Komandu turnīrs badmintonā Siguldā.

Komandu turnīrs badmintonā Siguldā.

Siguldā notikušajā Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā pārliecinoši uzvarēja Siguldas badmintona komanda, otrajā vietā atstājot Rīgas skolēnu pils badmintona komandu, kura Latvijas čempiona titulu bija izcīnījusi iepriekš 9 gadus pēc kārtas. Trešajā vietā šogad ierindojās RTU komanda.

Latvijas čempionāta finālturnīrā 12 komandas sarindojās šādā secībā: 1. Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 1, 2. Rīgas sporta pils, 3. RTU 1, Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 2, 5. Valmieras badmintona kluba, 6. Cēsis, 7. RTU 2, 8. Rīgas badmintona skola, 9. Baloži, 10. “Dārta”, 11. Talsi, 12. LLU.
Talsu komandas sastāvā spēlēja Ieva Abigaila Valgelīna, Annija Kuzma, Matīs Putniņš, Andris Raivis Verners, Kristaps Vārna, Raivis Reinfelds, Pauls Spruģevics, Arturs Medjānovs, Kaspars Valbergs.

Lai noteiktu Latvijas badmintona federācijas reitingu, secībā tika sarindotas arī tās 10 komandas, kuras nekvalificējās Latvijas čempionāta finālturnīram: 13. Liepāja, 14. badmintona klubs “Rīga”, 14. Ozolnieki, Siguldas badmintona klubs / Siguldas sporta skola 3, 15. “Enri”, 15. Salaspils, 15. Valka, 15. Penkule, 16. Valmieras BJSS, 16. Jelgava.Latvijas čempionāta badmintonā klubu komandām finālturnīrā par Latvijas čempiona kausu cīnījās 12 spēcīgākās klubu komandas, tai skaitā pagājušā gada finālturnīra 7 spēcīgākie klubi un 5 uzvarētāji kvalifikācijas turnīros Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Rīgā un Pierīgā.

Finālturnīrā piedalījās badmintona spēlētāji no Talsiem, Cēsīm, Valmieras, Siguldas, Jelgavas, Rīgas un Baložiem. Latvijas čempionātā piedalījās arī trīs augstskolu komandas, tai skaitā LLU un divas RTU komandas.

Latvijas čempionātam bija pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Tādējādi šis turnīrs ir uzskatāms par masveidīgāko Latvijas badmintona dzīves notikumu.

Latvijas komandās bija pieteikti arī 4 ārzemju spēlētāji – Valkas klubs bija pieteicis 2 spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs 2 lietuviešus. Latvijas čempionātam tikai pieteikti arī divi Ozolniekos dzīvojošie ķīnieši.

Komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tiek izspēlētas piecas spēlēs – vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēlēs, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir 4 spēlētāji – divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī 8 komandas spēlētāji.

“Latvijas čempionāts badmintonā klubu komandām šogad notika nevis vienu dienu, kā tas bijis līdz šim, bet divās daļās – kvalifikācijā un finālturnīrā. No 17.novembra līdz 17.decembrim tika organizēti grupu turnīri, komandām spēlējot mājas un izbraukuma spēlēs,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

“Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,” stāta KristiansRozenvalds.
Treneris Edgars Kviesis

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts