Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 3.kārta

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 3.kārta

9.un 10 martā Priekuļos, spītējot lietum un vējam, Latvijas distanču slēpotāji aizvadīja pēdējo čempionāta kārtu, kur sadalīja medaļas stafetēs un masu starta distancē. Arī Talsu slēpotāji piedalījās šajās spraigajās un interesantajās cīņās, atgādinot vidzemniekiem, ka Talsos arī slēpošana vēl ir dzīva. Trase ļoti piemirkusi un smaga, vietām kārtīga sniega putra, un slēpotājiem bija jāliek lietā visa sezonas gaitā iekrātā meistarība un fiziskā izturība, lai sekmīgi tiktu līdz finišam. Prieks, ka dažāda kaluma medaļas atceļoja arī uz Talsiem. Pirmajā dienā dalībnieki sacentās stafešu slēpojumos, komandā trīs dalībnieki un jāslēpo bija klasiskajā solī. Jāpiebilst, ka, dažādu objektīvu apstākļu dēļ, šosezon klasiskā stila slēpojuma sacensībās mūsu jaunie slēpotāji ne reizes vēl nebija piedalījušies, tāpēc zināmā mērā bijām tādi kā melnie zirdziņi gan sāncenšiem, gan nedaudz mums pašiem.

Sacensības iesāka vecākās grupas jaunieši, kas sacentās 3x5km distancē. Un gana labi veicās mūsu slēpotājiem – Renārs Birkentāls pirmajā etapā mūsu komandu izvirzīja 2.vietā, tālāk Ulvis Krišmanis noturēja otro pozīciju un trešajā etapā Artūram Zaļupem nācās vienu pozīciju atdot spēcīgajiem madoniešiem, bet stabili izcīnīta 3.vieta. Vienas no intriģējošākajām cīņām izvērtās V14 grupā 3×2,5km stafetē, kur piedalījās divas komandas no Talsiem. Komentētājs pirms starta, iepazīstinot ar komandām, skaļrunī paziņoja, ka Talsu komandām šajā grupā būs grūti pacīnīties par medaļām, tomēr viena no mūsu komandām pierādīja pretējo un jau mūsu pirmā etapa slēpotājs Aleksis Samcēvičs atradās kopā ar vadošajiem un etapu pabeidza trešajā pozīcijā, otrajā etapā mūsu Kristiāns Kārlsbergs izvirzījās stabilā līderpozīcijā un savu etapu pabeidza pārliecinoši pirmajā vietā, bet bija skaidrs, ka mūsu trešā etapa veicējam Adrianam Mārim Šņoriņam priekšā grūta cīņa, jo divām sekotājkomandām pēdējā etapā- viņu stiprākie spēki, kas arī drīz bija redzams distancē, tuvojoties finišam jau atradāmies trešajā pozīcijā, tomēr finiša taisnē Adrianam vienu pozīciju izdevās atkal atgūt, izcīnot 2.vietu, un aiz sevis atstājot favorītus cēsiniekus, piekāpjoties vien Rīgas komandai. Mūsu otra komanda šajā vecuma grupā izcīnīja 6.vietu, komandā startēja Valters Bresme, Rinalds Alksnis, Olivers Bresme. V12 grupā 3x2km stafetē mūsu komandai 6.vieta, komandā startēja Rainers Krišmanis, Rihards Ričijs Lozbers – Janukovičs, Ernests Solovjovs.

Otrajā dienā slēpotāji sacentās masu startā brīvajā stilā (slidsolī). V18 grupā dalībnieki slēpoja 15 km distanci un izcili sevi parādīt izdevās Renāram Birkentālam, kurš visu distanci, slēpojot vadošajā trijniekā, pēdējā apļa kāpumos spēja veikt izšķirošo izrāvienu un finišēt 1.vietā, Artūrs Zaļupe 8.vietā. V16 grupā jauniešiem 10km distance un  5.vietā Ulvis Krišmanis, Kristers Kalašņikovs- 12.vietā, Erasts Bobrovs 15.vietā. S16 grupā 7,5km distancē Viktorija Spruģevica lielāko distances daļu turējās ceturtajā pozīcijā un pēdējā kāpumā spēja kāpināt tempu, apsteidzot konkurenti, un finišēt 3.vietā. V14 grupā 7.5km distancē savu izcilo slēpošanas ātrumu kārtējo reizi izdevās parādīt Kristiānam Kārlsbergam, kurš divus kilometrus pirms finiša aizslēpoja no saviem tuvākajiem konkurentiem 30 sekunžu attālumā, finišu sasniegdams pārliecinoši 1.vietā, Aleksis Samcēvičš 7.vietā, Adrians Māris Šņoriņš 9.vietā, Rinalds Alksnis 12.vietā, Olivers Bresme 19.vietā, Valters Bresme 21.vietā. S14 grupā Karīna Bernāne 5km distancē izcīnīja 4.vietu. V12 grupā 2km distancē 12.vietā Rainers Krišmanis, Ernests Solovjovs-25.vietā. V10 grupā 1km distancē Rihards Ričijs Lozbers -Janukovičs 10.vietā.

Treneris Andris Šņoriņš

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts