Latvijas čempionāts junioriem un jauniešiem 2.kārta

Latvijas čempionāts junioriem un jauniešiem 2.kārta

71329__5303729ebc09f.jpg

 

Kamēr Kurzemē jau  plaukst sniegpulkstenītes un pūpoli Madonas sporta bāzē 2.un 3.martā Talsu jaunie biatlonisti sacentās ziemas biatlona sacensībās.  Dalībniekiem bija iespēja cīnīties gan Latvijas čempionāta ieskaitē gan arī Lietuvas čempionāta ieskaitē, jo piedalījās arī lietuvieši un šīs sacensības skaitījās arī Lietuvas atklātais čempionāts biatlonā. Tā diviem mūsu biatlonistiem – Naurim Birkentālam un Jānim Šņoriņam izdevās ar „diviem šāvieniem nošaut četrus zaķus”,  jeb par diviem startiem nopelnīt četras medaļas, savukārt Andrejam Zikovam divos startos 3 medaļas.

Pirmajā dienā notika sacensības biatlona sprintā. Juniori sacentās 10km distancē.  Nauris Birkentāls izcīnīja 3.vietu gan Latvijas čempionātā, gan Lietuvas čempionāta vērtējumā.  A grupas jaunieši sacentās 7,5 km distancē un pie čempiona titula – 1.vietas  gan Latvijas, gan Lietuvas čempionāta vērtējumā tika Jānis Šņoriņš. Uz otrā pjedestāla pakāpiena šajā distancē kāpa vēl viens Talsinieks – Andrejs Zikovs, arī Lietuvas čempionāta vērtējumā viņam 2.vieta. C grupas dalībnieki sacentās 4km distancē.  Andris Ūrmanis izcīnīja 8.vietu, dažas sekundes aiz Andra finišu sasniedza vēl viens Mūsu jaunais biatlonists – Aksels Bresme, viņam attiecīgi 9.vieta. D grupas dalībnieki  sacentās 1,5 km distancē bez šaušanas. Renārs Birkentāls piekāpās tikai slēpotājam no Lietuvas, bet Latvijas čempionāta ieskaitē viņam 1.vieta. Kristians Kārlsbergs izcīnīja 18.vietu, Matīss Tabūns 19.vietu, Ulvis Krišmanis 20.vietu, Ralfs Dambergs 21.vietu, Kristofers Sideļskis 24.vietu, Rainers Balodis 26.vietu, Gatis Reinbergs 27.vietu, Renārs Vēveris 28.vietu, Rinalds Alksnis 30.vietu.

Otrā dienā biatlonisti sacentās klasiskajā biatlonā, kad par netrāpītu šāvienu pieliek 1min pie rezultāta – tātad katrs netrāpīts šāviens var ļoti „dārgi izmaksāt”. Junioriem bija jāsacenšas 15 km distancē. Nauris Birkentāls atkal 3.vietā gan Latvijas, gan Lietuvas čempionāta vērtējumā. Mūsu A grupas jaunieši – Jānis Šņoriņš un Andrejs Zikovs atkal ātrākie slēpotāji distancē, bet lai atkārtotu pirmās dienas dubultuzvaru,  pietrūka precizitāte šautuvē, līdz ar to Jānis Šņoriņš 2.vietā Latvijas čempionāta vērtējumā un 3.vietā Lietuvas čempionāta vērtējumā, Andrejs Zikovs attiecīgi 3.vietā un 4.vietā. C grupas jaunieši sacentās 6km distancē. Labāko rezultātu finišā no Talsiniekiem uzrādīja Andris Ūrmanis – viņš 8.vietā, Aksels Bresme izcīnīja 9.vietu un Renārs Birkentāls 11.vietu.

Šajās sacensībās piedalījās arī  veterāni. Jānis Neimanis biatlona sprintā izcīnīja 1.vietu veterānu grupā virs 50 gadiem, savukārt Gatis Neimanis izcīnīja 2.vietu jaunākajā veterānu grupā – līdz 50 gadiem. Klasiskajā biatlonā Jānim Neimanim 4.vieta un Gatim Neimanim 2.vieta.

 

Treneri Andris Šņoriņš, Kaspars Sakniņš, Jānis Neimanis.

 

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts