Latvijas Olimpiskā diena 2015

Latvijas Olimpiskā diena 2015

diena 2

 

 

 

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
Šogad Olimpiskā diena tiks atzīmēta 25. septembrī un tās devīze ir “Nebrīnies, Piedalies!”.
Arī Talsu novada skolas un pirmskolas izglītības iestādes ir pievienojušās Olimpiskajai kustībai un šogad šo dienu atzīmēs trešo gadu.
25. septembrī plkst.9.30 Talsu sporta namā pulcēsies 189 dalībnieki no sešām Talsu novada pirmskolas izglītības iestādēm. Pasākumu ar himnu un Latvijas Olimpiskās Komitejas karoga pacelšanu svinīgi atklās Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus.
plkst.10.00 vienlaicīgi visās Olimpiskās dienas norises vietās notiks kopīga rīta vingrošana pēc speciāli šai dienai sastādīta vingrošanas kompleksa, kas tiks vērots ierakstā.
Talsu sporta namā kopīgo iesildošo vingrošanu vadīs Talsu novada sporta skolas vieglatlētikas treneris Kaspars Kristapsons. Tāpat Olimpiskās dienas pasākumā piedalīsies Talsu novada Olimpiskais vēstnesis Mārcis Štrobinders, kurš palīdzēs iedrošināt bērnus apgūt jaunas fiziskās aktivitātes stafešu un rotaļu veidā.
Vēl Talsu novadā Olimpiskās dienas pasākumi notiks 16 skolās: Talsu 2.vidusskolā, Talsu Valsts Ģimnāzijā, Valdemārpils vidusskolā, Talsu Kristīgajā vidusskolā, Talsu, Sabiles, Vandzenes, Stendes, Dursupes, Laucienes, Pastendes, Laidzes, Pūņu, Virbu pamatskolās, Talsu un Lībagu sākumskolās.
Kā Olimpiskie vēstneši uz Talsu Valsts ģimnāziju dosies kanoe airētājs Roberts Akmens, bet uz Talsu 2.viduskolu šķēpmetējs Rolands Šrobinders. Pēc kopīgās rīta vingrošanas skolās notiks citas sporta aktivitātes – sporta spēles, atrakcijas, konkursi. Olimpisko dienu rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem sportā. Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji Latvijas Olimpiskā komiteja to organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus. “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (118.gadadiena).
Olimpiskās dienas oficiālais vingrojumu komplekss: https://www.youtube.com/watch?v=t-XxzajxoVk

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts