Latvijas Čempionāta 1. posms distanču slēpošanā

Latvijas Čempionāta 1. posms distanču slēpošanā

Nedēļas nogalē Talsu novada Sporta skolas biatlona nodaļas audzēkņi pārbaudīja spēkus divās sacensībās distanču slēpošanā. Piektdien aizvadot sprinta sacensības Siguldā Fisher 2016 Ziemas Skolēnu čempionātā, bet sestdien un svētdien cīnoties par labiem rezultātiem Latvijas čempionātā.
Piektdien sportisti devās uz Siguldu, lai pārbaudītu savus spēkus pirmajās šīs sezonas slēpošanas sacensībās, kurās bija jāveic 200m Sprinta distance sacenšoties starp vairāk kā 200 dalībniekiem. Kā pirmās uz starta stājās mūsu meitenes Karīna Bernāne un Viktorija Spruģevica. Karīna savā S10 grupā finišā palika nepārspēta un izcīnīja uzvaru šajās sacensībās, bet Viktorija S12 grupā spēja iekļūt olimpiskajā sešiniekā uzrādot piekto labāko rezultātu.
Zēniem labākos rezultātus uzrādīja Ulvis Krišmanis izcīnot 2. vietu V12 grupā un Renārs Birkentāls uzrādot 3. labāko rezultātu V14 grupā. Nedaudz līdz godalgotajām vietām V10 grupā pietrūka Kristianam Karlsbergam un Raineram Balodim, kuri izcīnīja attiecīgi 4. un 5. vietu. Pārējie mūsu sportisti Rinalds Alksnis 12. v., aiz viņa 13.v. Valters Bresme, bet viņa brālis Olivers ierindojās 24.vietā. V10 grupā. Vecākājā V12 aiz Ulvja 13.v finišu sasniedza Kristers Kalašņikovs. Vecākajās grupās V14 Gatis Reinbergs 14.v., V16 grupā Aksels Bresme 8.vietā, Jānis Cimoška savās pirmajās sacensībās uzrādīja 16.rezultātu.
Sestdien sportisti sacentās Priekuļos Latvijas čempionātā klasiskā stila distancē, kurš notiek arī kā starptautiskās slēpošanas savienības sacensības, līdz ar to piedaloties arī citu valstu sportistiem.
Talsiniekiem kā biatlonistiem klasiskais stils nav stiprā puse taču, lai krātu sacensību pieredzi visi devās cīņā. Kā pirmās trasē devās atkal mūsu meitenes S12 grupā Karīna Bernāne finišā izcīnot 7. vietu, un Viktorija Sprugevica S14 grupā uzrādot 13 rezultātu. No zēniem Jaunākajā V12 grupā labākais atkal Kristinas Karlsbergs uzrādot 8.rezultātu par nepilnām 13 sekundēm apsteidzot savu treniņa biedru Raineru Balodi kurš ieņēma 9.vietu aiz sevis atstājot citus mūsējos Kristeru Kalašņikovu 14.v., Alkni Rinaldu 15. v., Valteru Bresmi 17.vieta.
V14 grupā veicot 2,5 km apli Reinbergs Gatis spēja izcīnīt 15. vietu, bet Ulvis Krišmanis pēc iepriekšējās dienas 2. vietas uzrādīja tikai 19. rezultātu
V16 grupā bija jāveic jau divas reizes 2,5 km aplis, kuros stiprāks no mūsējiem izrādījās Aksels Bresme izcīnot 5. vietu aiz sevis atstājot Renāru Birkentālu.
Pieaugušo konkurencē, startējot ļoti spēcīgiem igauņu slēpotājiem, viņu starpā arī leģendārā igauņu slēpotāja Andrusa Verpalu dēls, no mūsējiem uz starta stājās Gints Lūsis uzrādot labāko rezultātu no mūsējiem izcīnot 17. vietu kopvērtējumā, bet Latvijas čempionāta vērtējumā- bronzas medaļu. Vēl Talsu novadu pārstāvēja Juris Damškalns 19.v(4.v LČ), Kārlis Vanags 25.v (8.v. LČ) un Nauris Birkentāls 27.vieta (10.v LČ). Veterāniem Talsu novadu pārstāvēja Gatis Neimanis, finišā kāpjot uz goda pjedestāla trešā pakāpiena saņemot bronzas medaļu.
Svētdien dalībnieki sacentās slīdsolī. Un šeit rezultāti bija iepriecinošāki.
Meiteņu jaunākajā grupā Karīna Bernāne 27 dalībnieču konkurencē spēja izcīnīt 3. vietu. Viktorija Spruģevica S14 grupā izcīnīja 9.vietu. Puišu jaunākajā V12 grupā labākais jau trešo dienu no Talsu novada Sporta skolas sportistiem bija Kristians Karlsbergs, izcīnot 6. vietu 41.dalībnieka konkurencē. Arī Rainers Balodis uzrādīja ļoti labu rezultātu iekļūstot labāko 10 –niekā, izcīnot 9.vietu. Vēl Kristers Kalašņikovs 23.v., Rinalds Alksnis 24.v., Bresme Valters 31.v. bet brālim Oliveram 33.vieta savā pirmajā Latvijas čempionātā.
V14 grupā arī ļoti liela konkurence, jo uz starta stājās 40 dalībnieki. Talsu novada sporta skolas sportists Ulvis Krišmanis izcīnīja 14.vietu, bet Gatis Reinbergs 23.vietu.
V16 grupā sacentās trīs mūsu sporta skolas pārstāvji. Šoreiz duelī starp Renāru Birkentālu un Akselu Bresmi stiprāks izrādījās Renārs par 12 sekundēm 5 km distancē pārspējot Akselu izcīnīta 5 vieta, bet Akselam 8.vieta. Jānis Cimoška savās pirmajās Latvijas čempionāta sacensībās uzrādīja 24.rezultātu.
Vīriešu grupā cīņā 10 km distancē iesaistījās 55 dalībnieki. No visiem ātrākais šajās sacensībās aiz sevis atstājot titulētus igauņu slēpotājus, bija Indulis Bikše. Bet no Talsu novada sportistiem sīvākā cīņa izvērtās starp Kārli Vanagu, Juri Damškalnu un Gintu Lūsi, no kuriem par visātrāk finišu sasniedz Kārlis Vanags 17.v. (4.v. LČ) 5 sekundes aiz sevis atstājot Juri 18.v.(5.v.LČ), bet Juris vēl par 5 sekundēm apsteidza Gintu Lūsi 19.v.(6.v.LČ) Reinis Korsunovs finišu sasniedza uzrādot 29 (9.v.LČ )rezultātu, bet Nauris Birkentāls 35.v. (12.v.LČ), Kārlis Fogelis 46.v., bet savā V18 grupā 4.vieta Latvijas čempionāta vērtējumā.
Pirmais Latvijas čempionāta posms aizvadīts un tagad varam gatavoties nākamajam posmam, kas pēc mēneša notiks Vietalvā. Bet līdz tam visi aicināti baudīt slēpošanas priekus Talsu slēpošanas trasē un ņemt dalību slēpojumā “Apkārt Talsiem” 7. februārī.
Uz tikšanos trasē!
Talsu novada Sporta skolas
Biatlona nodaļas
treneru kolektīvs

zz1

zz2

zz3

zz4

zz5

zz6

zz7

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts