Latvijas čempionāts biatlonā jauniešiem un junioriem un citi rezultāti

Latvijas čempionāts biatlonā jauniešiem un junioriem un citi rezultāti

2014-02-02+13.17.36

Madonas sporta bāzē „Smeceres sils” 1. un 2. februārī norisinājās pirmās šīs sezonas sacensības biatlonā. Cīņā par Latvijas čempionāta medaļām ar teicamiem rezultātiem devās arī spēcīgākie Talsu novada Sporta skolas biatlonisti. Sportistiem šoreiz nācās cīnīties ne tikai ar konkurentiem, bet arī ar ļoti stiprām vēja brāzmām. Dažam pat nācās no sacensībām izstāties, jo stiprais vējš šautenē tā sadzina sniegu, ka nebija iespējams veikt šaušanu.

Bet tie talsinieki, kas nebija uz biatlonu ar vecāku un pašu gādību piedalījās citās dažāda mēroga sacensībās.

Pirmajā dienā dalībnieki sacentās biatlona sprinta distancē. Junioru grupā 10 km distancē, piekāpjoties Daugavpils sportistiem, 3.vietu izcīnīja Nauris Birkentāls. A grupā jauniešiem 7,5km distancē par 2.vietu pēdējos kilometros sīvi cīnījās divi mūsu biatlonisti. Mazliet spēcīgāks izrādījās Jānis Šņoriņš, kurš izcīnīja 2.vietu un 3 sekundes vēlāk aiz viņa finišu sasniedza Andrejs Zikovs, kurš attiecīgi 3.vietā. C grupā jauniešiem teicamu šaušanu demonstrēja Renārs Birkentāls, viņš, katrā šautuvē kļūdoties pa vienai reizei, finišā izcīnīja 4.vietu.

Otrā dienā dalībnieki sacentās distancē ar Masu startu. Junioru grupā 12,5km distancē sniegumu gan šautuvē gan slēpojumā izdevās uzlabot Naurim Birkentālam un viņš izcīnīja 2.vietu. A grupā jauniešiem 10km distancē atkal par medaļām sīva cīņa starp Talsu un Alūksnes biatlonistiem. Pirmajā šautuvē neliela aizķeršanās ar ieroci sanāca Jānim Šņoriņam, kas varbūt liedza iespēju pacīnīties par uzvaru, bet viņam bija lielisks ātrums distancē un stabili izcīnīta 2.vieta. Andrejam Zikovam šoreiz medaļu pēdējā aplī „atņēma” Alūksnes biatlonists, kurš bija mazliet ātrāks pēdējā kilometrā, tātad Andrejam Zikovam 4.vieta. C grupā jauniešiem 4 km distancē 7.vietā Renārs Birkentāls un 9.vietu izcīnīja Aksels Bresme.

Paralēli biatlonam notika arī distanču slēpošanas sacensības. 1. Februārī Rīgā tikai aizvadītas Rīgas jaunatnes meistarsacīkstes Sprintā, kurās piedalījās Sporta skolas audzēkne no Ugāles Karīna Bernāne izcīnot 2. vietu S12 grupā. Bet svētdien liels skaits Talsu slēpotāji pulcējās uz Siguldas Grand Prix. S12 grupā startēja Sporta skolas audzēkne no Pastendes Viktorija Spruģevica un 1,2 km distancē izcīnīja 4. vietu. Bet kuplākais skaits Talsinieku startēja V21 grupā. Statēja gan tagadējie, gan jau bijušie Sporta skolas audzēkņi, kuri tagad pārstāv Talsu biatlona slēpošanas klubu un Siguldas A2 klubu. Augstāko rezultātu no mūsējiem 9,8 km distancē uzrādīja Kārlis Vanags 4.v., Gints Lūsis 6.v., Ivo Irbe 7.v., Juris Damškalns 8.v. Reinis Korsunovs 9.v., Mārcis Pērkons 11.v., Jānis Spruģevics 20.v. šajā distancē uzvarēja exbiatlonists Raivis Zīmelis.

Pienāca ziņas arī no Austrijas, kur uz starta Konig Ludwig lauf 46km distancē izgāja Talsu novada Sporta skolas audzēknis Andris Robalds, kopvērtējumā no 600 dalībniekiem izcīnot 71.vietu, bet savā vecuma grupā paliekot sekundi aiz goda pjedestāla bija jāsamierinās ar 4. vietu.

 

Treneri – Andris Šņoriņš, Jānis Neimanis, Kaspars Sakniņš.

 

2014-02-02+13.09.44 2014-02-02+13.17.36 2014-02-02+13.17.48 2014-02-02+13.02.13

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts