Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 2.kārta

Latvijas čempionāts distanču slēpošanā 2.kārta

1926836_776865269010180_1055179326_n

 Foto no treniņiem 12.februārī, Kamparkalnā

Bezsniega apstākļos aizvadītas 2. kārtas sacensības Latvijas čempionātā distanču slēpošanā

Iepriekšējā nedēļas nogalē (15., 16.februāris) Priekuļu olimpiskā slēpošanas un biatlona centra trasēs tika aizvadīts starptautiskās kategorijas Latvijas čempionāts distanču slēpošanā otrais posms, kas pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu. Kopā visās vecuma grupās sacensībās abās dienās uz starta izgāja vairāk kā 400 dalībnieku.  Uz starta stājās arī dalībnieki ne tikai no Latvijas bet arī no Kanādas, Igaunijas, Lietuvas un pat Brazīlijas. No Talsiem pārstāvēta bija gan Sporta skola gan Talsu biatlona slēpošanas klubs ar 24 sportistiem.

Pirmajā dienā sportisti sacentās klasiskajā solī, kā pirmie uz starta izgāja vecākie Sporta skolas audzēkņi un Talsu slēpošanas biatlona kluba pārstāvji, kuri startēja starptautiskajā FIS kategorijas 10km distancē. Uzvaru izcīnīja igauņu sportists, bet no mūsējiem labāko rezultātu uzrādīja J.Šņoriņš izcīnot 27. vietu kopvērtējumā no 51 dalībnieka, bet LČ ieskaitē savā grupā 2. vietu, 31. vietā G. Lūsis, 37. N. Birkentāls, 39.J. Damškalns, 41. K.Vanags, 46. A.Zikovs savā grupā LČ ieskaitē 10.vieta. Vēlāk uz starta izgāja Talsu novada Sporta skolas jaunākie audzēkņi, kuriem šis bija pirmās lielās sacensības savās sportistu gaitās. Meitenēm S12 gr. 1 km distancē Pastendes pamatskolas skolniece V. Spruģevica izcīnīja 15.vietu, bet uzreiz aiz viņas 16. vietā finišu sasniedza mūsu sportiste  K. Bernāne no Ugāles. Zēniem V12 grupā sacensībām bija pieteikti pat 55 dalībnieki, mūsējie sniega priekus bija baudījuši ļoti maz tāpēc distancē visiem gāja ļoti grūti, taču pēc 2 km finišu sasniedza visi mūsu Sporta skolas audzēkņi. Kā labākais 28. vietu izcīnīja atkal Pastendes pamatskolas skolnieks Kristiāns Karlsbergs, 35. v. M.Tabūns, 36. R. Brencis, 39. K. Kalašņikovs, 41. U.Krišmanis, 43. R.Dambergs, 44. G.Reinbergs, 45. K.Sideļskis, 46. R.Vēveris, 48.R. Balodis. Nedaudz vecākajā grupā V14 kuri veica 2km distanci Renārs Birkentāls izcīnīja 8.vietu no 26  pieteiktajiem dalībniekiem, bet Aksels Bresme 12.vietu. V16 grupā 7,5 km veica tikai viens Talsu novada Sporta skolas audzēknis Andris Ūrmanis finišā ierindojoties 17.vietā no 25 pieteiktajiem sportistiem.

Kā pēdējie uz starta 5 km distancē izgāja mūsu veterāni  Mareks Birkentāls izcīnīja otro bet Gatis Neimanis 4 vietu.

Otrajā dienā starts tika dots slidsolī, kur dalībnieki veica tāda paša garuma distances. FIS grupā šoreiz labāko laiku uzrādīja Kanādas sportists, bet no Talsiniekiem ātrākais bija Gints Lūsis izcīnot 21. vietu no 66 pieteiktajiem dalībniekiem, bet tikai 0,1 sekundi aiz viņa finišēja Kārlis Vanags, Ivo Irbe ierindojās 29 v., Juris Damškalns 34.v., Andrejs Zikovs 37.v., Nauris Birkentāls 42.v.

Jaunākajās grupās meitenēm viena no mūsu meitenēm Karīna Bernāne spēja ielauzties pirmajā desmitniekā izcīnot 9. vietu starp 26 dalībniecēm, bet Viktorija Spruģevica izcīnīja 16 vietu. Zēniem V 12 grupā Dalībnieku skaits bija pieaudzis līdz 59 sportistiem. Talsu novada Sporta skolas audzēkņi šoreiz vēl nespēja ielauzties pirmajā trīs desmitniekā. Slidsolī labākais no Talsiniekiem bija Ulvis Krišmanis izcīnot 31.vietu, M. Tabūns 33.v., K. Karlsbergs 45.v., K.Kalašņikovs 49.v. pārējie mazie slēpotāji visvairāk cīnījās savā starpā ar dažu sekunžu atstarpēm sadalot vietas no 52 – 57 v. attiecīgi R. Brencis, Rainers Balodis, Renārs Vēveris, Ralfs Dambergs, Gatis Reinbergs  un Kristofers Sideļskis. Šī mazajiem bija ļoti laba sacensību pieredze, un nu radusies lielāka motivācija trenēties un uzrādīt labākus rezultātus.

V14 grupā arī dalībnieku skaits bija pieaudzis līdz 28 slēpotājiem. Mūsu Renārs Birkentāls un Aksels Bresme ļoti sīvi sacentās savā starpā, kas finišā deva attiecīgi 8. un 9. vietu tikai ar 7 sekunžu atstarpi vienam no otra. V 16 grupā Andris Ūrmanis ierindojās 21. Vietā.

Kā pēdējie uz starta atkal izgāja mūsu veterāni uzrādot ļoti labus rezultātus V40 grupā izcīnot dubultuzvaru Talsiem pirmais Mareks Birkentāls, otrais Gatis Neimanis. V50 grupā uz starta izgāja arī Sporta skolas treneris un Talsu 2.vsk skolotājs Jānis Neimanis izcīnot Latvijas vicečempiona titulu.

Tā kā ziema šogad Talsos, un ne tikai, ir bez sniega, tad mūsu iespējas treniņiem ir ļoti ierobežotas, taču sacensības ir iespēja sevi pārbaudīt cik labi varam sagatavoties šādos apstākļos.

Paldies Kamparkalnam un Kalniņu ģimenei, kas ļauj izmantot slēpošanas kalnu treniņiem ar distanču slēpēm.

Foto no sacensībām būs aplūkojami galerijā!

Slēpotājus startiem gatavo Sporta skolas biatlona treneri: Kaspars Sakniņš, Jānis Neimanis, Andris Šņoriņš.

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts