Latvijas čempionāts distanču slēpošanā

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā

Divu dienu garumā – 11.un 12.februārī -Vietalvas pagastā Latvijas spēcīgākie distanču slēpotāji cīnījās dažādās distancēs un dažādos slēpošanas stilos. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās brīvā stila sprinta distancē. Vīru konkurencē 1,5 km distancē lielisku ātrumu kvalifikācijas braucienā  un priekšbraucienos  demonstrēja Jānis Šņoriņš, diemžēl izšķirošajā finālbraucienā spēks pietrūka, lai pacīnītos par goda pjedestālu un rezultātā izcīnīta 4.vieta, mūsu vīri no Talsu pakalnu sporta kluba izcīnīja, attiecīgi, Juris Damškalns – 5.vietu, Gints Lūsis – 6.vietu, Kārlis Vanags -7.vietu un sporta skolas audzēkņi –  Nauris Birkentāls 8.vietā, Andejs Zikovs 15.vietā.  V18 grupā Aksels Bresme izcīnīja 3.vietu. V16 grupā pārliecinoši par Latvijas čempionu kļuva Renārs Birkentāls, savukārt Gatis Reinbergs ierindojās 22.vietā. V14 grupā līdz finālam aizcīnījās Ulvis Krišmanis un izcīnīja 6.vietu. S14 grupā Viktorija Spruģevica piedzīvoja kritienu un 600 metru distance bija par īsu, lai kaut ko spētu būtiski atgūt, līdz ar to bija jāpaliek ārpus fināla un jāsamierinās ar 7.vietu. S12 grupā pārliecinošu slēpojumu distancē demonstrēja Karīna Bernāne, uzvarot kvalifikācijas braucienu, bet finālbraucienā izcīnot 2.vietu. Viskuplāk pārstāvēta bija V12 grupa, kur 600 metru sprintā cīņā devās 48 jaunie slēpotāji. Pavisam nedaudz līdz finālam pietrūka Kristiānam Kārlsbergam un viņš izcīnīja 7.vietu, Rainers Balodis 9.vietā, Adrians Šņoriņš 17.vietā, Aleksis Samcēvičs 21.vietā un Rinalds Alksnis 28.vietā.

Otrā dienā dalībnieki sacentās klasiskā stila distancē. Sīkstie kurzemnieki no Talsiem atkal lika komentētājam mikrofonā skandināt Talsu vārdu, jo mūsu slēpotāji spēja cīnīties par ļoti augstām vietām. Vīri slēpoja 15km distanci. Vislabāk no mūsējiem spēkus distancē prata sadalīt Juris Damškalns no Talsu pakalnu sporta kluba un izcīnīja 2.vietu, trešajā vietā sporta skolas audzēknis Jānis Šņoriņš, tad  Talsu pakalnu sporta kluba vīri Gints Lūsis un Kārlis Vanags attiecīgi 5.un 6.vietā, Nauris Birkentāls no sporta skolas 15.vietā. V18 grupas jaunieši arī mēroja 15km distanci un uz goda pjedestāla 3. pakāpiena otro dienu pēc kārtas – Aksels Bresme. V16 grupā 7,5km distancē nekādu izredžu pārējiem konkurentiem neatstāja Renārs Birkentāls un otro dienu pēc kārtas izcīnīja 1.vietu, savukārt Gatis Reinbergs izcīnīja 14.vietu. V14 grupā 3,3 km distancē Ulvis Krišmanis izcīnīja 13.vietu. S14 grupā 2km distancē Viktorija Spruģevica izcīnīja 5.vietu. V12 grupā 2km distancē vislabākais no mūsu slēpotājiem Rainers Balodis – viņš 5.vietā, Adrians Šņoriņš 7.vietā, Kristiāns Kārlsbergs 9.vietā, Rinalds Alksnis  12.vietā, Aleksis Samcēvičs 16.vietā.

Jēpiebilst, ka Jānis Šņoriņš un Gints Lūsis ir izcīnījuši tiesības pārstāvēt Latviju pasaules čempionātā distanču slēpošanā pieaugušajiem, kas norisināsies Somijā.

 

Treneri Andris Šņoriņš, Jānis Neimanis, Reinis Korsūnovs, Kaspars Sakniņš.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts