LČ komandu sacensības Liepājā

LČ komandu sacensības Liepājā

Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām Kurzemes divīzijas duelī vadībā izvirzījušies liepājnieki, kuri 20.novembra vakarā pie sevis uzņēma Talsu komandu, un pieveica ar 3:2. Jāatzīmē, ka abas uzvaras Talsu komandai izcīnīja meitenes – gan sieviešu vienspēlēs, gan sieviešu dubultspēlēs, taču visās trijās spēlēs Liepājas vīrieši baudīja uzvaras garšu.

Kurzemes divīzijas duelis notika Liepājas 8.vidusskolas spota zālē, vietā, kur ikdienā notiek Liepājas badmintonistu treniņi.
Atbildes duelis ieplānots Talsos 28.novembrī, uzreiz pēc tam, kad Talsos būs noslēdzies Latvijas čempionāts jauniešiem U11 un U15 vecuma grupās.
Vai Liepājais izdosies nosargāt uzvaru arī atbildes spēlē Talsos? Bet varbūt Talsu jaunekļien izdosies atrast veidu, kā pieveikt pieredzējušos Liepājas vīrus…
Liepāja Talsi
WS K.Jonase vs A.Kuzma 7:21, 8:21
MS G.Granovskis vs A.Putniņš 21:13, 21:9
WD M.Varslavāne&K.Jonase vs A.Kuzma&I.A.Valgelīna 15:21, 16:21
MD I.Bušs &A.Brečs vs K.Vārna &A.R.Verners 21:17, 21:16
XD I.Vīnkalns&M.Varslavāne vs K.Vārna &I.A.Valgelīna 21:4, 21:13
Atgādinām, ka Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām tika uzsāksts Valmierā ar spēli starp Valmieras badmintona klubu un Cēsu komandu „Saulrīti”. Pirmajā Latvijas čempionāta spēlē Valmieras badmintona jaunie talanti piekāpās pieredzējušajiem Cēsu spēlētājiem ar 1:4.
Nākamdēļ spēles notiks jau visās piecās divīzijās. Pirmdien, 23.novembrī Pierīgas duelī Salaspils tiksies ar Baložiem, bet trešdien, 25.novembrī LLU sporta namā vienlaicīgi notiks LLU tikies ar Penkuli, un Jelgava ar Ozolniekiem. Trešdien, 25. novembrī “Enri” badmintona kortos sāksies arī Rīgas dīvīzijas spēles – pirmie sāvā starpā tiksies RTU un badmintona kluba “Rīga” spēlētāji.
Latvijas Badmintona federācija atgādina, ka komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā mačā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.
Latvijas čempionātam ir pieteiktas 22 komandas un 179 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās ir pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs ir pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionāta spēlēs arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.
Latvijas čempionātā ir pieteiktas gan Latvijas apdzīvotās vietas, piemēram Liepāja, Talsi, Jelgava, Ozolnieki, Penkule, Baloži, Salaspils, Sigulda, Valmiera un Valka, gan arī badmintona klubi, piemēram “Rīgas Badmintona skola”, “Dārta”, “Enri”, “Saulrīti”, gan arī divas augstskolu komandas – LLU un RTU.

2015.gadā noteikts pārejas periods, kad grupu turnīri notiek mēneša garumā, lai paspētu noskaidrot dalībniekus finālturnīram, kas 2015.gada 19.decembrī notiks Siguldā. 2015.gadā finālturnīrā piedalīsies 12 komandas, tai skaitā 7 labākās komandas no 2014.gada čempionāta, bet atlikušās 5 vietas tiks noskaidrotas grupu turnīros Vidzemē, Rīgā, Kurzemē, Zemgalē un Pierīgā. Diemžēl, no Latgales šogad neviena komanda nepieteicās.

Latvijas Badmintona federācija neplāno attiekties no finālturnīra rīkošanas. “Finālturnīram ir jābūt, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, taču uzsvars un akcents būs nevis uz finālturnīru, bet gan regulāro sezonu, kad iesaistīti gan spēlētāji, gan atbalstītāji, arī vietējie masu informācijas līdzekļi un pašvaldības,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Mums bija divas iespējas – rīkot grupu turnīrus pēc meistarības līmeņa, gluži kā virslīgu un zemākās līgas, vai arī veidot reģionālās grupas un pēc tam finālturnīru. Šogad lēmām, ka vienkāršāk ir iesākt ar reģioniem, jo citādi komandām nāktos mērot tālos ceļus, piemēram no Liepās uz Valku, un tas šo iniciatīvu sadārdzinātu. Bet tagad grupu turnīrā visas spēlēs būs maksimums stundas brauciena attālumā,” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta KristiansRozenvalds.

“Labie spēlētāji līdz šim nejutās vajadzīgi un pieprasīti, bet tagad par viņiem ir interese, vēlme viņus pieturēt vai piesaistīt. Esmu pārliecināts, ka pēc laika arī Latvijā būs bagātāki klubi, kurus atbalstīs pašvaldības vai uzņēmēji, un tad labākiem spēlētājiem tiks maksāti honorāri, lai viņus piesaistītu vai noturētu. Tā tas notiek daudzviet ārzemēs, un tā būs arī pie mums,” ir pārliecināts KristiansRozenvalds.
Treneris Edgars Kviesis
21.11.2015

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts