“Jāņa Strēlnieka kausa” izcīņa basketbolā

“Jāņa Strēlnieka kausa” izcīņa basketbolā

“Basketbola klubs Talsi” ar Jāņa Strēlnieka atbalstu 28. un 29.septembrī organizēja basketbola turnīru “Jāņa Strēlnieka kauss”. Turnīrā piedalījās Rietumu līgas komanda “Baltijas Ekspresis” no Ventspils, Latvijas basketbola līgas 3.divīzijas (LBL3) iepriekšējās sezonas 2.vietas ieguvēja BK Jaunpils, un BK Talsi komanda. BK Talsi komanda tika sadalīta divās daļās t.i. BK Talsi (pieredzējušie basketbola kluba spēlētāji) un Talsu novada Sporta skolas (TNSS) komanda, kuras spēlētāji šogad papildinās BK Talsi sastāvu LBL3 spēlēs.

Četru komandu konkurencē 1.vietu ieguva Talsu novada Sporta skolas komanda, 2.vietā – BK Talsi, 3.vietā – Baltijas Ekspresis un 4.vietā – BK Jaunpils. Turnīra vērtīgākie spēlētāji katrā komandā – Henriks Bajārs (Talsu NSS), Guntis Buks (BK Talsi), Rūdis Zernevics (Baltijas Ekspresis) un Oskars Ruņģevics (BK Jaunpils).

Trīs punktu metienu konkursā, kurā piedalījās trīs spēlētāji no katras komandas, uzvaru finālā izcīnīja Mareks Doroškevics no BK Jaunpils.

Turnīrs tika aizvadīts, lai sagatavotos 2019./2020.gada LBL3 sezonai. LBL3 pamatturnīrā piedalās 23 komandas, kuras sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.

Rietumi: BK “Jaunpils”, BS “Tukums”/TSS, BK “Talsi”, Iecavas “Dartija”, “Jūrmala/JSS”, BK “Jelgava”/BJSS, “Bauska-2”, BK “Salaspils”, “East Ball”, BJBS “Rīga/Pārdaugava”, BJSS “Rīga”, BJBS “Rīga/Jugla”.

Austrumi: BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola, BK “Salacgrīva”, BK “Krāslava”, BK “Carnikava”, SK “Rūjiena”, “Jēkabpils lūši”/SC, Rugāju SC, BK “Daugavpils novads”, “Valmiera Glass VIA”-3, Balvu Sporta skola, BK “Madona”/BJSS.

Katrā zonā līdz marta vidum tiks izspēlēti divi apļi (Rietumos katrai komandai pa 22 spēlēm, Austrumos – pa 20). Pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kura pirmajā kārtā savā starpā tiksies dažādu zonu pārstāvji (A1-B8, A2-B7) utt. Astotdaļfinālā uzvarētājus noteiks divu spēļu summā, ceturtdaļfinālā, pusfinālā un sērijā par 3. vietu komandas sacentīsies sērijās līdz 2 uzvarām, finālsērijā – līdz 3 uzvarām.

1.oktobrī BK Talsi viesojās Salaspilī, kur aizvadīja šīs sezonas pirmo LBL3 spēli. BK Talsi izcīnīja pārliecinošu uzvaru, pārspējot Salaspils sporta skolas komandu ar rezultātu 102:56.

Pirmā BK Talsi mājas spēle notiks 18.oktobrī 19:30 Talsu sporta namā pret komandu BJBS Rīga/Pārdaugava.

 

Mārtiņš Ziediņš, Talsu novada Sporta skolas treneris un BK Talsi

Start typing and press Enter to search

Palielināt tekstu
Krāsu kontrasts