargu izvirzīja Artis Raitums. Trešajā periodā pretiniekam radās vēl divas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet šīs iespējas palika neizmantotas. Rezultāta nosargāšanu krietni atviegloja vārtsarga Valtera Kasjaņenko lieliskais sniegums un Mareka Stančika gūtie vārti, kas panāca 3:1 divas minūtes pirms trešā perioda beigām. Stalbes Pārgauja ir slavena arī ar savu spēju gūt vārtus, spēlējot sešiem pret pieciem, bet kopīgām pūlēm izdevās visus centienus neitralizēt.

Izcīnītā uzvara ļāva „Talsu NSS/Krauzers” pacelties uz otro vietu. Mērķis atlikušajās trīs regulārās sezonas spēlēs ir cīnīties par noturēšanos labāko četriniekā, lai izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā iegūtu savas mājas laukuma priekšrocības.

 

Mārtinš Maķevics

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts