Latvijas čempionāts badmintonā U-19 grupā.

Latvijas čempionāts badmintonā U-19 grupā.

Svētdien, 13.decembrī, Siguldā notika Latvijas čempionāts badmintonā junioriem U19 vecumā grupā. Visas 24 medaļas savā starpā sadalīja Siguldas, Rīgas un Valmieras juniori, taču īpaši ir izceļama siguldiete Jekaterina Romanova, kura savā beidzamajā junioru čempionātā pārliecinoši kļuva par absolūto čempionu, uzvarot gan sieviešu vienspēlēs, gan sieviešu dubultspēlēs kopā ar Liānu Lencēviču, gan arī jauktajās dubultspēlēs kopā ar Teodoru Kerimovu
Šogad Latvijas čempionāts badmintonā junioriem U19 vecuma grupā notika atsevišķi no Latvijas čempionāta jauniešiem. Siguldā piedalījās 24 dalībnieki vienspēļu turnīros un 12 pāri dubultspēļu turnīros. Siguldā ārpus kārtas varēja piedalīties visi 1997. un 1998.gada dzimušie badmintonisti, bet jaunākiem dalībniekiem bija iespēja kvalificēties saskaņā ar Latvijas Badmintona federācijas reitingu. Tādējādi visiem jauniešiem bija iespēja aktīvi piedalīties badmintona turnīros, izcīnīt reitinga punktus, lai varētu piedalīties gadu noslēdzošajās badmintona sacensībās.
Talsu badmintonistu iegūtās vietas vienspēlēs Artis Einštāls 16.vieta, Matīss Putniņš 17.vieta, Kristaps Vārna 13.vieta, Fīlips Ēcis 21.vieta, Annija Kuzma 18.vieta.Dubūltspēlēs Kristaps Vārna spēlēja kopā ar liepājnieku Gustavu Dāvi Brenču un ieguva 5.vietu, bet Ieva AbigailaValgelīna spēlējot kopā ar liepājnieci Kitiju Jonasi ieguva 10.vietu. Jauktajās dubultspēlēs Kristaps Vārna ar Ievu Abigailu Valgelīnu ieguva 10.vietu.
Šis bija kā prestižs gada noslēgums jauniešiem un junioriem, un šī bija arī iespēja jauniešiem labāk izprast, kā darbojas reitings, un kā darbojas kvalificēšanās uz lielajiem turnīriem. Jo tieši tāpat, saskaņā ar reitingu, notiek kvalificēšanās uz Eiropas un Pasaules čempionātiem, Olimpiskajām spēlēm.

Treneris E. Kviesis

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts